Urolog Łódź - informacje

Zakres leczenia urologicznego obejmuje wszystkie choroby układu moczowo-płciowego, zaczynając od stanów zapalnych, nietrzymania moczu, aż po nowotwory i zaburzenia funkcji, z impotencją włącznie. Ponieważ urolog zajmuje się także leczeniem chorób nerek i moczowodów, jego pacjentkami są także kobiety, leczone w zakresie uroginekologii.

Problemy urologiczne – nie tylko męska sprawa

Bóle w okolicach podbrzusza lub dolnej części pleców, także ból przy oddawaniu moczu i uczucie nadmiernego parcia na pęcherz oraz zmiany w wyglądzie prącia to tylko kilka powodów dla których należy odwiedzić urologa, przekonują specjaliści Centrum Medycznego Neomedical. W zakresie swojej działalności leczą zapalenia dróg moczowych, kamicę nerkową czy nadreaktywność pęcherza. Również ograniczona płodność i problemy z potencją należą do oferty, jaką w zespole medycznym realizuje urolog, lek. med. Adam Madej.

Diagnozowaniem i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn i u kobiet zajmuje się lek. med. Paweł Wędzikowski, urolog, diagnostyk, chirurg, Ordynator Oddziału Urologicznego WSS im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, specjalista Poradni Urologicznej NZOZ Centrum Medyczne Omega. Rak prącia, rak prostaty wraz z biopsją oraz nowotwór nerki to główny zakres zawodowej działalności specjalisty wraz z zabiegami onkologicznymi realizowanymi w zakresie oferty szpitalnej. Na liście procedur znajdują się także drobne operacje urologiczne, tj. stulejka, krótkie wędzidełko czy leczenie NTM.

Gabinet Urologiczny w Łodzi oraz Centrum Urologii Maranda w Tuszynie to dwie placówki, gdzie swoje usługi świadczy dr n. med. Ryszard Maranda, specjalista urolog, członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego. W zakresie swojej specjalizacji, jako jedyny ośrodek w Polsce, zajmuję się m. in. leczeniem zachowawczym i operacyjnym gruźlicy układu moczowego a ponadto, oprócz zabiegów operacyjnych wykonywanych endoskopowo i klasycznie, leczenia nowotworów układu moczowo-płciowego, świadczy usługi w zakresie kamicy moczowodowej i nietrzymania moczu.

Wizytę u urologa w Łodzi zaplanować możemy także u dr n. med. Andrzeja Święsy, chirurga, specjalisty urologa, specjalisty transplantologii klinicznej, który w Gabinecie Urologicznym świadczy konsultacje oraz drobne zabiegi urologiczne m. in. stulejki, wodniaka jądra i inne, w znieczuleniu miejscowym oraz ogólnym z anestezjologiem. Starszy Asystent Oddziału Urologii i Transplantacji Nerek WS Szpitala im. dr M. Pirogowa w Łodzi, jest ponadto Kierownikiem Pracowni Endoskopowej oraz członkiem Wojewódzkiego Zespołu ds. Transplantacji Nerek.

Dolegliwości natury urologicznej skonsultować możemy również w prywatnym Gabinecie Urologicznym chirurga i urologa, lek. med. Piotra Kowalskiego, jaki prowadzi od 1998 r. Poza poradnictwem, częścią wizyty jest diagnostyka obrazowa USG oraz leczenie, jakie świadczy m. in. w zakresie schorzeń prostaty, włącznie z nowotworem oraz wszelkie zabiegi (w tym laserowe) wykonywane na układzie moczowo-płciowym. Na liście, ofertę stanowią także procedury związane z leczeniem niepłodności męskiej, zaburzeń wzwodu i niemocy płciowej czy terapia andropauzy.  

Konsultacje z zakresu urologii u kobiet i mężczyzn, medycyna seksualna i andrologia (leczenie zaburzeń potencji oraz dysfunkcji seksualnych i płodności) oraz terapia nietrzymania moczu u kobiet to oferta Gabinetu urologicznego dr n. med. Radosława Bonieckiego, chirurga ogólnego, urologa FEBU. Świadczenia obejmują również diagnostykę i leczenie chorób nerek, moczowodów i pęcherza moczowego, z uwzględnieniem m. in. kamicy układu moczowego, zakażeń, jak również chorób nowotworowych. Dr Boniecki jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Ile kosztuje wizyta u urologa w USA?

Według Medscape.com, urolodzy są na piątym miejscu najlepiej opłacanych lekarzy, którzy rocznie średnio zarabiają około 303,000 $ (1,121,100 zł) rocznie. Każdorazowo opłata zależy od potrzeb danej wizyty, zaczynając od zwykłej konsultacji, za jaką zapłacimy od 100 $ (370 zł) do 350 $ (1,295 zł), a cena nie obejmuje żadnych dodatkowych usług tj. badania czy procedury. Każda następna wizyta jest zwykłe o połowę tańsza.  

Pacjenci szukali urolog także w miastach pobliżu Łodzi, takich jak: Łódź, Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów lub Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.