Urolog Warszawa - informacje

Schorzenia urologiczne typu nietrzymanie moczu, problemy z erekcją bądź przerostem prostaty są dla borykających się z nimi mężczyzn źródłem nie tylko dolegliwości zdrowotnych, ale i frustracji oraz wstydu. Podobnie jest ze stulejką czy zbyt krótkim wędzidełkiem penisa – przypadłościami sprawiającymi ból oraz wpływającymi na sprawność seksualną. Wzrasta świadomość powszechności tego typu problemów i jednocześnie metod ich leczenia. Z tego powodu coraz więcej mężczyzn odwiedza gabinety urologiczne i decyduje się na podjęcie terapii.

Urolog w Warszawie

W Warszawie leczeniem chorób urologicznych zajmuje się m.in. prof. dr hab. n. med. Alojzy Witeska (LUX MED). Należy do European Association of Urology oraz Societe Internationale d'Urologie. Przez 20 lat pełnił nieodpłatnie dyżury w parafii św. Tadeusza na Sadybie, zaś aktualnie przyjmuje pacjentów w parafii św. Edmunda Bojanowskiego na ul. Kokosowej. Podczas wykładów objaśnia wiernym symptomy raka prostaty i schorzeń urologicznych, a chętnych poddaje badaniu.

Kolejny lekarz to dr Marianna Bondarenko, specjalista urologii oraz urologii dziecięcej, wieloletni pracownik Oddziału Urologii Szpitala Praskiego. Odbyła staż chirurgiczny w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej SPCSK, a obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich w stołecznej Klinice Urologii Akademii Medycznej. Od 2008 roku posiada europejski certyfikat FEBU, a zdobyła go z wyróżnieniem. Zajmuje się obrzezaniem, operowaniem stulejki i wodniaka jądra. W zakres świadczonych przez nią usług wchodzi też cewnikowanie pęcherza moczowego i biopsja prostaty.

W Szpitalu Praskim pracuje również urolog dr n. med. Emilia Pawłowska-Krajka. Zgłębiała wiedzę m.in. podczas kursów w Klinice Nefrologii i Urologii w Mansoura oraz w Klinice Urologii Charite w Berlinie. Praktyczne umiejętności z zakresu technik endoskopowych i laparoskopowych zdobyła na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Zajmuje się leczeniem impotencji, kamicy nerkowej i nietrzymania moczu.

Leczenie schorzeń urologicznych

Pacjenci, których schorzenie wymaga leczenia chirurgicznego, mogą zgłosić się do Centrum Zdrowia Matki, Dziecka i Młodzieży. Przyjmuje w nim dr n. med. Cezary Torz, urolog, wykładowca i nauczyciel akademicki, a także autor i współautor ponad 50 prac naukowych i doniesień zjazdowych. Jest ordynatorem Oddziału Urologii w Klinice Urologii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Dr hab. n. med. Piotr Dobroński (MD Clinic) to urolog i androlog z 20-letnim stażem w urologii klinicznej. Interesuje się chorobami gruczołu krokowego, operacjami plastycznymi penisa oraz chirurgicznym leczeniem niepłodności męskiej włącznie z odwróceniem wazektomii.

Kolejny lekarz to dr Adam Mroczek, urolog z europejskim certyfikatem FEBU. Specjalizuje się w skomplikowanych przypadkach, wykonał już ponad 300 operacji stulejki. Od 2011 roku jest pracownikiem CSK MSWiA w Warszawie. Przeprowadza zabiegi plastyki wędzidełka i obrzezanie, prócz tego leczy nawrotowe infekcje dróg moczowych.

Tytuł FEBU posiada też dr n med. Robert Jarema, chirurg i urolog, Konsultant ds. Andrologii Europejskiego Centrum Macierzyństwa INVIMED. Wykonuje zabiegi urologiczne z użyciem technik endoskopowych, a także leczy mężczyzn dotkniętych niepłodnością i zaburzeniami seksualnymi. Od prawie 18 lat pracuje w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie, obecnie w charakterze starszego asystenta Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej.

W Warszawie pracuje również dr n. med. Piotr Kryst, chirurg ogólny i urolog będący ordynatorem Oddziału Urologicznego Szpitala Bielańskiego im. ks. J. Popiełuszki. Leczy endoskopowo kamicę moczową, zaś łagodny przerost stercza niweluje przy pomocy lasera. Operuje również żylaki powrózka nasiennego.

Na leczenie do Warszawy

Stolicę Polski odwiedza coraz więcej turystów medycznych zainteresowanych niższymi cenami zabiegów urologicznych. Różnicę w cenach w Polsce i za granicą łatwo dostrzec choćby na przykładzie USG urologicznego. Dr Wojciech Martula, chirurg ogólny i urolog z CM Wellmed, wykonuje tego typu badanie w cenie 150 zł, z kolei na portalu readingurology.com można znaleźć informację o koszcie USG w Wielkiej Brytanii w wysokości 286£ (1501 zł). W Warszawie pracuje wielu wybitnych urologów, do których pacjenci przyjeżdżają nie tylko z Wysp Brytyjskich, ale i z Niemiec czy Norwegii. Pobyt w stolicy Polski umożliwia turystom medycznym pozbycie się schorzenia oraz wypoczynek w pięknym i pełnym atrakcji mieście.

Pacjenci szukali urolog także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Warszawa, Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.