dr n. med. Zenon Rudzki

chirurg ogólny, urolog

dr n. med. Zenon Rudzki chirurg ogólny, urolog

Znajomość języków: polski, angielski

Informacje ogólne - dr n. med. Zenon Rudzki

Dr n. med. Zenon Rudzki to specjalista chirurgii ogólnej i urologii. Ukończył uczelnię w 1971 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny. Kolejnym krokiem w jego karierze zawodowej było przedstawienie komisji egzaminacyjnej Akademii Medycznej w Białymstoku swojej rozprawy doktorskiej, za którą przyznano mu tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Miało to miejsce w 1975 roku.

Specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej uzyskał w 1976 roku, zaś tytuł i uprawnienia specjalisty w dziedzinie urologii – w 1984 roku. 

Osiągnięcia lekarza

Dr n. med. Zenon Rudzki to chirurg i urolog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Wciąż podnosi swoje kwalifikacje, przechodząc kolejne szkolenia i kursy doskonalące. Do jego szczególnych zainteresowań należą małoinwazyjne techniki zabiegowe, które można przeprowadzić w warunkach ambulatoryjnych w ramach urologii jednego dnia. Odbył szereg specjalistycznych kursów w kraju i za granicą, w tym staż i szkolenie w Lund i Upssali (Szwecja). Jego następnym krokiem było wdrożenie w swojej praktyce (wraz ze szwedzkimi specjalistami i konsultantami) minimalnie inwazyjnej techniki leczenia przerostu prostaty, która nie wymaga narkozy. Miało to miejsce w 2003 roku – od tego czasu doktor Rudzki udzielił pomocy medycznej wielu pacjentom z problemem przerośniętej prostaty.

Dzięki ambitnemu dążeniu specjalisty do poszerzania zakresu swoich umiejętności kierowana przez niego placówka jest pierwszym w Polsce prywatnym urologicznym ośrodkiem medycznym wykorzystującym najnowsze osiągnięcia nanotechnologii w terapii leczenia nowotworów. Wykorzystywanie NanoKnife IRE, czyli minimalnie inwazyjnej metody opartej na nanotechnologii, umożliwia skuteczne leczenie pacjentów, u których choroba jest zlokalizowana w gruczole krokowym.

Przez cały okres swojej kariery doktor Rudzki aktywnie uczestniczy w zjazdach i konferencjach naukowych, dzięki czemu na bieżąco zapoznaje się z nowatorskimi technikami leczenia. Udziela się również na innych płaszczyznach – między innymi, w latach 1994-1997 piastował funkcję skarbnika Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, organizacji pożytku publicznego będącej członkiem Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Lekarzy Katolickich (Federation Europeenne des Associationes de Medicins Catholiques, FEAMC).

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. Z. Rudzki

Dr n. med. Zenon Rudzki specjalizuje się w leczeniu schorzeń urologicznych. Przeprowadza nieinwazyjne zabiegi usuwania przerostu prostaty szwedzką techniką ProstaLund, wykonując procedurę bez użycia narkozy, ambulatoryjnie w ciągu 45 minut. Udziela pomocy medycznej pacjentom cierpiącym z powodu dolegliwości bólowych wywołanych kamieniami w dolnych drogach moczowych. Przeprowadza małoinwazyjne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet. Wykonuje laserowe zabiegi u pacjentów z chorobami zapalnymi prostaty, oferuje również elektrostymulację, magnetostymulację i kriochirurgię. Oferuje także zabiegi usuwania prostaty z wykorzystaniem lasera zielonego.

W zakres oferowanych przez niego badań wchodzi m.in. USG układu moczowo-płciowego oraz prostaty (przezodbytnicze), a także badanie przepływu cewkowego, czyli uroflowmetria. Wykonuje biopsje prostaty ambulatoryjnie, pod kontrolą USG, pobiera biopsje pęcherza oraz zajmuje się cystoskopią w znieczuleniu. Doktor Rudzki oferuje również zabiegi chirurgiczne stulejki, wodniaka jądra oraz operację wydłużenia napletka.

Zdjęcia dr n. med. Zenon Rudzki

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Zenon Rudzki