Urolog Bielsko-Biała - informacje

Zaburzenia funkcji układu moczowego, ból przy oddawaniu moczu i zmiany w jego składzie oraz ilości to nie jedyny powód, dla którego należy odwiedzić urologa. Konsultacji wymagają również wszystkie zmiany w wyglądzie prącia, także zmiany skórne w postaci brodawek, ból lub obrzęk jąder oraz problemy z potencją. Różnica miedzy urologiem a nefrologiem polega na tym, że ten pierwszy zajmuje się leczeniem inwazyjnym, drugi natomiast – leczeniem zachowawczym.

Wizyta u urologa

Szpital św. Łukasza swoją działalność prowadzi od 2000 r., a jego głównym profilem jest ortopedia. W strukturze placówki funkcjonuje jednak wiele specjalistycznych oddziałów i gabinetów, w zakresie których realizowana jest szeroka i wyspecjalizowana oferta diagnostyczna i lecznicza. Obejmuje to również Urologię, gdzie wykonamy szereg badań, m. in. w zakresie chorób nerek, wad anatomicznych, chorób pęcherza, prostaty oraz nowotworów jąder. Diagnostyką i leczeniem schorzeń urologicznych zajmuje się lek. med. Krzysztof Nowakowski, obecnie w trakcie specjalizacji z urologii.

Diagnostykę i leczenie schorzeń układu moczowego oraz układu płciowego u mężczyzny wykonamy w Poradni Urologicznej Przychodni w Bielsku-Białej, jaka należy do Centrum Lekarskiego Alfa. Zakres usług obejmuje m. in. kamicę nerkową i choroby nerek, gruczoł krokowy oraz zaburzenia erekcji i nietrzymania moczu, w jakich specjalizuje się lek. med. Stefania Pysz-Piechowicz, specjalista urolog. Wizyta obejmuje wywiad z pacjentem oraz rozpoznanie, a cennik obejmuje także badania USG. Do oferty należą również badania profilaktyczne w kierunku nowotworów układu moczowego.

W urologii i uro-ginekologii, urologii dziecięcej oraz andrologii specjalizuje się urolog, lek. med. Rafał Bogacki, związany z Beskidzkim Centrum Medycznym, realizując wraz zespołem kompleksowe leczenie i diagnostykę (włącznie z USG) schorzeń układu moczowego-płciowego. Oferta jego świadczeń obejmuje również operacje urologiczne oraz leczenie kamicy dróg moczowych wraz z ostrymi i przewlekłymi infekcjami dróg moczowych, jaką realizuje we współpracy z Kliniką Urologii w Zabrzu. W ramach BCM przeprowadza kompleksową diagnostykę ultrasonograficzną układu moczowo-płciowego.

Operacje urologiczne w pełnym zakresie, zwłaszcza z urologii onkologicznej wykonują specjaliści Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku–Białej. Placówka świadczy nowoczesne zabiegi rekonstrukcji dróg moczowych po operacji usunięcia pęcherza moczowego oraz operacje uroginekologiczne. Kierownikiem Oddziału jest lek. med. Krzysztof Pliszek, specjalista urolog, FEBU, który w ramach oferty realizuje kompleksową terapię chorych z kamicą moczową, stosując metody: ESWL, PCNL oraz usuwania kamieni z moczowodów – URS.

Lek. med. Krzysztof Pliszek należy również do zespołu urologów Gabinetu Urologicznego Poradni Szpitala pod Bukami, gdzie w zakresie jednostek chorobowych leczonych w placówce są również nowotwory złośliwe narządów płciowych oraz pęcherza moczowego. Zakres usług obejmuje również choroby zapalne gruczoły krokowego, wodniaka jądra i powrózka nasiennego oraz układu moczowego. W gabinecie urolodzy wykonują diagnostykę układu moczowo-płciowego USG oraz badania kwalifikacyjne do zabiegów, m. in. cystoskopię, biopsję oraz urografię.

Niespełna 30 km od Bielska-Białej, w jednej z Przychodni należącej do Centrum Zdrowia Medikool w Skoczowie możemy skorzystać z usług lek. med. Marka Kaczorowskiego, specjalisty urologa, zawodowo związanego ze Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej. W ramach Poradni specjalizuje się w problematyce stanów zapalnych i kamicy dróg moczowych, jak również w onkologii. Działalność placówki to wielospecjalistyczna oferta realizowana w ramach kilkudziesięciu poradni, a do dyspozycji pacjentów jest także Pracownia RTG i laboratoria analityczne. 

Konsultacje i badania urologiczne w Santa Fe – ceny

Pierwsza konsultacja wraz z testem paskowym, jaką w swoim gabinecie świadczy James G. Knight MD, specjalista urologii, to koszt 190,86 $ (725,30 zł). Za cysteoskopię, zapłacimy 441,50 $ (1677,7 zł) i 175,70 $ (667,66 zł) za uroflowmetrię. Badanie transrektalne kosztuje 73,08 $ (277,70 zł).

Pacjenci szukali urolog także w miastach pobliżu Bielska-Białej, takich jak: Bielsko-Biała, Cieszyn, Tychy, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Rybnik lub Katowice.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.