Stomatolog Wrocław - informacje

Stomatolodzy z Wrocławia zajmują się leczeniem próchnicy, a także rekonstrukcją protetyczną i implantologiczną brakującego uzębienia. Wrocławskie gabinety stomatologiczne dysponują nowoczesnymi urządzeniami, a lekarze regularnie uczestniczą w kursach i szkoleniach na temat współczesnych trendów w stomatologii. Podczas pierwszej wizyty w gabinecie, stomatolog wykonuje przegląd zębów i układa plan leczenia. Po zabiegu dentystycznym należy przestrzegać zaleceń stomatologa.

Stomatolodzy z wrocławskich gabinetów

Stomatolog dr Marek Więznowski, który uczestniczył w szkoleniu pt. "Perioprotetyka i korony teleskopowe" oraz "Leczenie endodontyczne na jednej wizycie", wykonuje wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe na bazie włókien szklanych, aby odbudować osłabione zęby. Lekarz pracuje prywatnym gabinecie stomatologicznym Stomatologia Marek Więznowski. Korzysta tam z aparatu do wykonywania zdjęć RTG zębów.

Pacjenci z Wrocławia korzystają z usług stomatologa dr Anny Znamirowskiej-Bajowskiej. Lekarz zajmuje się głównie ortodoncją czyli leczeniem wad zgryzu. W klinice Platinum pacjenci mogą zapisać się na założenie aparatu ortodontycznego stałego kryształowego. Stomatolodzy z kliniki Platinum wybielają zęby metodą Bywhite, a nawet wybielają zęby martwe po leczeniu kanałowym. O wrocławskich stomatologach pisała Gazeta Wyborcza w artykule pt. "Implanty jako najlepsza inwestycja w zdrowie".

Gabinet Stomatologiczny Maxdent jest miejscem pracy znanych stomatologów, m.in. chirurga stomatologa dr Mariusza Szyby. Lekarz cały czas podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach specjalistycznych, np. "Nowoczesne procedury kliniczne w implantologii stomatologicznej". Dentyści z Maxdent oferują pourazowe rekonstrukcje zębów, a także leczenie uzębienia u dzieci, np. kolorowe plomby i lakowanie.

Lekarz stomatologii dr Piotr Bilski, który przeszedł szkolenie medyczne pt. "Nowoczesna endodoncja - uzbrojonym okiem lekarza praktyka", zajmuje się leczeniem kanałowym bardzo zniszczonych zębów. Dr Bilski jest zatrudniony w gabinecie dentystycznym Clinident, w który można także odbudować przeleczony endodontycznie ząb koroną z porcelany lub pełnoceramiczną. O stomatologu z Wrocławia ciepło wypowiadają się pacjenci, co świadczy o jego profesjonalizmie.

Zabiegami dentystycznymi we Wrocławiu zajmuje się jeszcze stomatolog dr Barbara Gdula - uczestniczka szkolenia pt. "Licówki porcelanowe na zęby górne i dolne" oraz "Założenia teoretyczne dotyczące prawidłowego doboru wkładów koronowo korzeniowych wraz z przykładami zastosowań". Dr Gdula pracuje w klinice Vita-Dent oferującej m.in. protezy całkowite overdenture - na zatrzaskach i biomateriały kościozastępcze w implantologii. Warto wspomnieć, że gabinety Vita-Dent dysponują tomografem komputerowym Kodak 9000 3D.

Dentyści z centrum stomatologicznego Estim–Dent leczą próchnicę zębów nowoczesną metodą "leczenie bez wiercenia", w której zamiast z tradycyjnego wiertła korzysta się z piaskarki abrazyjnej. Pracuje tu stomatolog dr Paweł Nawrot, który jest też wykładowcą na uczelni medycznej, gdzie naucza zawodu przyszłych stomatologów. W Estim-Dent popularna jest tzw. biżuteria nazębna. U pacjentów z całkowitym bezzębiem stomatolodzy wszczepiają mini-implanty miniSKY Implant System, na których można zamocować protezę zębową. W gabinecie jest możliwość rozłożenia kosztów leczenia stomatologicznego na raty.

Ceny usług stomatologicznych we Wrocławiu i za granicą

Polska jest jednym z tańszych państw, jeśli chodzi o leczenie stomatologiczne. W związku z tym z usług naszych gabinetów korzystają bardzo często pacjenci zagraniczni, którzy są mile zaskoczeni niewielkimi kosztami opracowania ubytków, uzupełnień protetycznych a nawet odbudowy implantami. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii za zdjęcie RTG zęba płacą nawet 15.00 funtów (80 zł), za koronę cyrkonową 320.00 funtów (1700 zł), a za zabieg leczący choroby przyzębia 125.00 funtów - 700 zł (cennik angielskiej kliniki Perfect Profiles). Osoby, które chciałyby kompleksowo wyleczyć zęby, mogą umówić się do stomatologa z Wrocławia. Można też zwiedzić wrocławskie zabytki, np. Pałac Hatzfeldtów zaadaptowany na galerię, Bazylika Św. Elżbiety Węgierskiej z tarasem widokowym na najładniejszą cześć Wrocławia oraz punkt widokowy na Sky Tower. Osoby, które zwykle szukają wyciszenia i preferują relaks wśród zieleni mogą wybrać się do wrocławskiego Ogrodu Botanicznego lub Ogrodu Japońskiego. Wrocław słynie również z imprez kulturalnych, np. festiwal muzyczny Wratislavia Cantans i Przegląd Piosenki Aktorskiej.

 

Pacjenci szukali stomatolog także w miastach pobliżu Wrocławia, takich jak: Brzeg.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.