lek. dent. Wojciech Fąferko

stomatolog - Katowice

lek. dent. Wojciech Fąferko stomatolog

Znajomość języków: polski, angielski, niemieckiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - lek. dent. W. Fąferko

Lek. dent. Wojciech Fąferko to właściciel i lekarz prowadzący Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic. Po ukończeniu studiów (Śląska Akademia Medyczna) odbył kurs podyplomowy na Katedrze Chirurgii ŚAM, następnie w latach 2008-2009 szkolił się we Frankfurcie nad Menem, dzięki czemu dołączył do wąskiej grupy polskich stomatologów z europejskim tytułem implantologa. W 2011 roku ukończył kolejny kurs, dwuletnie studia podyplomowe na New York College of Dentistry. Ciągła chęć poszerzania wiedzy daje mu solidne podłoże do stania się lekarzem znającym najnowsze technologie i operującym na najlepszej jakości sprzęcie. Tym bardziej, że już od kilku lat główną dziedziną jego pracy jest implantologia, wymagająca wdrażania coraz to nowszych metod leczenia.

Prócz ogromnej wiedzy i umiejętności cechuje go chęć uświadamiania społeczeństwu konieczności dbania o zęby. To właśnie on jest autorem i pomysłodawcą ogólnopolskich akcji "Stop dentofobii" i "Stop rakowi jamy ustnej". Jako doświadczony implantolog (członek europejskiego stowarzyszenia lekarzy implantologów OSIS EDI) jest autorytetem, którego opinii warto zawierzyć. Tym bardziej, że sam wykorzystuje każdą możliwość, by poszerzyć wiedzę. Idealnym tego przykładem może być IX Kongres OSIS EDI, zorganizowany w 2011 roku w Warszawie Jachrance. Prócz tego, że był uczestnikiem zjazdu, w jego trakcie brał również udział w warsztatach Michaela S. Blocka dotyczących zaawansowanych technologii w codziennej praktyce - "Natychmiastowa ostateczna czy tymczasowa odbudowa - praktyczne metody".

Czytaj więcej 

Osiągnięcia lekarza

Za wkład w rozwój implantologii uzyskał w 2010 roku tytuł Platinium Preferred, w 2011 roku Platinium Elite oraz certyfikat implantologa wydawany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia. W 2012 roku wyróżniono go po raz kolejny – uniwersytet w Sienie we Włoszech przyznał mu tytuł Master of Prostodontic. Jako jeden z pierwszych polskich lekarzy zaczął stosować oprogramowanie Simplant (standardową komputerową diagnostykę 3D). Jest specjalistą w dziedzinie technologii cyfrowego planowania i wykonywania uzupełnień protetycznych, czyli systemu CAD/CAM, opracował także innowacyjną technikę odbudowy zębów na implantach w 1 dzień. Jako jeden z nielicznych w Polsce stosuje autogenne czynniki krwi (PRF), przyspieszające pozabiegowe gojenie się tkanek, co umożliwia mu, między innymi, leczenie zagranicznych pacjentów.

Lek. dent. W. Fąferko nie przestaje się rozwijać. Wiedzę pogłębia systematycznie poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych i kolejnych szkoleniach. Uczy się i wymienia doświadczenia ze specjalistami z całego świata. Między innymi, w ramach Dni Implantologii 2012 organizowanych w Warszawie brał udział w warsztatach Fernanda Rojasa-Viskayi. W 2011 roku był uczestnikiem IX Kongresu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (w Warszawie Jachrance), w tym samym roku był również w Nowym Jorku, gdzie uczestniczył w zjeździe na temat „Current Concepts in American Dentistry: Advances in Implantology and Periodontics". Wcześniej, w 2009 roku, przeszedł kurs „Surgical flap design, regenerative periodontal therapy and periodontal aestethics and crown lengthening". Szkolenie miało miejsce w Warszawie i prowadził je prof. dr. Marcus Hürzeler. Również w stolicy, w 2010 roku, poszerzał wiedzę na temat implantologii pod okiem wybitnych specjalistów – prof. dr n. med. Christiana Stapperta oraz dr n. med. Cyrila Eviana.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. dent. W. Fąferko

Lek. dent. W. Fąferko specjalizuje się w trudnych operacjach w dziedziny regeneracji kości. Stosuje także nowoczesne techniki regeneracji tkanek. W swojej klinice wykorzystuje najnowocześniejsze metody diagnostyki przedzabiegowej (system Simplant). Przeprowadza operacje wszczepiania implantów, zajmuje się również zaawansowaną odbudową protetyczną i zabiegami z zakresu stomatologii estetycznej.

Przeprowadza także zabiegi wybielania zębów przy zastosowaniu systemu Beyond oraz pomaga pacjentom z całkowitym bezzębiem, brakami zębowymi i różnego typu chorobami przyzębia. Wykonuje szeroką paletę prace osadzonych na implantach - zajmuje się zarówno odbudową pojedynczego zęba bez potrzeby szlifowania sąsiednich zębów, jak również odbudową kilku zębów (również bez potrzeby uszkadzania sąsiednich zębów). Prócz tego mocuje korony pełnoceramiczne bądź oparte na podbudowie złota lub metalu, a także nakłada licówki.

Efekty pracy lekarza - zdjęcia przed i po zabiegu

Zadowolenie pacjentów jest dla nas najważniejsze. Pragniemy, by każdy pacjent miał pełen obraz lekarza, któremu powierza swoje zdrowie. Poniżej prezentowane są zdjęcia przed i po zabiegach, które przeprowadzał lek. dent. Wojciech Fąferko.

Zobacz wszystkie zdjęcia przed i po zabiegach (26)

Zdjęcia lek. dent. Wojciech Fąferko

Dentim Clinic Centrum Implantologii i Ortodoncji - lek. dent. Wojciech Fąferko

Konsultacje

Konsultacja implantologiczna
250

Stomatologia

Protetyka stomatologiczna
Licówki
Licówka porcelanowa
2 200
Licówka porcelanowa ultracienka (bez szlifowania) 
licówka SoftVeneers
3 200
Wypełnienia inlay
Inlay kompozytowy
od 1 200
Korony
Korona porcelanowa pełnoceramiczna
2 200
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej
1 400
Mosty

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Korona pełnoceramiczna w systemie NobelProcera - zdjęcia przed i po zabiegu

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska