Plastyka chirurgiczna powiek dolnych i górnych - pytania pacjentów

Przedstawiamy poniżej 16 najczęściej pojawiających się pytań pacjentów o plastyka chirurgiczna powiek dolnych i górnych. Przeczytaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie na ten temat:

Czy jest możliwość rozłożenia ceny zabiegu plastyki powiek na dogodne raty?

Tak. Tourmedica.pl współpracuje z wiodącą instytucją finansową, która specjalizuje się w finansowaniu pożyczek dedykowanych medycynie. Procedura badania zdolności kredytowej odbywa się drogą on line lub telefoniczną, w dogodnym czasie dla Pacjenta. Dobra historia kredytowa i stałe dochody dają ogromne możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej, usług klinik urody, gabinetów rehabilitacyjnych itp.

Czy zabieg plastyki powiek można wykonać w ramach NFZ?

Nie. Tourmedica oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegiem plastyki powiek?

Badania, które należy wykonać przed zabiegiem:<br />- morfologia, OB<br />- INR, APTT, wskaźnik PT<br />-oznaczenie antygenu HBs lub szczepienie przeciw WZW B lub oznaczenie poziomu przeciwciał przeciw WZW B w przypadku szczepienia w przeszłości – powyżej 5 lat  <br />- oznaczeniu poziomu przeciwciał anty-HCV<br />- oraz inne badania w przypadku istnienia chorób towarzyszących

Kiedy będzie widoczny efekt zabiegu plastyki powiek?

Efekty operacji są widoczne po upływie co najmniej miesiąca. Zwykle trwa to około 8- 10 tygodni. Wynika to z procesu gojenia się ran, który normuje się po kilku tygodniach. Po upływie tego czasu można ostatecznie ocenić symetrię blizn pooperacyjnych, ich charakter, kształt oczu, wyraz twarzy, itd. W zdecydowanej większości przypadków pacjent i lekarz są zadowoleni z rezultatów.

Jaka jest ostateczna cena zabiegu operacji plastyczne powiek?

Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

Kiedy najlepiej zdecydować się na zabieg plastyki powiek?

<p>Wskazaniem do plastyki powiek jest nadmiar skóry górnych i dolnych powiek, co powodowane jest przez stopniowe starzenie się skóry i utratę jej elastyczności. W takiej sytuacji skóra powiek wiotczeje, zaczyna zwisać i tworzyć nieestetyczne fałdy, sięgające w niektórych przypadkach brzegu rzęsowego i zwężające szczelinę oczu. U niektórych Pacjentów można również zaobserwować, widoczne przez skórę, przepukliny tłuszczowe, które wynikają z osłabienia struktury powiek.</p> <p>Nadmiar skóry powiek może powodować objawy takie jak uczucie zmęczenia, ograniczenie pola widzenia, poczucie braku równowagi, a nawet bóle głowy.</p>

Co to jest blepharoplastyka

Nazwa pochodzi od greckiego <em>blefaro</em> czyli powieka. W praktyce oznacza usunięcie nadmiaru skóry powiek górnych lub dolnych, a także likwidację przepuklin tłuszczowych wokół oczu.

Jaka jest podstawowa rekonwalescencja po zabiegach plastycznych powiek ?

<p>Po operacji zawsze, występuje obrzęk, zasinienie i nadwrażliwość powiek i okolic oczu.</p> <p>Wskazane jest, aby kilka dni po zabiegu unikać wysiłku fizycznego. Najlepiej gdy Pacjent pozostanie w domu i chłodzić będzie okolice oczu np. zimnym kompresem żelowym. W przypadku pojawienia się zwiększonej wrażliwości zaleca się korzystanie ze środków przeciwbólowych. </p> <p>Zamiast opatrunku, po zabiegu na szwy zakładany jest niewielki plaster, który jednak może utrudniać widzenie. Po ustąpieniu znieczulenia pacjenci odczuwają często odrętwienie powiek, naciągnięcie skóry oraz szczypanie. Zdarza się również, choć bardzo rzadko, iż po zabiegu występuje zamazane lub podwójne widzenie. Przez kilka dni utrzymuje się również zasinienie i obrzęk. Po zdjęciu szwów konieczne jest codzienne przemywanie oczu oraz stosowanie specjalnych kropli. Bywa również, że przebieg gojenia ran pooperacyjnych przebiega inaczej dla każdej z powiek.</p> <p>Opuchlizna i zasinienie (które mogą powodować opadanie dolnych powiek) powinny całkowicie zniknąć w ciągu 6 tygodni. W tym czasie wskazane jest noszenie okularów przeciwsłonecznych za każdym razem gdy pacjent wyjdzie na dwór.</p>

Na czym polega mapowanie powieki przed zabiegiem plastyki powiek?

Przed zabiegiem lekarz oznacza linie cięcia przy pomocy specjalnego „ołówka”, dezynfekuje operowany obszar, a następnie wprowadza bardzo cienką igłą znieczulenie miejscowe, którego efekt jest dodatkowo wzmacniany poprzez zastosowanie znieczulenia w formie kropel do oczu.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegów plastyki powiek?

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu plastyki powiek są np. egzema powiek, nawracające infekcje powiek, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, stany po chemioterapii, problemy ze zdrowiem psychicznym. W takich przypadkach operacje są odradzane lub zalecane w późniejszym terminie. Należy zachować szczególną ostrożność u Pacjentów z zaawansowaną cukrzycą lub z zaburzeniami gojenia się ran (np. tworzenie się tzw. bliznowców).

W jakim znieczuleniu wykonywana jest plastyka powiek?

<p>Korekcja powiek jest wykonywana najczęściej w znieczuleniu miejscowym.</p> <p>Pacjent często otrzymuje doustnie premedykacje - lek, który powoduje, że jest zrelaksowany i spokojny podczas zabiegu.</p>

Jak długo utrzymuje się efekt po operacji plastycznej powiek?

<p>Efekty operacji utrzymują się przez wiele lat nadając twarzy młody i pogodny wygląd.</p> <p>Właściwa pielęgnacja skóry twarzy i wystrzeganie się palenia tytoniu dodatkowo wspomagają skuteczności leczenia.</p>

Jaki jest zakres zabiegu usunięcie nadmiaru skóry powiek dolnych wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej?

Jest to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru skóry oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. Przy korekcji powiek dolnych cięcie wykonuje się tuż pod rzęsami dolnymi. Następnie zostaje oddzielona skóra od tkanki tłuszczowej i mięśni, a nadmiar skóry i mięśni wycięty. Podczas zabiegu często usuwa się nagromadzony tłuszcz okołogałkowy, który przyczynia się do powstawania nieestetycznych worków. Plastyka powiek dolnych może w dużym stopniu poprawić wygląd i nadać okolicom oczu blasku.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem plastyki powiek?

Przede wszystkim nie zaleca się wykonywania zabiegu w okresie okołomiesiączkowym (2 dni przed oraz pierwsze 2 dni trwania miesiączki).<br />Natomiast na 14 dni przed planowanym zabiegiem nie należy:<br />- nie można przyjmować leków zaburzających krzepnięcie krwi np. z grupy salicylanów (Polopiryna, Aspiryna, itp.), Acard, witaminy E<br />- z pokarmów należy unikać czosnku, imbiru i żeń-szenia;<br />- na 2 tygodnie przed operacją i 6 po operacji należy zaprzestać palenia papierosów, przez minimum 3 dni przed zabiegiem nie pić alkoholu;<br />- przeciwwskazane opalanie twarzy przez 14 dni przed zabiegiem;<br />- przyjmowanie Rutinoscorbin lub Aescin 2 tabl. rano i 2 tabl. wieczorem przez 14 dni przed zabiegiem;<br />- w przypadku zabiegu w okolicy twarzy nie wykonywać makijażu oraz nie stosować podkładu, tuszu do rzęs oraz kremów;<br />- wyniki badań powinny być wykonane ok. 14 dni przed zabiegiem – zabiegi są wykonywane tylko przy prawidłowych wynikach badań.

Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać operacje plastyczne powiek?

Nie. Przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala z pacjentem zakres, warunki i termin zabiegu.

Kto jest najlepszym kandydatem do zabiegów plastycznych powiek?

Idealnymi kandydatami do chirurgicznej korekcji powiek są osoby ogólnie zdrowe, bez zaburzeń psychicznych. Zabieg nie jest wskazany u osób, które mają problemy z nadczynnością tarczycy, cierpią na niewydolność gruczołów łzowych, mają nadciśnienie lub chorują na serce lub cukrzycę. Osoby cierpiące na jaskrę lub z powodu odwarstwienia siatkówki wymagają dodatkowych badań okulistycznych.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć ile kosztuje plastyka chirurgiczna powiek dolnych i górnych w Polsce prosimy o kontakt telefoniczny z Tourmedica pod nr tel. 22 417pokaż numer lub korzystając z formularza kontaktowego. Współpracujemy z wieloma klinikami i lekarzami wykonującymi plastyka chirurgiczna powiek dolnych i górnych. Nasi specjaliści pomogą w umówieniu wizyty oraz przygotowaniu do zabiegu.

Więcej na podobny temat