Operacja nosa kostnego - pytania pacjentów

Przedstawiamy poniżej 16 najczęściej pojawiających się pytań pacjentów o operacja nosa kostnego. Przeczytaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie na ten temat:

Po jakim czasie widać ostateczne efekty zabiegu plastyki nosa?

Ostateczny efekt widoczny po 4-6 miesiącach, kiedy obrzęk, opuchlizna ustępują, skóra nosa naturalnie się układa.

Czy jest możliwość rozłożenia ceny operacji korekcji nosa na dogodne raty?

Tak. Tourmedica.pl współpracuje z wiodącą instytucją finansową, która specjalizuje się w finansowaniu pożyczek dedykowanych medycynie. Procedura badania zdolności kredytowej odbywa się drogą on line lub telefoniczną, w dogodnym czasie dla Pacjenta. Dobra historia kredytowa i stałe dochody dają ogromne możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej, usług klinik urody, gabinetów rehabilitacyjnych itp.

Jaki lekarz wykonuje zabiegi korekcji nosa?

Chirurgicznymi zabiegami plastyki / korekcji nosa zajmuje się lekarz specjalista chirurg plastyczny lub otolaryngolog. Korekcja nosa kostnego lub chrzęstnego jak każdy zabieg z zakresu rhinoplastyki jest procedurą skomplikowaną dlatego powinna zostać przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę, który wykonał wiele takich operacji. W Polsce dostępnych jest wiele klinik cieszących się dużym uznaniem, które oferują zabiegi plastyki nosa w tym korekcję jego części kostnej. (zapytaj naszego Doradcy)

Na czym polega korekcja nosa?

Nos składa się z twardej konstrukcji kostno-chrzęstnej pokrytej skórą. To właśnie od szkieletu, złożonego z kości i chrząstek, zależy rozmiar i kształt nosa, a skóra opina się na tym stelażu. Podczas korekcji nosa chirurg zmienia rozmiar, kształt  i położenie elementów szkieletu nosa. Skóra dostosowuje się do tej nowej architektury nosa i ukazuje zmiany dokonane podczas operacji. Nos musi wyglądać naturalnie i pasować do twarzy. Grubość skóry nosa, rysy twarzy, wzrost, wiek, płeć - to czynniki, które muszą mieć wpływ na decyzję, co do zmian, których można dokonać. O tym lekarz rozmawia z Pacjentem podczas konsultacji.

Jaka jest podstawowa rekonwalescencja po zabiegach plastycznych nosa?

Najważniejsze zalecenia to: - Ograniczenie aktywności fizycznej przez 4-6 tygodni po zabiegu operacyjnym.<br />- Zmiana opatrunku pod nosem kilka razy dziennie do chwili usunięcia setonów.<br />- Usunięcie setonów za 2 dni. Natłuszczanie wazeliną 3-4x dziennie przewodów nosowych.<br />- Natłuszczanie wazeliną blizny słupka nosa 3-4x dziennie.<br />- Stosowanie przez 3 tygodnie kropli do nosa „Sulfarinol” 3-4x dziennie oraz „Aescin” 3x2 tabl. przez 2 tygodnie.<br />- Stosowanie kremu „Auriderm” na zasinienia twarzy.<br />- Usunięcie gipsu i szwów ze słupka nosa 7-10 dni po zabiegu (szwy w przewodach nosowych rozpuszczą się same ok. 1 miesiąca po zabiegu pod wpływem natłuszczania).<br />- Masaż blizn słupka nosa rozpocząć około 2 tygodnie po usunięciu szwów poprzez uciskanie opuszką palca rano i wieczorem przez okres 3 miesięcy. Przed przystąpieniem do masażu natłuścić bliznę.<br />- Ochrona przed urazami.<br />Ochrona przed promieniami UV przez 3-6 miesięcy.<br />- Badanie kontrolne za miesiąc i 3 miesiące od daty zabiegu lub w razie potrzeby.<br />- Zalecana seria zabiegów złuszczających (JetPeel) 3-4 tygodnie od daty zabiegu.<br />- W razie wystąpienia pajączków naczyniowych na skórze nosa, zalecana jest laseroterapia.

Na jakiej podstawie można być zakwalifikowanym do zabiegu plastyki nosa?

Przed operacyjną korekcją nosa niezbędna jest konsultacja, podczas której Pacjent jest informowany o koniecznych cięciach, bliznach, a także o przewidywanym efekcie. Powinien na konsultację zgłosić się ze zdjęciem profilowym celem ustalenia planowanego kształtu nosa. U osób z krzywą przegrodą, po urazie nosa lub wcześniej operowanych w obrębie nosa, konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej zatok obocznych i przegrody nosa.<br />Przed samą operacyjną korekcją nosa należy wykonać także szereg badań.

Czy istnieją jakieś zalecenia dietetyczne przed zabiegiem plastyki nosa?

W celu lepszego przygotowania do zabiegu warto zastosować się również do zaleceń żywieniowych. Dieta przed zabiegiem nie może być restrykcyjna, gdyż niedobór białka utrudnia gojenie się ran pooperacyjnych. Warto jednak wprowadzić pewne modyfikacje. Dieta powinna być lekkostrawna, a produkty tłuste i wzdymające powinny być wyeliminowane. Należy zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. Warto zwrócić uwagę na preparaty, które mogą powodować nadmierne krwawienie np. preparaty z witaminą E, ginkofar oraz leki zawierające kwas acetylosalicylowy (aspiryna i jej pochodne).  Także chili, cayenne, czosnek, imbir, szafran, cebula, seler i chrzan mogą zwiększać ryzyko krwawienia.

Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegami plastycznymi korekcji nosa?

Zakres wymaganych badań Pacjent otrzymuje podczas wizyty konsultacyjnej. Pakiet badań dobierany jest indywidualnie w zależności od stanu zdrowia Pacjenta i zakresu zabiegu. Możliwy pakiet badań, zleconych przed zabiegiem korekcji nosa, może obejmować: morfologię, krwi grupę krwi, parametry układu krzepnięcia krwi (APTT, INR), poziom glukozy, badanie poziomu elektrolitów (Na, K), badanie stężenia kreatyniny ogólne badanie moczu, poziom antygenu HBS (obecność wirusowego zapalenia wątroby typu B), poziom anty-HCV (obecność wirusowego zapalenia wątroby typu C), badanie EKG. Dodatkowo lekarz prowadzący może zlecić przeprowadzenie innych badań, takich jak RTG klatki piersiowej, nosa oraz zatok przynosowych. U niektórych Pacjentów potrzebna jest również konsultacja laryngologiczna oraz badanie tomograficzne twarzy.

Jaka jest ostateczna cena zabiegu operacji plastycznej nosa?

Jak jest różnica w zakresie zabiegu nosa kostnego, a chrzęstnego?

<u>Zabieg korekcji nosa chrzęstnego polega na wymodelowaniu jego końca, który wpływa na ogólny wygląd oraz kształt nosa. Korekcja nosa kostnego ma za zadanie poprawę wyglądu całego nosa. Zabieg przeprowadza się w celu zniwelowania garbów i zakrzywień, a także usunięcia deformacji nosa.</u>

Jaki zakres ma operacja nosa kostnego?

Korekcja części kostnej nosa ma na celu poprawę jego wyglądu. Podobnie, jak przy innych tego typu zabiegach, ważne jest, by zmiany zostały wprowadzone rozważnie, a efekty były jak najbardziej naturalne. Korekcja nosa kostnego jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu ogólnym czyli narkozie. Podanie środka znieczulającego ma miejsce przed rozpoczęciem zabiegu operacyjnego.

Czy po operacji nosa kostnego są widoczne blizny?

Większość zabiegów plastycznych nosa przeprowadzana jest z dostępu zamkniętego. Wówczas cięcia wykonywane są wyłącznie w przedsionkach nosa. Zaletą przeprowadzenia zabiegu taką techniką jest niewątpliwie brak widocznych blizn na nosie zewnętrznym. Wykorzystanie zamkniętej techniki operacyjnej wiąże się jednak z ograniczonym dostępem do pola operacyjnego, co jednocześnie zmniejsza możliwości przeprowadzenia zabiegu w sposób w pełni precyzyjny.

Czy korekcja nosa kostnego daje trwałe rezultaty?

Tak. Operacja plastyczna nosa kostnego jest procedurą nieodwracalną, a osiągnięte w jej trakcie rezultaty dają trwały efekt estetyczny. Warto więc zaznaczyć, że osoby podejmujące decyzję o zmianie kształtu nosa powinny być w pełni świadome i pozbawione jakichkolwiek wątpliwości co do zabiegu operacyjnego. Dotyczy to zwłaszcza osób w średnim i starszym wieku, które są przyzwyczajone do wyglądu swojego nosa i może być im ciężko zaakceptować jego nowy wygląd.

Jakie są przeciwwskazania zdrowotne do korekcji nosa kostnego?

Operacja nosa kostnego nie powinna być przeprowadzona u osób mających zaburzenia układu krzepnięcia. Ponadto tego rodzaju zabieg nie jest wskazany osobom, które chorują na niedokrwistość, cukrzycę, długotrwałe zapalenie zatok i nieuregulowane nadciśnienie tętnicze. Zabiegu nie wykonuje się również u kobiet będących w trakcie miesiączki. Kolejnym przeciwwskazaniem do korekcji nosa kostnego są złe wyniki badań laboratoryjnych. Ponadto zabieg nie zostanie wykonany u pacjenta, u którego jest ryzyko do zastosowania znieczulenia.

Czy zabieg plastyki nosa można wykonać w ramach NFZ?

Nie. Tourmedica oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać operacje plastyczne nosa?

Nie. Przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala z pacjentem zakres, warunki i termin zabiegu.

Operacja nosa kostnego od 5 200 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Więcej informacji na ten temat

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska