Dobry wenerolog we Wrocławiu

Autor:

Wenerologia jest dziedziną medycyny, skupiającą się na diagnostyce oraz leczeniu chorób, przenoszonych drogą płciową (schorzenia weneryczne). Nie stanowi oddzielnej specjalizacji lekarskiej, występując jako uzupełnienie dermatologii. Lekarz wenerolog zajmuje się schorzeniami takimi jak opryszczka narządów płciowych, zakażenie wirusem WZW, wirusem HIV czy mononukleozą. W obrębie zainteresowań wenerologii znajdują się też zakażenia skóry i tkanki podskórnej oraz wszelkie schorzenia grzybicze. Na konsultacje do lekarza tej specjalności powinny się udać osoby, u których dojdzie do wystąpienia wzbudzających niepokój objawów na skórze narządów płciowych (krosty, owrzodzenia, świąd). Na pierwszej wizycie przeprowadza się diagnozowanie objawów, a pacjent może zostać skierowany na dalsze, szczegółowe badania. Nie każdy lekarz, który uzyskuje specjalizację z dermatologii i wenerologii, zajmuje się obydwiema dziedzinami medycyny.

Gdzie we Wrocławiu przyjmuje wenerolog?

Porady, diagnostykę oraz leczenie schorzeń z zakresu wenerologii oferuje w swoim wrocławskim gabinecie dermatolog i wenerolog lek. med. Anna Wójcik-Maciejewicz. Swoją wiedzę z zakresu wenerologii poszerza na specjalistycznych kursach i konferencjach, była m.in. uczestniczką "22nd Congress of the European Academy of Dermatology and Venerology Istanbul 2013" oraz kursu specjalistycznego, dotyczącego diagnostyki i profilaktyki zakażeń HIV / AIDS. Jest także autorką i współautorką prac naukowych, dotyczących m.in. kiły. Udziela konsultacji w zakresie chorób przenoszonych drogą płciową, a także może skierować na szczegółowe badania posiewowe na HIV lub rzeżączkę.

Osoby, które odkryją u siebie objawy, wskazujące na choroby weneryczne, mogą udać się także do lek. med. Magdaleny Zalewskiej, specjalisty dermatologii i wenerologii. Prowadzi diagnostykę i leczenie schorzeń, przenoszonych drogą płciową, m.in. kiły (badania przesiewowe i potwierdzające, m.in. VDRL, FTA), rzeżączki, HIV i chlamydii. Ukończyła szkolenia z zakresu diagnostyki i leczenia zakażeń, przenoszonych drogą płciową, a także wenerologii klinicznej, była również uczestniczką kursów z zakresu przeprowadzania procedur zabiegowych z zastosowaniem kriochirurgii i technik laserowych.

Konsultacja wenerologiczna we Wrocławiu i na Łotwie – porównanie cen

W placówkach medycznych, zlokalizowanych na terenie Wrocławia, ceny za konsultację u lekarza wenerologa rozpoczynają się od 100 zł. Tymczasem w łotewskim ośrodku medycznym Premium Medical Clinic za poradę, zasięgniętą u takiego specjalisty, pacjenci muszą zapłacić co najmniej 50 € (około 215 zł).

Pacjenci szukali wenerologa w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.