dr n. med. Zenon Rudzki

chirurg ogólny, urolog - Częstochowa

dr n. med. Zenon Rudzki chirurg ogólny, urolog

Znajomość języków: polski, angielskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - dr n. med. Zenon Rudzki

Dr n. med. Zenon Rudzki to specjalista chirurgii ogólnej i urologii. Ukończył uczelnię w 1971 roku, otrzymując dyplom i tytuł lekarza medycyny. Kolejnym krokiem w jego karierze zawodowej było przedstawienie komisji egzaminacyjnej Akademii Medycznej w Białymstoku swojej rozprawy doktorskiej, za którą przyznano mu tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Miało to miejsce w 1975 roku.

Specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej uzyskał w 1976 roku, zaś tytuł i uprawnienia specjalisty w dziedzinie urologii – w 1984 roku. 

Osiągnięcia lekarza

Dr n. med. Zenon Rudzki to chirurg i urolog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Wciąż podnosi swoje kwalifikacje, przechodząc kolejne szkolenia i kursy doskonalące. Do jego szczególnych zainteresowań należą małoinwazyjne techniki zabiegowe, które można przeprowadzić w warunkach ambulatoryjnych w ramach urologii jednego dnia. Odbył szereg specjalistycznych kursów w kraju i za granicą, w tym staż i szkolenie w Lund i Upssali (Szwecja). Jego następnym krokiem było wdrożenie w swojej praktyce (wraz ze szwedzkimi specjalistami i konsultantami) minimalnie inwazyjnej techniki leczenia przerostu prostaty, która nie wymaga narkozy. Miało to miejsce w 2003 roku – od tego czasu doktor Rudzki udzielił pomocy medycznej wielu pacjentom z problemem przerośniętej prostaty.

Dzięki ambitnemu dążeniu specjalisty do poszerzania zakresu swoich umiejętności kierowana przez niego placówka jest pierwszym w Polsce prywatnym urologicznym ośrodkiem medycznym wykorzystującym najnowsze osiągnięcia nanotechnologii w terapii leczenia nowotworów. Wykorzystywanie NanoKnife IRE, czyli minimalnie inwazyjnej metody opartej na nanotechnologii, umożliwia skuteczne leczenie pacjentów, u których choroba jest zlokalizowana w gruczole krokowym.

Przez cały okres swojej kariery doktor Rudzki aktywnie uczestniczy w zjazdach i konferencjach naukowych, dzięki czemu na bieżąco zapoznaje się z nowatorskimi technikami leczenia. Udziela się również na innych płaszczyznach – między innymi, w latach 1994-1997 piastował funkcję skarbnika Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, organizacji pożytku publicznego będącej członkiem Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Lekarzy Katolickich (Federation Europeenne des Associationes de Medicins Catholiques, FEAMC).

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. Z. Rudzki

Dr n. med. Zenon Rudzki specjalizuje się w leczeniu schorzeń urologicznych. Przeprowadza nieinwazyjne zabiegi usuwania przerostu prostaty szwedzką techniką ProstaLund, wykonując procedurę bez użycia narkozy, ambulatoryjnie w ciągu 45 minut. Udziela pomocy medycznej pacjentom cierpiącym z powodu dolegliwości bólowych wywołanych kamieniami w dolnych drogach moczowych. Przeprowadza małoinwazyjne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet. Wykonuje laserowe zabiegi u pacjentów z chorobami zapalnymi prostaty, oferuje również elektrostymulację, magnetostymulację i kriochirurgię. Oferuje także zabiegi usuwania prostaty z wykorzystaniem lasera zielonego.

W zakres oferowanych przez niego badań wchodzi m.in. USG układu moczowo-płciowego oraz prostaty (przezodbytnicze), a także badanie przepływu cewkowego, czyli uroflowmetria. Wykonuje biopsje prostaty ambulatoryjnie, pod kontrolą USG, pobiera biopsje pęcherza oraz zajmuje się cystoskopią w znieczuleniu. Doktor Rudzki oferuje również zabiegi chirurgiczne stulejki, wodniaka jądra oraz operację wydłużenia napletka.

Zdjęcia dr n. med. Zenon Rudzki

Klara Centrum Medyczne - dr n. med. Zenon Rudzki

Konsultacje

Konsultacja urologiczna
140

Onkologia

Urologia onkologiczna
Leczenie nowotworów prostaty
Leczenie nowotworu prostaty metodą Nano Knife 
Inne nazwy:

leczenie raka prostaty urządzeniem NanoKnife, nieoperacyjne leczenie raka stercza NanoKnife, terapia NanoKnife w leczeniu raka prostaty, leczenie guzów stercza stercza NanoKnife, leczenie zmian nowotworowych prostaty nożem nano, elektropopracja prostaty Nano Knife, leczenie raka stercza metodą nieodwracalnej elektroporacji IRE (irreversible electroporation), nietermalna metoda ablacji raka gruczołu krokowego prądem wysokiej częstotliwości, leczenie nieoperacyjnego nowotworu prostaty Nano-Knife, leczenie choroby nowotworowej gruczołu krokowego NanoKnifem małoinwazyjne leczenie raka prostaty metodą NanoKnife, zabieg NanoKnife w leczeniu raka prostaty, usuwanie raka stercza urządzeniem NanoKnife, leczenie chorych na raka stercza – NanoKnife, zabieg za pomocą nanoknife w leczeniu gruczolakoraka stercza, leczenie raka prostaty poprzez niszczenie komórek rakowych prądem o wysokim napięciu NanoKnife

Konsultacja urologiczna - cena 140

Konsultacja urologiczna - cena 140
od 38 000

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Zenon Rudzki

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.