Sprawdź traumatologów w pobliżu Bydgoszczy:

Dobry traumatolog w Bydgoszczy

Autor:

Traumatolog specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu struktur nie tylko w zakresie narządu ruchu, z czym związana jest ortopedia. Zakres świadczeń traumatologa obejmuje diagnostykę i leczenie urazów w obrębie kości, stawów i więzadeł, jak również mięśni i ścięgien. Traumatologia stanowi również ważny aspekt neurochirurgii. 

Wizyta u traumatologa w Bydgoszczy

Z bydgoskimi szpitalami uniwersyteckimi od początku swojej kariery związany jest lek. med. Tomasz Dolata, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Bydgoszczy (2001 r.). Rocznie przeprowadza około trzystu pięćdziesięciu operacji, specjalizując się w operacyjnym leczeniu skomplikowanych i powikłanych złamań oraz  endoskopowym leczeniu zespołu cieśni nadgarstka.  Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii oraz do Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki, od 2006 r. jest wykładowcą szwajcarskiej fundacji szkolącej ortopedów – AO Trauma.

Kwalifikacje w zakresie metod i leczenia złamań (AO Trauma), artroskopii oraz systemu VariAx posiada lek. med. Piotra Majewski, ortopeda i traumatolog narządu ruchu. Ukończył Collegium Medicum im. prof. Rydygiera w Bydgoszczy oraz kurs Akademii Chirurgii Ortopedycznej w zakresie Chirurgii Kolana. Leczy m.in. urazy narządu ruchu, chorobę zwyrodnieniową stawów oraz zespół rowka nerwu łokciowego, posiadając w tym ostatnim zakresie certyfikat z chirurgii i patologii stawu łokciowego. Dr Majewski jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.

Traumatologią narządu ruchu oraz ortopedią urazową, medycyną sportową i regeneracyjną zajmuje się także lek. med. Michał Worek, absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Po odbyciu stażu podyplomowego rozpoczął szkolenie specjalizacyjne w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym w Szpitalu im. Rydygiera w Toruniu. Swoje zainteresowania ukierunkował również na chirurgię artroskopową stawów, ze szczególnym uwzględnieniem stawu kolanowego i skokowego. Posiada kwalifikacje w zakresie ultrasonografii narządu ruchu, leczenia artroskopowego ubytków chrzęstnych oraz uszkodzeń więzadłowych stawów.

Traumatolog – cena konsultacji w Bydgoszczy i w  Aberdeen (Szkocja)

Kompleksowa konsultacja z zakresu traumatologii w Aberdeen Orthopaedics kosztuje 180 - 200 £ (1 008 - 1 120 zł). W Bydgoszczy ceny tego typu usług są nieporównywalnie niższe i kształtują się na poziomie 100 - 200 zł.

Pacjenci szukali traumatologa w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.