Miasta w pobliżu Warszawy:
Wybierz konsultację lub badanie:
Wybierz zabieg:
Wczytaj więcej wyników

Dobry traumatolog w Warszawie

Autor:

Traumatologia, nazywana chirurgią urazową, jest ścisłe powiązana z ortopedią. Jej zakres skupia się na mechanizmie urazów, ich przyczynach, konsekwencjach oraz sposobach postępowania terapeutycznego. W tym obszarze, traumatolog współpracuje z fizjoterapeutami w celu zaplanowania i przebiegu rehabilitacji. Ważnym obszarem traumatologii jest także neurochirurgia i związana z nią traumatologia układu nerwowego oraz profilaktyka urazów, związanych z przeciążaniem narządu ruchu. Powiązana ściśle z medycyną sportową, traumatologia i ortopedia skupia się także na osobach, aktywnie uprawiających sport w zakresie profilaktyki i przeciwwskazań oraz treningu.     

Traumatolog w Warszawie –  leczenie urazów

Schorzenia i urazy stawów, złamania i zaburzenia zrostu kostnego, urazy sportowe oraz zmiany zwyrodnieniowe i przeciążeniowe układu ruchu to zakres schorzeń, które diagnozuje i leczy dr n. med. Piotr Żbikowski, specjalista ortopeda traumatolog II stopnia. Absolwent II Wydziału Akademii Medycznej w Warszawie, jest konsultantem w Klinice Zaburzeń Hemostazy Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz instruktorem-wykładowcą na krajowych i zagranicznych kursach w zakresie chirurgii artroskopowej i zaburzeń hemostazy. W swojej praktyce przeprowadza również zabiegi alloplastyki stawu kolanowego i biodrowego.

Leczeniem urazów i zmian pourazowych, jak również wykonywaniem zabiegów ambulatoryjnych pod kontrolą USG zajmuje się w swojej praktyce lek. med. Tomasz Poboży, specjalista II stopnia w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Zakres świadczeń specjalisty obejmuje ponadto zabiegi artroskopowe stawów, zabiegi endoprotezoplastyki stawów – kolanowego i biodrowego oraz – potwierdzone certyfikatem – zabiegi z zakresu chirurgii ręki i leczenie pourazowej niestabilności stawu kolanowego.

Urazy i choroby stawów są także głównym obszarem działalności medycznej dr n. med. Marka Tramsia, który specjalizuje się w technice artroskopowej oraz leczeniu zawodowych sportowców, od 2009 r. będąc członkiem Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Ortopeda i traumatolog II stopnia skupia swoją praktykę na leczeniu stawu kolanowego, ramiennego, biodrowego a także łokciowego, nadgarstkowego i skokowego. Jako pierwszy w Polsce wykonał artroskopię stawu biodrowego oraz operację „biodra trzaskającego” techniką artroskopową. Jest członkiem m.in. International Society of Arthroscopy, Knee Surgery. 

Traumatolog w Warszawie i w Fort Worth (USA) – cena wizyty

Cena wstępnej konsultacji u traumatologa w Southwest Orthopedic Associates wynosi 250 $ (950 zł) i zostaje odliczona od kwoty zabiegu w przypadku decyzji o jego podjęciu. W Warszawie ceny takiej wizyty znacznie niższe i nie przekraczają kwoty 250 zł. 

Pacjenci szukali traumatologa w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska