dr n. med. Szymon Dworniczak

pulmonolog, lekarz chorób wewnętrznych - Chorzów

dr n. med. Szymon Dworniczak pulmonolog, lekarz chorób wewnętrznych Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne – dr n. med. Szymon Dworniczak

Dr n. med. Szymon Dworniczak jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, oddział w Zabrzu (obecnie Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach). W 1999 roku zdobył specjalizację I stopnia z mikrobiologii, w 2005 roku – z chorób wewnętrznych, a w 2008 roku – w zakresie chorób płuc. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, w 1998 roku.

Pracował na Uniwersytecie w Zakładzie Mikrobiologii oraz w Klinice Chorób Płuc i Gruźlicy w Zabrzu. Doświadczenie zawodowe zdobywał także w Szpitalu Uniwersyteckim w Strasbourgu. Obecnie kieruje Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Atomed w Chorzowie, placówce specjalizującej się w leczeniu internistyczno-pulmonologicznym.

Doktor Dworniczak jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc oraz European Respiratory Society. Bierze udział w licznych badaniach z zakresu pulmonologii oraz polisomnografii. Sukcesywnie pogłębia wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach naukowych. 

Prywatnie doktor pasjonuje się literaturą science-fiction oraz wycieczkami górskimi.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. S. Dworniczak

Dr n. med. Szymon Dworniczak specjalizuje się w mikrobiologii lekarskiej, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki i leczenia gruźlicy, zakażeń wewnątrzszpitalnych oraz zaburzeń oddychania w czasie snu. Prowadzi również leczenie niewydolności oddechowej za pomocą nieinwazyjnej wentylacji domowej. Zakres jego usług obejmuje nowoczesne leczenie zaburzeń oddychania za pomocą tlenoterapii domowej, przy użyciu koncentratorów tlenu. Przeprowadza diagnostykę pulmonologiczną, w tym badanie spirometryczne, pozwalające zmierzyć objętość, pojemność płuc oraz przepływy powietrza w różnych fazach cyklu oddechowego. Wykonuje nieinwazyjne testy czynnościowe dostarczające informacji o funkcjonowaniu układu oddechowego oraz jego ewentualnych nieprawidłowościach, jak również badania gazometryczne określające poziom gazów we krwi. Przeprowadza również diagnostykę snu w domu chorego, dobiera protezy powietrzne cpap, służące do leczenia bezdechu sennego u osób dorosłych oraz konsultuje pacjentów z takimi problemami jak POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), astma, duszności i inne schorzenia układu oddechowego.

Doktor Dworniczak posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu złożonych badań z zakresu pulmonologii, w tym wziernikowania oskrzeli (bronchofiberoskopia).

Zdjęcia dr n. med. Szymon Dworniczak

NZOZ ATOMED

Konsultacje

Konsultacja pulmonologiczna
cena obejmuje niezbędne badania na miejscu;
150 zł - pierwsza wizyta,
90 zł - wizyta kontrolna
150

Laryngologia

Leczenia chrapania i bezdechu sennego
Leczenie bezdechu sennego aparatem CPAP
od 90 do 150 
Badanie polisomnograficzne
cena badania poligrafii i polisomnografii obejmuje specjalistyczną konsultację lekarską
od 500 do 600 
Badanie poligraficzne
cena badania poligrafii i polisomnografii obejmuje specjalistyczną konsultację lekarską;
badanie w domu Pacjenta
od 300 do 400 

Diagnostyka i badania

Inne badania diagnostyczne
Spirometria
35 zł - spirometria z opisem,
45 zł - spirometria z odwracalnością z opisem
od 35 do 45 
Badania kardiologiczne
Badanie EKG
z opisem
30
Badanie Holter ciśnieniowy
z opisem
45

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Szymon Dworniczak