dr n. med. Sławomir Listopadzki

chirurg ogólny, urolog

Opinie pacjentów:

"Uprzejmy, wnikliwy, cierpliwy . Dokładnie tłumaczy sytuację zdrowotną. Jest pomocny w układaniu strategii leczenia" - Wisenna

Placówki, w których przyjmuje:

Sprawdź urologów w pobliżu Bydgoszczy:

Dobry urolog w Bydgoszczy

Autor:

Wizyta u urologa to w zależności od rodzaju schorzenia – diagnostyka oraz dedykowane leczenie, częścią którego jest także kwalifikacja do leczenia operacyjnego. Dotyczy to schorzeń układu moczowego i męskiego układu płciowego o różnym nasileniu, od usuwania wad anatomicznych, przez leczenie łagodnych zmian, po radykalne zabiegi usunięcia narządów i tkanek wskutek choroby nowotworowej.

Specjalistyczne leczenie urologiczne

Zapalenia, zaburzenia funkcji, również ograniczona płodność i zmiany onkologiczne w gruczole krokowym to najczęściej diagnozowane schorzenia w Poradni Urologicznej NZOZ Elmed, gdzie swoją praktykę urologiczną realizuje  lek. med. Maciej Tworkiewicz. Refluks pęcherzowo-moczowodowy, nietrzymanie moczu i niewydolność hormonalna jąder to główne kierunki działalności specjalisty urologa. Przychodnia dysponuje własnym aparatem USG, dzięki czemu wykonamy tu także kompleksową diagnostykę układu moczowo-płciowego i podejmiemy leczenie również w zakresie nowotworów. 

Z Gabinetami Lekarskimi Joanny Drewy związany jest urolog, FEBU, prof. dr hab. n. med. Tomasz Drewa, gdzie świadczy konsultacje urologiczne wraz z diagnostyką USG. Specjalizuje się w leczeniu stanów zapalnych męskiego układu płciowego oraz w onkologii m. in. gruczołu krokowego, pęcherza moczowego czy prącia z wykonaniem biopsji oraz laparoskopowym usunięciem prostaty. Oferta obejmuje również choroby nerek. Prof. Drewa jest członkiem honorowym Sekcji Nowojorskiej Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego. 

Diagnostykę nowotworową układu moczowego świadczy także lek. med. Daniel Lewczak, specjalista urolog FEBU, a w jego Gabinecie Urologicznym ocenimy stan zaawansowania choroby prostaty, nerek i nadnerczy oraz pęcherza moczowego. Konsultacje obejmują także USG transrektalne, urofluowmetrię, badania urodynamiczne i punkcję torbieli, a pełna diagnostyka jest wytyczną do dalszego leczenia, w tym także do operacji, jakie wykonuje m. in. w Centrum Medycznym Gizińscy. Szczególnym kierunkiem jego działalności jest diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu z zastosowaniem m. in. innowacyjnej metody Urolastic. 

Opłaty urologiczne w Tel Avivie (Izrael)

Medical Service IsraMedic oferuje badania urologicznego w cenie 2,500 $ (9,500 zł), jakie zostaną zrealizowane w ciągu 2 dni. Zakres oraz cena obejmują m. in. dwie konsultacje urologa z badaniem palpacyjnym prostaty, jąder oraz powrózka nasiennego, morfologię z markerem nowotworowym i badaniem poziomu antygenu gruczołu krokowego (PSA), badanie USG układu moczowego oraz przezodbytnicze (TRUS). Komplet powyższych badań, wykonywany tylko w uzasadnionych przypadkach, nawet w zakresie prywatnym, w Bydgoszczy nie przekroczyłby 1000 zł.

Pacjenci szukali urologa w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.