dr hab. n. med. Tadeusz Jan Pieńkowski

onkolog kliniczny - Warszawa

dr hab. n. med. Tadeusz Jan Pieńkowski onkolog kliniczny

Znajomość języków: polski, angielski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne - prof. nadzw. dr hab. n. med. Tadeusz Jan Pieńkowski

Prof. nadzw. dr n.med. Tadeusz Pieńkowski ukończył w 1981 roku Wydział I Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Po odbyciu wymaganych staży oraz zdaniu Państwowych Egzaminów Specjalizacyjnych ukończył specjalizację I stopnia w zakresie chorób wewnętrznych (1982), II stopnia w zakresie chemioterapii nowotworów (1987) oraz onkologii klinicznej (2003). W 1993 roku uchwałą Rady Naukowej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, następnie, uchwałą tej samej Rady Naukowej, stopień doktora habilitowanego. W 2011 roku został profesorem nadzwyczajnym.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobył m.in. pełniąc funkcję kierownika Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii – Instytutu w Warszawie. Obecnie pod jego kierownictwem zespół chirurgów i chirurgów onkologów ze Specjalistycznej Przychodni Wilmed zajmuje się leczeniem pacjentów ze schorzeniami nowotworowymi.
Swoim doświadczeniem, obszerną wiedzą oraz umiejętnościami profesor dzieli się ze studentami w ramach pracy w charakterze nauczyciela akademickiego. Jest wykładowcą i kierownikiem naukowym kursów organizowanych przez CMKP dla lekarzy specjalizujących się w onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej i radioterapii. Prowadzi wykłady dla lekarzy podstawowej opieki medycznej i opieki paliatywnej, a także dla pielęgniarek onkologicznych. Jest  autorem i współautorem ponad 70 publikacji w Polskich i zagranicznych czasopismach onkologicznych oraz 18 rozdziałów w podręcznikach i skryptach. Jest także redaktorem i autorem kilku rozdziałów w monografii dotyczącej leczenia raka piersi pod tytułem „Leczenie ogólnoustrojowe raka piersi”.

To prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi oraz President of Senologic International Society (S.I.S.). Należy do międzynarodowych i krajowych organizacji naukowych, w tym m.in.: American Society of Clinical Oncology (ASCO), European Society for Medical Oncology (ESMO) i Cancer International Research Group (CIRG), jest również członkiem Fondazione Michelangelo, Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (PTOK) oraz Polskiego Towarzystwa Onkologicznego (PTO).

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. nadzw. dr hab. n. med. T. Pieńkowski

Prof. Tadeusz Pieńkowski specjalizuje się w profilaktyce, diagnostyce oraz w leczeniu chorób nowotworowych. Pomaga pacjentom cierpiącym m.in. na nowotwory układu pokarmowego, raka trzustki, nowotwory narządów rozrodczych, nowotwory wątroby i choroby jelit. Jego główne zainteresowania naukowe dotyczą przede wszystkim leczenia systemowego chorych na raka piersi i organizacji skojarzonego leczenia tej choroby. Posiada wieloletnie doświadczenie w chirurgii onkologicznej. Przeprowadza m.in. operacje tarczycy, węzłów chłonnych i żołądka, piersi oraz odbytnicy i jelita grubego.

Zdjęcia dr hab. n. med. Tadeusz Jan Pieńkowski

Filmy z udziałem dr hab. n. med. Tadeusz Jan Pieńkowski

Klinika Medyczna Wilmed

Konsultacje

Konsultacja onkologiczna profesorska
300 Szczegóły

Onkologia

Leczenie nowotworów piersi
Operacja usunięcia guzka / guza piersi
Inne nazwy:
Konsultacja onkologiczna profesorska - cena 300

Konsultacja onkologiczna profesorska - cena 300
od 3500 zł - wycięcie kwadrantu sutka;
300 Szczegóły

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr hab. n. med. Tadeusz Jan Pieńkowski