Powiększanie piersi implantami okrągłymi - pytania pacjentów

Przedstawiamy poniżej 17 najczęściej pojawiających się pytań pacjentów o powiększanie piersi implantami okrągłymi. Przeczytaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie na ten temat:

Czy operację powiększenia piersi można wykonać w każdym wieku?

Wiek nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia operacji. Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz bierze przede wszystkim pod uwagę ogólny stan zdrowia oraz uwarunkowania anatomiczne Pacjentki. W przypadku decyzji o zabiegu wymagana jest pełnoletność, natomiast górną granicę określa kondycja zdrowotna Pacjentki.

Jaka jest ostateczna cena zabiegu powiększenia piersi?

Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

Czy po powiększeniu piersi można normalnie wykonać badania obrazowe?

Po operacji powiększania piersi można i należy wykonywać badania obrazowe. Po takich zabiegach Pacjentki powinny wykonywać badanie USG raz w roku. Wykonanie mammografii także jest możliwe, ale należy uprzednio poinformować pracowników radiologii, iż w piersiach są implanty lub inny preparat medyczny. W razie problemów z wykonaniem mammografii, wykonywane jest badanie MRI.

Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać zabieg powiększenia piersi implantami?

Nie. Przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala z pacjentem zakres, warunki i termin zabiegu.

Czy możliwa jest alergia na silikon znajdujący się w implantach?

Alergia na silikon jest bardzo rzadkim przypadkiem. Występuje on w wielu kosmetykach codziennego użytku. W przypadku alergii na inne substancje, lekarz może przed zabiegiem zlecić dodatkowe testy.

Czy po zabiegu powiększania piersi implantami można latać samolotem?

Bezpośrednio po zabiegu, nie są wskazane loty samolotem. Zaleca się pozostanie przez co najmniej około tydzień czasu w domu / hotelu, do pierwszej wizyty kontrolnej. Po tym czasie, jeśli lekarz stwierdzi, że nie ma komplikacji po zabiegu i rekonwalescencja przebiega pomyślnie, nie ma przeciwwskazań do lotów samolotem. Obecnie stosowane implanty są odporne na warunki panujące w samolotach.

Czy można wykonać operację powiększenia piersi podczas miesiączki?

Nie. Unika się wykonywania operacji chirurgicznych podczas trwania miesiączki. Warto zatem uwzględnić ten fakt w momencie ustalania z lekarzem terminu operacji podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Czy jest możliwość rozłożenia ceny zabiegu powiększenia piersi na dogodne raty?

Tak. Tourmedica.pl współpracuje z wiodącą instytucją finansową, która specjalizuje się w finansowaniu pożyczek dedykowanych medycynie. Procedura badania zdolności kredytowej odbywa się drogą on line lub telefoniczną, w dogodnym czasie dla Pacjenta. Dobra historia kredytowa i stałe dochody dają ogromne możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej, usług klinik urody, gabinetów rehabilitacyjnych itp.

Czy decydując się na zabieg powiększenia piersi trzeba rzucić palenie papierosów?

Podejmując decyzję o kosztownej operacji powiększenia piersi warto pamiętać, iż na powodzenie zabiegu realny wpływ ma palenie tytoniu, a specjaliści nie bez powodu zalecają rzucenie palenia przynajmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Dym papierosowy głównie poprzez działanie nikotyny i tlenku węgla w znaczący sposób zaburza naturalne procesy związane z gojeniem ran.

Czy implanty piersi należy wymieniać?

Współcześnie implanty piersiowe są produkowane z najwyższej jakości materiałów i nierzadko mają dożywotnią gwarancję. Oznacza to, że nie trzeba ich wymieniać, o ile Pacjentka sama nie zechce poddać się kolejnej operacji powiększenia biustu lub też nie zaistnieją inne powody natury medycznej np.: uraz. Dożywotnią gwarancją może się poszczycić  wielu producentów, posiadają certyfikat FDA, co potwierdza spełnianie najwyższych norm jakości protez.

Jaka metoda powiększenia piersi jest najlepsza?

Dobór metody zależy od sylwetki, stylu życia, rozmiaru początkowego piersi oraz efektu jaki Pacjentka chciałaby uzyskać po operacji. Informacje w tym zakresie przekazuje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu medycznego podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Czy po operacji powiększenia piersi implantami można karmić piersią?

Tak. Bowiem w przypadku klasycznej metody powiększania piersi (cięcie w fałdzie piersiowym) w zasadzie nie ma przeciwwskazań do karmienia piersią w przyszłości, gdyż implanty, które wprowadzane są pod gruczoł piersiowy, a niekiedy nawet pod mięsień piersiowy, nie mają kontaktu z tkanką gruczołową piersi odpowiedzialną za produkcję mleka.

Przylatuję do Polski na tydzień. Czy to wystarczy by wykonać zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest wizyta lekarska, na której lekarz szczegółowo zapozna Pacjentkę z procedurą i procesem leczenia. Dla bezpieczeństwa i komfortu warto zarezerwować sobie czas około 10-14 dni. Niemniej niektóre Kliniki na specjalne życzenie Pacjentki wyrażają zgodę na tzw. procedurę skróconą. (zapytaj naszego Doradcy) Wówczas wstępna pierwsza konsultacja odbywa się on line. Pacjentka po wstępnym okresie rekonwalescencji i zdjęciu drenów, może wrócić na własne życzenie do miejsca zamieszkania, jednak musi być pod kontrolą lekarza chirurga i w wyznaczonym czasie przejść zdjęcie szwów i wizyty kontrolne. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest wizyta lekarska, na której lekarz szczegółowo zapozna Pacjentkę z procedurą i procesem leczenia. Dla bezpieczeństwa i komfortu warto zarezerwować sobie czas około 10-14 dni. Niemniej niektóre Kliniki na specjalne życzenie Pacjentki wyrażają zgodę na tzw. procedurę skróconą. (zapytaj naszego Doradcy) Wówczas wstępna pierwsza konsultacja odbywa się on line. Pacjentka po wstępnym okresie rekonwalescencji i zdjęciu drenów, może wrócić na własne życzenie do miejsca zamieszkania, jednak musi być pod kontrolą lekarza chirurga i w wyznaczonym czasie przejść zdjęcie szwów i wizyty kontrolne. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest wizyta lekarska, na której lekarz szczegółowo zapozna Pacjentkę z procedurą i procesem leczenia. Dla bezpieczeństwa i komfortu warto zarezerwować sobie czas około 10-14 dni. Niemniej niektóre Kliniki na specjalne życzenie Pacjentki wyrażają zgodę na tzw. procedurę skróconą. (zapytaj naszego Doradcy) Wówczas wstępna pierwsza konsultacja odbywa się on line. Pacjentka po wstępnym okresie rekonwalescencji i zdjęciu drenów, może wrócić na własne życzenie do miejsca zamieszkania, jednak musi być pod kontrolą lekarza chirurga i w wyznaczonym czasie przejść zdjęcie szwów i wizyty kontrolne.

Jak długo należy nosić stanik uciskowy po zabiegu powiększania piersi?

Lekarz określa czas noszenia stanika podtrzymującego piersi podczas kontroli pozabiegowej. Zazwyczaj zaleceniem jest by po operacji powiększania piersi odpowiedni stanik nosić przez około 6 – 8 tygodni.<br />Zazwyczaj stanik uciskowy po operacji powiększania piersi należy nosić przez około 6-8 tygodni. Lekarz podczas wizyty kontrolnej informuje o dokładnych zaleceniach pooperacyjnych.Lekarz określa czas noszenia stanika podtrzymującego piersi podczas kontroli pozabiegowej. Zazwyczaj zaleceniem jest by po operacji powiększania piersi odpowiedni stanik nosić przez około 6 – 8 tygodni.<br />Zazwyczaj stanik uciskowy po operacji powiększania piersi należy nosić przez około 6-8 tygodni. Lekarz podczas wizyty kontrolnej informuje o dokładnych zaleceniach pooperacyjnych.Lekarz określa czas noszenia stanika podtrzymującego piersi podczas kontroli pozabiegowej. Zazwyczaj zaleceniem jest by po operacji powiększania piersi odpowiedni stanik nosić przez około 6 – 8 tygodni.<br />Zazwyczaj stanik uciskowy po operacji powiększania piersi należy nosić przez około 6-8 tygodni. Lekarz podczas wizyty kontrolnej informuje o dokładnych zaleceniach pooperacyjnych.

Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegiem?

Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska i szczegółowa ocena ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj konieczne jest badanie USG piersi (lub badanie mammograficzne), badanie EKG oraz badania laboratoryjne: morfologia, APTT, poziom elektrolitów, grupa krwi, a w niektórych przypadkach badanie genetyczne.

Jak przebiega i ile trwa rekonwalescencja po operacji powiększenia piersi implantami?

Szwy usuwane są zazwyczaj w 8-14 dobie po zabiegu. Przez pierwsze 2-3 tygodnie po operacji zaleca się unikania wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego (np. sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne, etc). Przez sześć kolejnych tygodni po operacji, obowiązuje zakaz uprawiania sportu (fitness, siłownia, pływanie, itp.). Do 6 miesięcy po operacji zaleca powstrzymanie się od korzystania z sauny oraz solarium; należy też unikać intensywnego opalania się.

Czy zabieg powiększanie piersi implantami można wykonać w ramach NFZ?

Nie. Tourmedica oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć ile kosztuje powiększanie piersi implantami okrągłymi w Polsce prosimy o kontakt telefoniczny z Tourmedica pod nr tel. 22 417pokaż numer lub korzystając z formularza kontaktowego. Współpracujemy z wieloma klinikami i lekarzami wykonującymi powiększanie piersi implantami okrągłymi. Nasi specjaliści pomogą w umówieniu wizyty oraz przygotowaniu do zabiegu.

Więcej na podobny temat