Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową - pytania pacjentów

Przedstawiamy poniżej 15 najczęściej pojawiających się pytań pacjentów o powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową. Przeczytaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie na ten temat:

O ile rozmiarów można powiększyć piersi własną tkanką tłuszczową?

Zazwyczaj zabieg pozwala w końcowej fazie na powiększenie piersi o 1, góra 2 rozmiary. Aby uzyskać lepszy efekt, należy stopniowo wykonywać dopełnienie tkani. Zakres zabiegu i możliwości może ustalić lekarz po zbadaniu piersi i indywidualnych predyspozycji Pacjentki (kondycja piersi, skóry, wchłanianie tkanki) <br /> <div style="overflow: hidden; color: #000000; background-color: transparent; text-align: left; text-decoration: none; position: absolute; top: -1000px; left: -1001px;"><strong>Lipofilling</strong> umożliwia powiększenie piersi tylko o jeden rozmiar. Tłuszcz, jako żywa tkanka, powinien być podany umiejętnie i w odpowiedniej ilości - zbyt duża spowoduje, że nadmiar nie zostanie wchłonięty, może też prowadzić do zwapnień i zwłóknień. Żeby powiększyć piersi o więcej niż jeden rozmiar, <strong>zabieg lipofillingu</strong> powinno się przeprowadzić kilkakrotnie.<br /><br />http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/lipofiling-piersi-czyli-powiekszanie-piersi-wlasnym-tluszczem_37405.html</div>

Skąd pobierana jest tkanka tłuszczowa do przeszczepu?

Tłuszcz używany przy tej metodzie można pozyskać z każdej okolicy ciała poprzez liposukcję. Najczęściej pobiera się go z okolicy brzucha lub ud Pacjentki.

Jaka jest ostateczna cena zabiegu powiększenia piersi własna tkanką tłuszczową?

Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

Jak długo utrzymuje się efekt po powiększeniu piersi własną tkanką tłuszczową?

Efekty w postaci zwiększenia objętości i uelastycznienia skóry widoczne są po upłynięciu kilku dni (średnio ok 1-2 rozmiary). Efekt odmładzający pojawia się stopniowo w ciągu 3 miesięcy. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez wiele lat – w zależności od ilości wstrzykniętej tkanki tłuszczowej oraz indywidualnych predyspozycji Pacjentki.

Czy można wykonać operację powiększenia piersi podczas miesiączki?

Nie. Unika się wykonywania operacji chirurgicznych podczas trwania miesiączki. Warto zatem uwzględnić ten fakt w momencie ustalania z lekarzem terminu operacji podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Czy zabieg powiększenia piersi własnym tłuszczem należy powtarzać?

Jest to metoda skuteczna, mało inwazyjna, bezpieczna i dająca naturalne rezultaty. Około 70% tłuszczu pozostaje na zawsze, zaś 30% zostaje zaabsorbowane w przeciągu 6 miesięcy. Istnieje możliwość w każdej z Klinik oferujących te metodę, aby po około roku czasu uzupełnić  wchłoniętą tkankę tłuszczową. (zabieg dopełniający).

Czy zabieg powiększenia piersi własną tkaną tłuszczową jest bezpieczny od strony onkologicznej?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg powiększania piersi lipofilingiem jest bezpieczny z punktu widzenia onkologicznego. Jednak, zawsze przy kwalifikacji do zabiegu lekarz przeprowadza wywiad oraz, jeśli są do tego wskazania, szczegółowe badania genetyczne konsultowane ze specjalistą onkologiem. Dotyczy to w szczególności pacjentek z grupy ryzyka (obciążenia rodzinne, wiek powyżej 40 roku życia). Zawsze również, po wszelkich zabiegach powiększania piersi standardem powinny być okresowe kontrole piersi.

Czy jest możliwość rozłożenia ceny zabiegu powiększenia piersi własną tkanką tluszczową na dogodne raty?

Tak. Tourmedica.pl współpracuje z wiodącą instytucją finansową, która specjalizuje się w finansowaniu pożyczek dedykowanych medycynie. Procedura badania zdolności kredytowej odbywa się drogą on line lub telefoniczną, w dogodnym czasie dla Pacjenta. Dobra historia kredytowa i stałe dochody dają ogromne możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej, usług klinik urody, gabinetów rehabilitacyjnych itp.

Czy decydując się na zabieg powiększenia piersi trzeba rzucić palenie papierosów?

Podejmując decyzję o kosztownej operacji powiększenia piersi warto pamiętać, iż na powodzenie zabiegu realny wpływ ma palenie tytoniu, a specjaliści nie bez powodu zalecają rzucenie palenia przynajmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Dym papierosowy głównie poprzez działanie nikotyny i tlenku węgla w znaczący sposób zaburza naturalne procesy związane z gojeniem ran.

Czy zabieg powiększanie piersi własnym tłuszczem można wykonać w ramach NFZ?

Nie. Tourmedica oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegiem powiększenia piersi własną tkaną tłuszczową?

Przed  przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska i szczegółowa ocena ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj konieczne jest badanie USG piersi (lub badanie mammograficzne), badanie EKG oraz badania laboratoryjne: morfologia, APTT, poziom elektrolitów, grupa krwi, a w niektórych przypadkach badanie genetyczne. Czasami przed zabiegiem zalecane jest stosowanie nakładek próżniowych na piersi przez okres do 4 tygodni.

Na czym polega ta metoda?

Jest procedurą mogącą zastąpić tradycyjną metodę polegającą na wszczepieniu implantów piersi. Metoda ta stosowana od wielu lat polega na uzupełnieniu piersi o własna tkankę tłuszczową i składa się z dwóch etapów: liposukcji wybranego obszaru ciała, następnie podaniu do piersi tłuszczu.

Czy u szczuplejszej Pacjentki zabieg powiększenia piersi własną tkanką tłuszczową jest możliwy do wykonania?

W przypadku bardzo szczupłych osób rozsądniej jest planować powiększenie piersi implantami i ewentualne uzupełnienie przeszczepem tłuszczu. Niezbędne jest miejsce biorcze tłuszczu. Lekarz podczas konsultacji określi czy ilość tkanki tłuszczowej jest wystarczająca lub zaproponuje inne rozwiązanie.

Jaka jest podstawowa rekonwalescencja po zabiegu powiększenia piersi własną tkanką tłuszczową?

Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest uciskowy stanik / koszulka w okresie 2 - 4 tygodni oraz okresowe kontrole zgodnie ze zleceniem lekarza. Pełna rekonwalescencja trwa od 4 - 8 tygodni. W tym okresie należy unikać dużego wysiłku fizycznego, sportu wyczynowego, korzystania z basenu, siłowni, sauny oraz innych zabiegów np. masaż.

Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać zabieg powiększenia piersi własną tkanką tłuszczową?

Nie. Przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala z pacjentem zakres, warunki i termin zabiegu.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć ile kosztuje powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową w Polsce prosimy o kontakt telefoniczny z Tourmedica pod nr tel. 22 417pokaż numer lub korzystając z formularza kontaktowego. Współpracujemy z wieloma klinikami i lekarzami wykonującymi powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową. Nasi specjaliści pomogą w umówieniu wizyty oraz przygotowaniu do zabiegu.

Więcej informacji na ten temat

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska