prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski

chirurg ogólny, chirurg onkolog - Bydgoszcz

prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski chirurg ogólny, chirurg onkolog

Znajomość języków: polski, angielski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne - prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski

Prof. dr hab. med. Wojciech Zegarski to wybitny specjalista chirurgii ogólnej oraz onkologicznej. Ukończył uczelnię w 1979 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny. Jest członkiem Bydgoskiej Izby Lekarskiej w Bydgoszczy. W 1987 roku złożył egzamin specjalizacyjny, dzięki czemu uzyskał tytuł i uprawnienia specjalisty II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej. W 2004 roku przedstawił komisji egzaminacyjnej bydgoskiej Akademii Medycznej swoją rozprawę doktorską, za którą przyznano mu tytuł naukowy doktora nauk medycznych. W 2007 roku przystąpił do kolejnego egzaminu, zdobywając specjalizację w dziedzinie chirurgii onkologicznej.

Prof. dr hab. med. Wojciech Zegarski jest kierownikiem Katedry Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Do jego głównych zainteresowań zawodowych należą choroby nowotworowe przewodu pokarmowego, ze szczególnym uwzględnieniem schorzeń jelita grubego.

Osiągnięcia lekarza

Prof. dr hab. med. Wojciech Zegarski to specjalista z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym popartym imponującym dorobkiem naukowym. Swoją wiedzą dzieli się z kolejnymi pokoleniami lekarzy – organizuje warsztaty naukowe podczas, których szkoli lekarzy z zakresu chirurgii onkologicznej i laparoskopowej z całej Polski oraz z krajów Unii Europejskiej. Bierze aktywny udział w konferencjach i kongresach naukowych, podczas których wymienia się wiedzą i doświadczeniem ze specjalistami z polskich i zagranicznych placówek. Wśród licznych zjazdów naukowych, w jakich uczestniczył, można wymienić ogólnopolskie sympozjum naukowe „X Usteckie Dni Onkologiczne”, zorganizowane w 2013 roku w Słupsku pod patronatem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Profesor był członkiem Komitetu Naukowego sympozjum. Był także przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego IV Konferencji Naukowej „Rak odbytnicy. Jak poprawić warunki leczenia?”, która miała miejsce w 2013 roku w Bydgoszczy. Specjalista aktywnie uczestniczył w poprzednich spotkaniach naukowych poświęconych diagnostyce i leczeniu raka odbytnicy. W 2013 roku był również przewodniczącym Komitetu Naukowego XIX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i poprzedzającej zjazd XXX konferencji Naukowo-Szkoleniowej PTChO.

Obecnie profesor Zegarski pełni funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, a także jest członkiem Zarządu Głównym Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz członkiem Rady Naukowej licznych czasopism naukowych. Jest również współorganizatorem Szkoły Czerniaka, której głównym działaniem jest profilaktyka i wczesne wykrywanie tego najniebezpieczniejszego nowotworu skóry.

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. dr hab. n. med. W. Zegarski

Prof. dr hab. med. Wojciech Zegarski specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym różnego typu zmian nowotworowych oraz przed-nowotworowych w obrębie skóry.

Zdjęcia prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski

Clinica Dermatoestetica

Konsultacje

Konsultacja w zakresie chirurgii onkologicznej
250

Chirurgia ogólna

Wycięcie torbieli włosowej
Podologia, leczenie chorób stopy
Usunięcie odcisku / modzeli
metodą krioterapii;
od 200
Drobne zabiegi chirurgiczne
Usunięcie wrastającego paznokcia chirurgicznie
usuwanie wrastającej płytki paznokciowej w znieczuleniu miejscowym
500
Nacięcie ropnia

Dermatologia

Dermatochirurgia
Usunięcie kaszaka
Inne nazwy:

cena zabiegu zależy od ilości i lokalizacji zmian
od 200 do 400 
Usunięcie tłuszczaka
1 zmiana
od 250 do 450 
Usunięcie włókniaka
metodą elektrokoagulacji; cena zabiegu w zależności od ilości zmian
od 200
Usunięcie rozszerzonych naczyń krwionośnych
1 zmiana
Usunięcie znamienia barwnikowego
cena zabiegu zależy od ilości i lokalizacji zmian
od 200 do 600 
Usunięcie brodawki zwykłej
metodą krioterapii; cena zabiegu w zależności od ilości zmian
od 200
Usunięcie brodawki wirusowej / kurzajki
metodą krioterapii; cena zabiegu w zależności od ilości zmian
od 200
Usunięcie brodawki łojotokowej
metodą krioterapii; cena zabiegu w zależności od ilości zmian
od 200
Usunięcie łagodnej zmiany nowotworowej skóry
1 zmiana
od 100
Usunięcie zmiany przednowotworowej skóry
1 zmiana
od 100
Usunięcie kępek żółtych
1 zmiana
od 200 do 600 
Usunięcie blizny przerosłej
1 zmiana
Leczenie guzowatości nosa (rhinophyma)
1 zmiana
od 500 do 1 500 
Usunięcie prosaka okolic intymnych
1 zmiana
Usunięcie mięczaka zakaźnego
1 zmiana

Diagnostyka i badania

Diagnostyka zmian skórnych
Badanie dermatoskopowe skóry
1 ognisko - w ramach wizyty; kilka ognisk - koszt wizyty (od 120 zł ) + 50 zł; kilkanaście ognisk - koszt wizyty (od 120 zł ) + 100zł
od 170
Pobranie wycinka diagnostycznego
150

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski