Korekcja odstających uszu - pytania pacjentów

Przedstawiamy poniżej 8 najczęściej pojawiających się pytań pacjentów o korekcja odstających uszu. Przeczytaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie na ten temat:

Jakie czynniki bierze lekarz pod uwagę podczas kwalifikacji Pacjenta do zabiegu korekcji uszu?

<p>Przed zabiegiem konieczna jest wstępna ocena przedoperacyjna pewnych ważnych parametrów, a mianowicie lekarz dokładnie mierzy takie wielkości jak:</p> <p>Kąt zwijania grobelki;</p> <p>Głębokość miski muszli;</p> <p>Płaszczyznę płatka małżowiny usznej i deformacji, jeśli taka występuje;</p> <p>Jakość i sprężystość chrząstki ucha.</p> <p>Ponadto bardzo ważne jest, by dobrać odpowiedni czas na przeprowadzenie operacji w przypadku korekcji odstających uszu u dzieci, tak by uwzględniał on naturalny proces wzrostu małżowin usznych oraz aspekty społeczne, takie jak pójście dziecka do szkoły.</p>

Jakie są wymagane podstawowe badania przed zabiegiem korekcji uszu?

Niezbędne badania, wykonywane przed zabiegiem korekcji odstających małżowin usznych to: grupa krwi morfologia krwi podstawowe parametry układu krzepnięcia (PT, APTT, INR) poziom elektrolitów w surowicy (sód i potas) poziom glukozy na czczo stężenie przeciwciał HBs poziom przeciwciał anty-HCV.

W jakim wieku najwcześniej mozna wykonać u dziecka zabieg korekcji odstających uszu?

Zabieg korekcji uszu, zwany inaczej otoplastyką wykonywany jest w przypadku odstających uszu i należy do najczęstszych zabiegów chirurgii plastycznej u dzieci. Polega on na modelowaniu chrząstek małżowiny usznej w taki sposób, by uszy nie odstawały. <br /><br /> Kto jest kandydatem do zabiegu otoplastyki? <br /><br /> Chirurgiczna korekcja uszu powinna być wykonywana u dzieci mających więcej niż sześć – siedem lat, kiedy to chrząstka osiągnęła odpowiednią konsystencją i dojrzałość. W tym wieku wielkość małżowiny usznej jest już prawie taka jak u dorosłych. Nie wykonuje się zabiegu otoplastyki u młodszych dzieci. Ze względu na konieczność zastosowania pełnej narkozy u najmłodszych dzieci, zalecanym przez wielu lekarzy najbardziej odpowiednim wiekiem na przeprowadzenie zabiegu jest okres, w którym dziecko ma już 13-14 lat, u których to już dzieci można zastosować znieczulenie miejscowe. <br /><br /> Nie należy przymuszać dziecka do zabiegu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego odczucia i mieć pewność czy dziecko chciałoby zmienić wygląd swoich uszu. Dzieci, które cierpią z powodu odstających uszu i są zdecydowane na wykonanie zabiegu lepiej współpracują z lekarzem i czują się bardziej zadowolone i szczęśliwe widząc efekt zabiegu i takie dzieci są najlepszym kandydatem do zabiegu otoplastyki. <br /><br /> Chirurgiczna korekcja uszu powinna być wykonywana u dzieci mających więcej niż sześć – siedem lat, kiedy to chrząstka osiągnęła odpowiednią konsystencją i dojrzałość. W tym wieku wielkość małżowiny usznej jest już prawie taka jak u dorosłych. Nie wykonuje się zabigu otoplastyki u młodszych dzieci.

Czy istnieje nieinwazyjna metoda korekcji odstających uszu?

Jedną z metod zachowawczego leczenia, która w badaniach cechowała się dobrą skutecznością jest korekcja odstających uszu metodą Auri. Stosowana ona jest u dzieci, kiedy jeszcze chrząstka małżowiny charakteryzuje się dostateczną sprężystością i elastycznością. <br />Cała korekta odstających uszu za pomocą metody Auri powinna trwać przez okres około 1-10 (średnio ok. 5) miesięcy i zależą od wieku dziecka oraz sztywności i grubości chrząstki małżowiny uszne.

Czy jest możliwość rozłożenia ceny operacji plastycznych uszu na dogodne raty?

Tak. Tourmedica.pl współpracuje z wiodącą instytucją finansową, która specjalizuje się w finansowaniu pożyczek dedykowanych medycynie. Procedura badania zdolności kredytowej odbywa się drogą on line lub telefoniczną, w dogodnym czasie dla Pacjenta. Dobra historia kredytowa i stałe dochody dają ogromne możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej, usług klinik urody, gabinetów rehabilitacyjnych itp.

W jakim znieczulenieniu wykonywany jest zabieg korekcji uszu?

Przeważnie, zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, jednak na życzenie Pacjenta, lekarz może zaproponować znieczulenie w sedacji, podczas której Pacjent nie odczuwa bólu i przesypia zabieg.

Czy operacje plastyczne uszu można wykonać w ramach NFZ?

Nie. Tourmedica oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

Jaka jest ostateczna cena operacji plastycznej uszu?

Ostateczną cenę każdego zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć ile kosztuje korekcja odstających uszu w Polsce prosimy o kontakt telefoniczny z Tourmedica pod nr tel. 22 417pokaż numer lub korzystając z formularza kontaktowego. Współpracujemy z wieloma klinikami i lekarzami wykonującymi korekcja odstających uszu. Nasi specjaliści pomogą w umówieniu wizyty oraz przygotowaniu do zabiegu.

Więcej na podobny temat