Traumatolog Gdańsk - informacje

Traumatologia to dział medycyny wyodrębniony z ortopedii, zajmujący się przede wszystkim leczeniem urazów narządu ruchu, które najczęściej obejmują złamania kości, urazy okołostawowe oraz zwichnięcia. Wizyta u traumatologa pozwala na profesjonalną diagnostykę oraz zastosowanie właściwego leczenia: zachowawczego (unieruchomienie, opatrunki gipsowe, gorsety) lub przeprowadzenia kwalifikacji do zabiegu chirurgicznego.

Traumatolog w Gdańsku – gdzie udać się na wizytę?

Traumatologia stopy i ręki oraz leczenie chirurgiczne tych obszarów to główny zakres świadczeń lek. med. Pawła Bazeli, specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu, w takcie pracy doktorskiej. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku oraz członkiem International Society of Orthopaedic Surgery and Traumatology, a także Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego.  Swoją zawodową aktywność skupia na leczeniu przewlekłych schorzeń narządu ruchu z użyciem terapii komórkami macierzystymi oraz endoprotezoplastyki stawów biodrowych i kolanowych. Będąc członkiem International Osteoporosis Foundation, oferuje swoim pacjentom również diagnostykę i leczenie osteoporozy.

Urazy, kontuzje sportowe oraz zwyrodnienia stawów leczy dr n. med. Adam Lorczyński, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ukończył medycynę na Akademii Medycznej w Gdańsku i ma za sobą praktykę w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Akademii Medycznej tamże oraz w Klinice Chirurgii Ręki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W obrębie ortopedii i traumatologii zajmuję się chirurgią ręki oraz leczeniem zachowawczym (terapie regeneracyjne, m.in. iniekcja, blokada dostawowa). Jest byłym członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki oraz wykładowcą kursów z zakresu chirurgii ręki, organizowanych przez Klinikę Ortopedii w Gdańsku.

W traumatologii specjalizuje się również dr n. med. Paweł Cieśla, który w 1991 r. uzyskał II stopień specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jest prekursorem operacji artroskopowych w Gdyni (1990), do dziś mając na swym koncie około 3700 artroskopii. Lekarz Prokomu Trefl, koszykarek VBW Lotos Gdynia i piłkarzy ręcznych AZS AWF Gdańsk, współpracował również z reprezentacją Polski gimnastyków. Jako traumatolog zajmuje się diagnostyką i kompleksowym leczeniem kontuzji sportowych oraz zwyrodnienia stawów.

Cena wizyty u traumatologa w Gdańsku i w Wielkiej Brytanii

Wizyta u ortopedy-traumatologa w ramach ośrodków, należących do HCA Healtcare UK, może wynieść 250 £ (1 400 zł). W Gdańsku tymczasem za konsultację ze specjalistą traumatologii trzeba zapłacić 120 - 150 zł..

Pacjenci szukali traumatolog także w miastach pobliżu Gdańska, takich jak: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Wejherowo lub Starogard Gdański.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.