Wczytaj więcej wyników

Stomatolog Katowice - informacje

Stomatolodzy w Katowicach leczą próchnicę, dobierając optymalne dla każdego pacjenta wypełnienia. W katowickich gabinetach można wybielić zęby, poddać się leczeniu kanałowemu i uzupełnić braki koronami, mostami lub implantami. Pacjenci ze zdrowym uzębieniem mają możliwość skorzystania z przeglądu jamy ustnej. Po każdej wizycie u stomatologa należy stosować się do jego zaleceń, zależnych od rodzaju wykonywanego zabiegu.

Lekarze stomatolodzy w Katowicach

Stomatolog dr Anna Partyka–Ziętek z gabinetu Dental Team posiada doświadczenie w protetyce, m.in. przy odbudowywaniu zniszczonych zębów porcelanowymi koronami protetycznymi na metalowej lub złotej podbudowie. Dr Partyka stosuje również miniimplanty 3M ESPE Sendax MDI, zapewniające długotrwałą stabilizację protezy. W gabinecie można także poddać się chirurgicznej ekstrakcji zęba w znieczuleniu miejscowym. Pacjenci chwalą sobie katowickich stomatologów z Dental Team za wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań w stomatologii estetycznej, np. ultracienkie licówki maskujące kształt i kolor przednich zębów.

Lek. Dent. Alicja Mol, która uczestniczyła w kursie medycznym pt. "Leczenie trudnych wad zgryzu. Zaburzenia pionowe: jak i kiedy je leczyć?", zajmuje się ortodoncją. Stomatolog zakłada nie rzucające się w oczy aparaty korygujące wady zgryzu  Clear Aligner, które posiadają przezroczyste nakładki. Dr Alicja Mol przyjmuje pacjentów w katowickim gabinecie stomatologicznym Freshmed, gdzie istnieje możliwość leczenia endodontycznego w przypadku zębów z zainfekowaną miazgą.

Katowicki stomatolog dr n. med. Dorota Stania ze Specjalistycznego Centrum Stomatologii i Medycyny 4dent leczy dysfunkcje układu ruchowego narządu żucia, m.in. schorzenia stawów skroniowo-żuchwowych. Dr Stania, która bierze częsty udział w szkoleniach i wykładach, np. "Specyfika leczenia endodontycznego w wieku rozwojowym", przeprowadza również leczenie kanałowe pod kontrolą mikroskopu w trybie jednodniowym. Stomatolodzy z 4dent leczą próchnicę u dzieci, a w ramach profilaktyki  wykonują bezbolesny zabieg lakowania.

Stomatolog ze specjalizacją chirurgiczną dr Roman Borczyk, który jako jeden z pierwszych zastosował w Polsce zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej przed wszczepieniem implantów, przed leczeniem implantologicznym zleca pacjentom dokładną tomografia komputerową stożkową I-CAT. Lekarz pracuje w Klinice Implantologii i Stomatologii Estetycznej Roman Borczyk. O stomatologach z Katowic było głośno w programie „Kawa czy herbata”, w którym dr Borczyk wypowiadał się na temat wpływu cywilizacji na ówczesny stan uzębienia ludzi odwiedzających gabinety stomatologiczne na całym świecie.

W Katowicach pracuje jeszcze stomatolog Jakub Krzemień, który otrzymał Certyfikat z kursu pt. "Ochrona radiologiczna pacjenta". Dr Krzemień zaleca przed leczeniem endodontycznym tomografię o małej dawce promieniowania aparatem Kodak 9000 3D. Lekarz przyjmuje pacjentów w gabinecie Daniel Dłucik – Prywatna Praktyka Dentystyczna, zrzeszającym stomatologów o różnych zainteresowaniach. W placówce braki w uzębieniu są uzupełniane implantami DIO Implant lub Ankylos. Katowiccy Stomatolodzy wykonują tu tzw. sterowaną regenerację kości czyli odbudowę tkanki kostnej przed implantacją.

Lek. Dent. Katarzyna Chabior z Centrum Stomatologii i Implantologii Nowadent zajmuje się stomatologią zachowawczą i estetyką uśmiechu. Dr Chabior usuwa plamy na zębach podczas zabiegu wybielania zębów, wzmacniając je na koniec płynnym szkliwem firmy GC  - Tooth Mousse. Stomatolodzy z Nowadent leczą próchnicę zębów u dorosłych i w zależności od jej zaawansowania wypełniają ubytki plombami światłoutwardzalnymi.

Ceny usług stomatologicznych w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Usługi stomatologiczne w Wielkiej Brytanii są droższe niż w Polsce. Przykładowo w londyńskiej klinice stomatologicznej Pall Mall Dental laserowe wybielanie zębów metodą Zoom kosztuje od 490 funtów, co w przeliczeniu na pln daje ponad 2600 zł.

Turyści medyczni z Anglii wypowiadają się ciepło o katowickich stomatologach, którzy nie tylko znają język angielski, ale są również dobrymi fachowcami, pogłębiającymi swoją wiedzę na zagranicznych szkoleniach. W gabinetach jest możliwość kompleksowego wyleczenia i uzupełnienia uzębienia koronami oraz wykonania dopasowanej protezy ruchomej, co jest zaletą przy krótkim pobycie w Polsce. W Katowicach można zobaczyć drewniany kościółek św. Michała Archanioła z 16 wieku,  który jest najstarszym zabytkiem w tym mieście. Warta też odwiedzić przedwojenną wieżę spadochronową.

Pacjenci szukali stomatolog także w miastach pobliżu Katowic, takich jak: Katowice, Chorzów, Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój lub Bielsko-Biała.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.