prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

okulista - Kraków, Rzeszów, Nałęczów

prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski okulista

Znajomość języków: polski, angielski, niemiecki, rosyjski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne - prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie. W 1969 roku uzyskał pierwszy stopień specjalizacji z okulistyki. Cztery lata później został specjalistą drugiego stopnia w tej samej dziedzinie. Pierwsze doświadczenia praktyczne zdobywał w Klinice Okulistyki w Lublinie kierowanej przez prof. Tadeusza Krwawicza (pracował tam w latach 1968-1980). Równolegle kontynuował karierę naukową na macierzystej uczelni, co zaowocowało w 1974 roku zdobyciem tytułu doktora nauk medycznych. W latach 1975-76 był stypendystą w Klinice Uniwersytetu w Gandawie pod kierunkiem prof. Julesa Françoisa. W 1979 roku prof. Zagórski uzyskał stopień doktora habilitowanego w Akademii Medycznej w Lublinie, a w roku 1992 tytuł profesora.

W latach 1985/86 i 1991 oraz w 2002 roku był stypendystą Fundacji Humboldta w Klinice Uniwersytetu w Erlangen, pod kierunkiem prof. Gottfrieda Naumanna. W latach 1991-2006 prof. Zagórski kierował Katedrą i I Kliniką Okulistyki w Lublinie. Pod jego kierownictwem wprowadzono szereg innowacyjnych zabiegów okulistycznych. Od 1994 zaczęto powszechnie przeprowadzać zabiegi fakoemulsyfikacji zaćmy. W tym czasie w Lublinie wykonano też prawdopodobnie pierwsze w Polsce operacje przetokowe w jaskrze z zastosowaniem antymetabolitów oraz przeszczepy rąbka rogówki. W 1993 roku powstał w Lublinie pierwszy w Polsce Bank Tkanek Oka, który do tej pory zaopatruje w materiał do przeszczepów rogówki, twardówki i błony owodniowej większość ośrodków transplantacyjnych w Polsce.

W latach 1993-2011 prof. Zagórski znacząco przyczynił się do rozpowszechniania i wymiany wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy specjalistami w dziedzinie okulistyki. Wraz ze swoimi współpracownikami zorganizował kilkadziesiąt kursów i konferencji z udziałem wybitnych specjalistów z kraju i zagranicy, w tym Europejską Konferencję Rogówkową (w 1995 roku) oraz Europejską Konferencję Patologii Oka ( w 2002 roku). Przez wiele lat reprezentował kraje Europy Środkowo-Wschodniej w Międzynarodowej Radzie Okulistyki (w latach 1994-2011), sprawując tam przez osiem lat funkcję członka Zarządu.

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski należy do wielu specjalistycznych towarzystw okulistycznych, m.in. Academia Ophthalmologica Internationalis (od 2003 roku), Europejskiej Akademii Okulistyki (od 2004 roku) oraz Amerykańskiej Akademii Okulistyki.

Prof. Zagórski jest autorem i współautorem ponad 200 publikacji naukowych, które ukazały się zarówno w polskich, jak i zagranicznych periodykach medycznych, oraz redaktorem sześciu książek. Wygłosił setki wykładów i prelekcji na całym świecie oraz przeprowadzał operacje charytatywne i pokazowe, m.in. w Chinach i Indiach.

W 1998 roku stworzył w Nałęczowie pierwszy Ośrodek Chirurgii Oka, który w 2002 roku został uznany w rankingu Rzeczpospolitej za najlepszy niepubliczny szpital w Polsce. Obecnie Ośrodki prof. Zagórskiego funkcjonują także w Krakowie, Nowym Sączu, Zwoleniu i Rzeszowie oraz Lublinie, a nawet na Ukrainie (w Łucku). Mogą się poszczycić współpracą z czołowymi ekspertami w dziedzinie okulistyki z całego świata.

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. dr hab. n. med. Z. Zagórski

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski jest wybitnym specjalistą w dziedzinie okulistyki. Na swoim koncie ma wiele pomyślnie przeprowadzonych operacji w zakresie schorzeń narządu wzroku. Od ponad 20 lat prof. Zagórski specjalizuje się w zabiegach leczenia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji.

Zdjęcia prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Kraków

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Rzeszów

Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Nałęczów

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski