Stomatolog Poznań - informacje

Kosmetyka uzębienia, profilaktyka i leczenie ubytków różnego pochodzenia, włącznie z endodoncją to główne obszary stomatologii zachowawczej, której celem jest niedopuszczenie do przedwczesnej utraty zębów. Ortodoncja, protetyka i periodontologia to dziedziny równoległe, odpowiedzialne za leczenie wad wrodzonych zębów, chorób przyzębia oraz  jamy ustnej.

Kreatorzy uśmiechu

O estetykę uzębienia zadbać możemy w Centrum Dentopolis, które wraz ze swoim zespołem tworzy chirurg, lek. stom. Leszek Zimny. Praktykę rozpoczął w 1984 r. i jest certyfikowany m.in. w podnoszeniu zatok i technikach augmentacji, a od 2001 r. specjalizuje się w implantologii. Jest autoryzowanym lekarzem stomatologiem firmy Bego Implants i Dentystą roku 2013. To on wszczepia implanty i stosuje do tego nowoczesne systemy. Zaawansowana protetyka, wkłady onlay i inlay-onlay, uzupełniają ofertę w zakresie zabiegów estetycznych.

W bezstresowej atmosferze skorygujemy swój uśmiech u lek. stom. Katarzyny Janus w M–Clinic, zlokalizowanej w sąsiedztwie Kopca Wolności i Jeziora Maltańskiego. Ergonomiczne unity A-DEC, mikroskop stomatologiczny Leica, aparat RTG Owendy RX do zdjęć wewnątrzustnych czy używany do leczenia chorób tkanki miękkiej OzonyTronem X o działaniu antyseptycznym – to tylko część wyposażenia Kliniki, gdzie realizowane jest leczenie kompleksowe od profilaktyki po estetyczną chirurgię przyzębia i odbudowę uszkodzonych zębów. Cennik uwzględnia również ortodoncję.

Kierownikiem Centrum Stomatologii i Implantologii Hercules  jest lek. stom. Maciej Dykier. Certyfikowany w zakresie implantologii i leczenia endodontycznego, pacjentów w Centrum przyjmuje od 1999 r. Po ekstrakcji z separacją, resekcji czy podcięciu wędzidełek, jakie wykonamy u chirurga stomatologicznego, w zakresie usług estetycznych uzupełnimy braki i usuniemy inne patologiczne starcia zębów. Kompleksowa obsługa jest standardem realizowanym od początku istnienia Centrum. W tym czasie placówka wdrożyła i stosuje system ISO 9001:2000.

Szukając w Poznaniu profesjonalnego stomatologa, można skorzystać z oferty lekarzy Sebastiana Wolnego i Anny Dębskiej-Wolnej w ich Prywatnej Praktyce na os. Jana III.  Sobieskiego, którzy specjalizują się w implantologii i ortodoncji. Certyfikowani w dziedzinie ochrony radiologicznej pacjenta, w zastosowaniu najnowszych trendów leczenia protetycznego, pomogą nam „ocalić” skazane na usunięcie zęby, dzięki zaawansowanej endodoncji, a korzystając z zabiegów kosmetycznych, dopracować całą terapię protetycznie.

Zęby mądrości chirurgicznie usuniemy w Gabinecie Stomatologicznym Katarzyna i Waldemar Włodarczyk, którzy specjalizują się w tej procedurze, mając na koncie kilkaset zabiegów. Wsparciem ich praktyki jest zaplecze diagnostyczne  z aparatem USG do badań narządów głowy i szyi ze szczególnym naciskiem na rozpoznawanie zmian w stawach skroniowo-żuchwowych. Szczególne podejście i metody bezstresowego leczenia, lekarze wypracowali w terapii dzieci, do których również skierowana jest ich oferta.

Prywatna klinika stomatologiczna Dens Stomatologia powstała w 1992 r. z inicjatywy dr Igora Glass-Brudzińskiego i specjalizuje się w leczeniu kanałowym oraz implantologii, będąc autoryzowanym przedstawicielem szwedzkiej firmy Nobel Biocare, producenta i dystrybutora nowoczesnych rozwiązań implantologicznych. Jako członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, klinika realizuje także zabiegi w zakresie protetycznym oraz periodontologicznym. Procedury stomatologii zachowawczej, dla podniesienia poziomu komfortu leczenia, mogą być wykonywane po zastosowaniu sedacji.

Ile kosztuje wizyta u stomatologa w Poznaniu i w Dublinie?

Zdecydowana większość państw EU posiada odpłatne przeglądy stomatologiczne, których cena z reguły stanowi koszt jednorazowego leczenia w Polsce. Przykładem tego jest Crown Dental – Centrum Chirurgii Dentystycznej, gdzie przegląd jamy ustnej, również pod kątem nowotworowym oraz przygotowanie pełnego planu leczenia, włącznie z kosztorysem, kosztuje 40 € (168 zł). Zdjęcie panoramiczne (RTG OPG) wykonamy w cenie 50 € (210 zł), natomiast  RTG wewnątrzustne (Small X-ray) za 20 € (84 zł). Za receptę po konsultacji zapłacimy 40 € (168 zł). 

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.