Zobacz, gdzie skorzystasz z następujących usług:

Dobry stomatolog w Bydgoszczy

Autor:

Punktem wyjścia każdej wizyty u stomatologa jest szczegółowy przegląd jamy ustnej i komputerowe badania diagnostyczne, standardowo już obejmujące RTG, CT (tomografia) i w zależności od wyposażenia placówki – laser diagnostyczny oraz elektroniczny łuk twarzowy. Tylko precyzyjna diagnostyka pozwala zoptymalizować leczenie, dobrać najlepsze metody i zaplanować przebieg terapii, uwzględniając jej koszty. 

Prywatna wizyta u stomatologa

Centrum Stomatologiczne Kraina Uśmiechu to kontynuacja działalności Prywatnego Gabinetu Stomatologicznego lek. stom. Urszuli Kuczyńskiej, jaki powstał w 1992 r. Specjalista stomatologii ogólnej i właścicielka Centrum jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Liderów Stomatologii Polskiej i w zakresie swojej praktyki specjalizuje się w zabiegach stomatologii estetycznej, protetyki i endodoncji. Wszystkie zabiegi wykonywane w ramach gabinetów są znieczulane najnowszym urządzeniem mikroprocesorowym The Wand.

Leczenie bez bólu, z kom­pu­te­ro­wym sys­temem po­da­wa­nia znie­czu­leń SleeperOne to również oferta kliniki stomatologicznej Klonko-Dent. Ga­bi­ne­ty są ponadto wy­po­sa­żo­ne w ka­me­ry we­wnątrz­ust­ne, dzię­ki cze­mu pa­cjent sam mo­że kon­tro­lo­wać stan swo­je­go uzę­bie­nia i po­stęp le­cze­nia. Precyzyjne leczenie endodontyczne zapewnia mikroskop stomatologiczny oraz nowoczesna diagnostyka RVG, a w tego typu terapii specjalizuje się lek. dent. Anna Klonkowska, rezydent w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy z zakresu protetyki stomatologicznej. 

Klinika Alfa Med skoncentrowała swoją działalność wokół usług estetycznych oraz leczniczych schorzeń powstających w obrębie głowy i szyi. Nowoczesne wyposażenie i zespół specjalistów, którzy poza praktyką zawodową prowadzą również działalność naukową pozwalają placówce na realizację profesjonalnej oferty w zakresie m. in. implantologii, protetyki oraz chirurgii szczękowej, jaką świadczy lekarz stomatolog Wojciech Sinkiewicz, certyfikowny m. in. w technikach augmentacyjnych w skojarzeniu z postępowaniem implantologicznym. Planowanie i realizacja zabiegów implantacji zębów jest tu częściowo refundowana z tytułu umowy z NFZ.  

Pacjenci szukający kompleksowej terapii w zakresie np. protetyki poprzedzonej leczeniem endodontycznym oraz nowoczesnych rozwiązań w zakresie implantologii, mogą skorzystać z usług zespołu Gabinetu Dentystycznego Eldent, który reprezentuje lek. stom. Roman Gliszczyński. Koncentrując się na stomatologii estetycznej i kosmetycznej rekonstrukcji zgryzu, wykonuje protetyczne korekty kształtu i koloru łuków zębowych przy pomocy licówek i koron ceramicznych. Prowadzi również terapię odtwórczą, wykorzystując  techniki ortodontyczne.

Klinika Stomatologiczna DENmed to nowoczesna technologia i wysoko wyspecjalizowana kadra, która realizuje swoje usługi w pełnym zakresie, zaczynając od profilaktyki stomatologicznej, przez leczenie kanałowe, na chirurgii stomatologicznej i implantologii kończąc. Ofertę placówki uzupełnia panel świadczeń medycyny estetycznej. Kadrę medyczną współtworzy lek. stom. Mariusz Pankowski, specjalista protetyki stomatologicznej i implantolog, zawodowo związany z chirurgią implantologiczną, technikami augmentacyjnymi oraz rehabilitacją protetyczną pacjenta. 

Z usług chirurga stomatologa skorzystać również możemy w gabinecie Specjalistycznych Praktyk Lekarsko-Stomatologicznych Otodent, które na rynku usług medycznych działają pod obecną nazwą od 1995 r. W gronie specjalistów zabiegi świadczy, lek. stom. Joanna Józefowska, specjalista chirurg stomatolog, która oprócz podstawowych świadczeń w zakresie stomatologii zachowawczej, specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu chorób przyzębia oraz chirurgicznym przygotowaniu do protezowania. Leczenie obejmuje również schorzenia błony śluzowej jamy ustnej. 

Diagnostyka stomatologiczna w Budapeszcie – jakie koszty?

W jednej z największych węgierskich klinik – Kreativ Dental, konsultacje stomatologiczne oraz badania RTG są bezpłatne i zwykle wliczone w koszt całego leczenia. Za zdjęcie pantomograficzne zapłacimy 35 € (147 zł) i 200 € (840 zł) za ewentualną tomografię. W przypadku leczenie protetycznego oferta obejmuje elektroniczny łuk twarzowy 3D systemu Arcus Digma w cenie 900 € (3,780 zł).

Pacjenci szukali stomatologa w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.