Powiększanie piersi - pytania pacjentów

Przedstawiamy poniżej 49 najczęściej pojawiających się pytań pacjentów o powiększanie piersi. Przeczytaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie na ten temat:

Czy operację powiększenia piersi można wykonać w każdym wieku?

Wiek nie jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia operacji. Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz bierze przede wszystkim pod uwagę ogólny stan zdrowia oraz uwarunkowania anatomiczne Pacjentki. W przypadku decyzji o zabiegu wymagana jest pełnoletność, natomiast górną granicę określa kondycja zdrowotna Pacjentki.

Jaka jest ostateczna cena zabiegu powiększenia piersi?

Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

O ile rozmiarów można powiększyć piersi własną tkanką tłuszczową?

Zazwyczaj zabieg pozwala w końcowej fazie na powiększenie piersi o 1, góra 2 rozmiary. Aby uzyskać lepszy efekt, należy stopniowo wykonywać dopełnienie tkani. Zakres zabiegu i możliwości może ustalić lekarz po zbadaniu piersi i indywidualnych predyspozycji Pacjentki (kondycja piersi, skóry, wchłanianie tkanki) <br /> <div style="overflow: hidden; color: #000000; background-color: transparent; text-align: left; text-decoration: none; position: absolute; top: -1000px; left: -1001px;"><strong>Lipofilling</strong> umożliwia powiększenie piersi tylko o jeden rozmiar. Tłuszcz, jako żywa tkanka, powinien być podany umiejętnie i w odpowiedniej ilości - zbyt duża spowoduje, że nadmiar nie zostanie wchłonięty, może też prowadzić do zwapnień i zwłóknień. Żeby powiększyć piersi o więcej niż jeden rozmiar, <strong>zabieg lipofillingu</strong> powinno się przeprowadzić kilkakrotnie.<br /><br />http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/lipofiling-piersi-czyli-powiekszanie-piersi-wlasnym-tluszczem_37405.html</div>

Czy po powiększeniu piersi można normalnie wykonać badania obrazowe?

Po operacji powiększania piersi można i należy wykonywać badania obrazowe. Po takich zabiegach Pacjentki powinny wykonywać badanie USG raz w roku. Wykonanie mammografii także jest możliwe, ale należy uprzednio poinformować pracowników radiologii, iż w piersiach są implanty lub inny preparat medyczny. W razie problemów z wykonaniem mammografii, wykonywane jest badanie MRI.

Skąd pobierana jest tkanka tłuszczowa do przeszczepu?

Tłuszcz używany przy tej metodzie można pozyskać z każdej okolicy ciała poprzez liposukcję. Najczęściej pobiera się go z okolicy brzucha lub ud Pacjentki.

Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać zabieg powiększenia piersi implantami?

Nie. Przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala z pacjentem zakres, warunki i termin zabiegu.

Jaka jest ostateczna cena zabiegu powiększenia piersi własna tkanką tłuszczową?

Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

Czy możliwa jest alergia na silikon znajdujący się w implantach?

Alergia na silikon jest bardzo rzadkim przypadkiem. Występuje on w wielu kosmetykach codziennego użytku. W przypadku alergii na inne substancje, lekarz może przed zabiegiem zlecić dodatkowe testy.

Czy po zabiegu powiększania piersi implantami można latać samolotem?

Bezpośrednio po zabiegu, nie są wskazane loty samolotem. Zaleca się pozostanie przez co najmniej około tydzień czasu w domu / hotelu, do pierwszej wizyty kontrolnej. Po tym czasie, jeśli lekarz stwierdzi, że nie ma komplikacji po zabiegu i rekonwalescencja przebiega pomyślnie, nie ma przeciwwskazań do lotów samolotem. Obecnie stosowane implanty są odporne na warunki panujące w samolotach.

Jak długo utrzymuje się efekt po powiększeniu piersi własną tkanką tłuszczową?

Efekty w postaci zwiększenia objętości i uelastycznienia skóry widoczne są po upłynięciu kilku dni (średnio ok 1-2 rozmiary). Efekt odmładzający pojawia się stopniowo w ciągu 3 miesięcy. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez wiele lat – w zależności od ilości wstrzykniętej tkanki tłuszczowej oraz indywidualnych predyspozycji Pacjentki.

Czy można wykonać operację powiększenia piersi podczas miesiączki?

Nie. Unika się wykonywania operacji chirurgicznych podczas trwania miesiączki. Warto zatem uwzględnić ten fakt w momencie ustalania z lekarzem terminu operacji podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Czy zabieg powiększenia piersi własnym tłuszczem należy powtarzać?

Jest to metoda skuteczna, mało inwazyjna, bezpieczna i dająca naturalne rezultaty. Około 70% tłuszczu pozostaje na zawsze, zaś 30% zostaje zaabsorbowane w przeciągu 6 miesięcy. Istnieje możliwość w każdej z Klinik oferujących te metodę, aby po około roku czasu uzupełnić  wchłoniętą tkankę tłuszczową. (zabieg dopełniający).

Czy jest możliwość rozłożenia ceny zabiegu powiększenia piersi na dogodne raty?

Tak. Tourmedica.pl współpracuje z wiodącą instytucją finansową, która specjalizuje się w finansowaniu pożyczek dedykowanych medycynie. Procedura badania zdolności kredytowej odbywa się drogą on line lub telefoniczną, w dogodnym czasie dla Pacjenta. Dobra historia kredytowa i stałe dochody dają ogromne możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej, usług klinik urody, gabinetów rehabilitacyjnych itp.

Czy zabieg powiększenia piersi własną tkaną tłuszczową jest bezpieczny od strony onkologicznej?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg powiększania piersi lipofilingiem jest bezpieczny z punktu widzenia onkologicznego. Jednak, zawsze przy kwalifikacji do zabiegu lekarz przeprowadza wywiad oraz, jeśli są do tego wskazania, szczegółowe badania genetyczne konsultowane ze specjalistą onkologiem. Dotyczy to w szczególności pacjentek z grupy ryzyka (obciążenia rodzinne, wiek powyżej 40 roku życia). Zawsze również, po wszelkich zabiegach powiększania piersi standardem powinny być okresowe kontrole piersi.

Czy decydując się na zabieg powiększenia piersi trzeba rzucić palenie papierosów?

Podejmując decyzję o kosztownej operacji powiększenia piersi warto pamiętać, iż na powodzenie zabiegu realny wpływ ma palenie tytoniu, a specjaliści nie bez powodu zalecają rzucenie palenia przynajmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Dym papierosowy głównie poprzez działanie nikotyny i tlenku węgla w znaczący sposób zaburza naturalne procesy związane z gojeniem ran.

Czy jest możliwość rozłożenia ceny zabiegu powiększenia piersi własną tkanką tluszczową na dogodne raty?

Tak. Tourmedica.pl współpracuje z wiodącą instytucją finansową, która specjalizuje się w finansowaniu pożyczek dedykowanych medycynie. Procedura badania zdolności kredytowej odbywa się drogą on line lub telefoniczną, w dogodnym czasie dla Pacjenta. Dobra historia kredytowa i stałe dochody dają ogromne możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej, usług klinik urody, gabinetów rehabilitacyjnych itp.

Czy implanty piersi należy wymieniać?

Współcześnie implanty piersiowe są produkowane z najwyższej jakości materiałów i nierzadko mają dożywotnią gwarancję. Oznacza to, że nie trzeba ich wymieniać, o ile Pacjentka sama nie zechce poddać się kolejnej operacji powiększenia biustu lub też nie zaistnieją inne powody natury medycznej np.: uraz. Dożywotnią gwarancją może się poszczycić  wielu producentów, posiadają certyfikat FDA, co potwierdza spełnianie najwyższych norm jakości protez.

Czy zabieg powiększanie piersi własnym tłuszczem można wykonać w ramach NFZ?

Nie. Tourmedica oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegiem powiększenia piersi własną tkaną tłuszczową?

Przed  przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska i szczegółowa ocena ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj konieczne jest badanie USG piersi (lub badanie mammograficzne), badanie EKG oraz badania laboratoryjne: morfologia, APTT, poziom elektrolitów, grupa krwi, a w niektórych przypadkach badanie genetyczne. Czasami przed zabiegiem zalecane jest stosowanie nakładek próżniowych na piersi przez okres do 4 tygodni.

Jaka metoda powiększenia piersi jest najlepsza?

Dobór metody zależy od sylwetki, stylu życia, rozmiaru początkowego piersi oraz efektu jaki Pacjentka chciałaby uzyskać po operacji. Informacje w tym zakresie przekazuje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu medycznego podczas wizyty kwalifikacyjnej.

Czy po operacji powiększenia piersi implantami można karmić piersią?

Tak. Bowiem w przypadku klasycznej metody powiększania piersi (cięcie w fałdzie piersiowym) w zasadzie nie ma przeciwwskazań do karmienia piersią w przyszłości, gdyż implanty, które wprowadzane są pod gruczoł piersiowy, a niekiedy nawet pod mięsień piersiowy, nie mają kontaktu z tkanką gruczołową piersi odpowiedzialną za produkcję mleka.

Przylatuję do Polski na tydzień. Czy to wystarczy by wykonać zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest wizyta lekarska, na której lekarz szczegółowo zapozna Pacjentkę z procedurą i procesem leczenia. Dla bezpieczeństwa i komfortu warto zarezerwować sobie czas około 10-14 dni. Niemniej niektóre Kliniki na specjalne życzenie Pacjentki wyrażają zgodę na tzw. procedurę skróconą. (zapytaj naszego Doradcy) Wówczas wstępna pierwsza konsultacja odbywa się on line. Pacjentka po wstępnym okresie rekonwalescencji i zdjęciu drenów, może wrócić na własne życzenie do miejsca zamieszkania, jednak musi być pod kontrolą lekarza chirurga i w wyznaczonym czasie przejść zdjęcie szwów i wizyty kontrolne. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest wizyta lekarska, na której lekarz szczegółowo zapozna Pacjentkę z procedurą i procesem leczenia. Dla bezpieczeństwa i komfortu warto zarezerwować sobie czas około 10-14 dni. Niemniej niektóre Kliniki na specjalne życzenie Pacjentki wyrażają zgodę na tzw. procedurę skróconą. (zapytaj naszego Doradcy) Wówczas wstępna pierwsza konsultacja odbywa się on line. Pacjentka po wstępnym okresie rekonwalescencji i zdjęciu drenów, może wrócić na własne życzenie do miejsca zamieszkania, jednak musi być pod kontrolą lekarza chirurga i w wyznaczonym czasie przejść zdjęcie szwów i wizyty kontrolne. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest wizyta lekarska, na której lekarz szczegółowo zapozna Pacjentkę z procedurą i procesem leczenia. Dla bezpieczeństwa i komfortu warto zarezerwować sobie czas około 10-14 dni. Niemniej niektóre Kliniki na specjalne życzenie Pacjentki wyrażają zgodę na tzw. procedurę skróconą. (zapytaj naszego Doradcy) Wówczas wstępna pierwsza konsultacja odbywa się on line. Pacjentka po wstępnym okresie rekonwalescencji i zdjęciu drenów, może wrócić na własne życzenie do miejsca zamieszkania, jednak musi być pod kontrolą lekarza chirurga i w wyznaczonym czasie przejść zdjęcie szwów i wizyty kontrolne.

Jak długo należy nosić stanik uciskowy po zabiegu powiększania piersi?

Lekarz określa czas noszenia stanika podtrzymującego piersi podczas kontroli pozabiegowej. Zazwyczaj zaleceniem jest by po operacji powiększania piersi odpowiedni stanik nosić przez około 6 – 8 tygodni.<br />Zazwyczaj stanik uciskowy po operacji powiększania piersi należy nosić przez około 6-8 tygodni. Lekarz podczas wizyty kontrolnej informuje o dokładnych zaleceniach pooperacyjnych.Lekarz określa czas noszenia stanika podtrzymującego piersi podczas kontroli pozabiegowej. Zazwyczaj zaleceniem jest by po operacji powiększania piersi odpowiedni stanik nosić przez około 6 – 8 tygodni.<br />Zazwyczaj stanik uciskowy po operacji powiększania piersi należy nosić przez około 6-8 tygodni. Lekarz podczas wizyty kontrolnej informuje o dokładnych zaleceniach pooperacyjnych.Lekarz określa czas noszenia stanika podtrzymującego piersi podczas kontroli pozabiegowej. Zazwyczaj zaleceniem jest by po operacji powiększania piersi odpowiedni stanik nosić przez około 6 – 8 tygodni.<br />Zazwyczaj stanik uciskowy po operacji powiększania piersi należy nosić przez około 6-8 tygodni. Lekarz podczas wizyty kontrolnej informuje o dokładnych zaleceniach pooperacyjnych.

Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegiem?

Przed przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska i szczegółowa ocena ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj konieczne jest badanie USG piersi (lub badanie mammograficzne), badanie EKG oraz badania laboratoryjne: morfologia, APTT, poziom elektrolitów, grupa krwi, a w niektórych przypadkach badanie genetyczne.

Jak przebiega i ile trwa rekonwalescencja po operacji powiększenia piersi implantami?

Szwy usuwane są zazwyczaj w 8-14 dobie po zabiegu. Przez pierwsze 2-3 tygodnie po operacji zaleca się unikania wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego (np. sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne, etc). Przez sześć kolejnych tygodni po operacji, obowiązuje zakaz uprawiania sportu (fitness, siłownia, pływanie, itp.). Do 6 miesięcy po operacji zaleca powstrzymanie się od korzystania z sauny oraz solarium; należy też unikać intensywnego opalania się.

Czy zabieg powiększanie piersi implantami można wykonać w ramach NFZ?

Nie. Tourmedica oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

Na czym polega ta metoda?

Jest procedurą mogącą zastąpić tradycyjną metodę polegającą na wszczepieniu implantów piersi. Metoda ta stosowana od wielu lat polega na uzupełnieniu piersi o własna tkankę tłuszczową i składa się z dwóch etapów: liposukcji wybranego obszaru ciała, następnie podaniu do piersi tłuszczu.

Czy u szczuplejszej Pacjentki zabieg powiększenia piersi własną tkanką tłuszczową jest możliwy do wykonania?

W przypadku bardzo szczupłych osób rozsądniej jest planować powiększenie piersi implantami i ewentualne uzupełnienie przeszczepem tłuszczu. Niezbędne jest miejsce biorcze tłuszczu. Lekarz podczas konsultacji określi czy ilość tkanki tłuszczowej jest wystarczająca lub zaproponuje inne rozwiązanie.

Jaka jest podstawowa rekonwalescencja po zabiegu powiększenia piersi własną tkanką tłuszczową?

Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest uciskowy stanik / koszulka w okresie 2 - 4 tygodni oraz okresowe kontrole zgodnie ze zleceniem lekarza. Pełna rekonwalescencja trwa od 4 - 8 tygodni. W tym okresie należy unikać dużego wysiłku fizycznego, sportu wyczynowego, korzystania z basenu, siłowni, sauny oraz innych zabiegów np. masaż.

Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać zabieg powiększenia piersi własną tkanką tłuszczową?

Nie. Przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala z pacjentem zakres, warunki i termin zabiegu.

Czy po powiększeniu piersi Macrolane wykonać badania obrazowe?

Specjaliści nie zalecają wykonywania powiększeń piersi za pomocą kwasu hialuronowego u Pacjentek powyżej 50 r.ż. oraz innych osób, u których istnieje konieczność regularnych badań obrazowych (usg i mammograficznych) z powodu trudności diagnostycznych w interpretacji takich badań (zacieranie obrazu radiologicznego przez preparat).

Czy możliwe jest karmienie piersią po przeprowadzeniu zabiegu powiększenia piersi z zastosowaniem Macrolane?

Technika iniekcji Macrolane podawana poniżej gruczołu sutkowego oznacza to, iż  nie ma on wpływu na kształt, zmianę gruczołów piersiowych i tym samym nie ma wpływu na karmienie piersią.

Jaki efekt po zabiegu powiększenia piersi kwasem hialuronowym jest możliwy do osiągnięcia?

Metodą Macrolane powiększony może zostać  biust o jeden - dwa rozmiary, stąd też kobiety oczekujące spektakularnych rezultatów powinny raczej wybrać implanty.

Czy każda kobieta może poddać się zabiegowi z Macrolane?

Nie każdy biust nadaje się do zabiegu z użyciem preparatu Macrolane. Na pewno nie jest to zabieg dla Pań z dużym biustem. Metoda ta nie sprawdzi się również na mocno opadającym biuście. Do poprawy kształtu piersi kwasem hialuronowym nie powinny być kwalifikowane także pacjentki ze zwiększonym ryzykiem raka piersi.

Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegiem z Macrolane?

Przed  przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska i szczegółowa ocena ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj konieczne jest badanie USG piersi (lub badanie mammograficzne) oraz badania laboratoryjne: morfologia, APTT.

Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać zabieg powiększenie piersi Macrolane?

Dla bezpieczeństwa i komfortu Pacjentki przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala zakres zabiegu, warunki i termin zabiegu. Niemniej niektóre Kliniki na specjalne życzenie Pacjentki wyrażają zgodę na tzw. procedurę skróconą. (zapytaj naszego Doradcy) Wówczas na  pierwszą wizytę konsultacyjną Pacjentka przybywa z wynikami wskazanych badań i jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań natury medycznej, zabieg jest wykonywany podczas pierwszej wizyty.

Jaka jest podstawowa rekonwalescencja po zabiegu powiększenia piersi kwasem hialuronowym Macrolane?

Większość kobiet nie wymaga specjalnej rekonwalescencji po zabiegu, jednak osoby bardzo aktywne powinny stosować się do zaleceń lekarskich. W niektórych przypadkach niezbędne jest noszenie elastycznego ubranka przez kilka dni (może to być również elastyczny, założony w klinice opatrunek), unikanie wysiłku fizycznego przez około tydzień, unikanie sauny, wysokich temperatur, gorących kąpieli przez około 2 tygodnie oraz unikanie spania na miejscach poddanych zabiegowi przez około 5 dni.

Jaka jest ostateczna cena zabiegu powiększenia piersi Macrolane?

Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

Czy zabieg powiększanie piersi Macrolane można wykonać w ramach NFZ?

Nie. Tourmedica oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

Jaka jest różnica miedzy metodą Macrolane a Aquafiling?

Podstawową różnicą jest skład preparatu i oraz w czasie utrzymania efektów jakie osiągnięto. W metodzie Aquafillingu efekt zabiegu utrzymuje się dłużej niż po macrolane. Preparat uzupełnia się co około 5- 7 lat. Przy Marcolane efekty utrzymują się do 9 - 11 mc. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do doświadczonego w operacjach powiększania piersi specjalisty chirurga plastycznego i omówienie różnych rozwiązań dogodnych dla danej Pacjentki.

Jak długo utrzymuje się efekt powiększenia piersi Aquafilling Bodyline?

Według danych producenta preparatu rezultat zabiegu utrzymuje się około 5 lat. Jednak czas utrzymania zadowalających efektów jest kwestią indywidualną. Zdarzają się pojedyncze przypadki, kiedy efekt utrzyma się krócej, co najczęściej wynika z przyśpieszonych procesów metabolicznych.

Czy po powiększeniu piersi aquafiling bodyline można bez przeszkód wykonać badania obrazowe (usg /mamografię)?

Dobrze wykonany zabieg augmentacji preparatu nie powinien być przeszkodą w późniejszym wykonywaniu badań obrazowch tj. USG czy mammografia. W niektórych przypadkach po 2-3 latach mogą wystąpić guzki "zbitego" preparatu, są to indywidualne predyspozycje do tworzenia się złogów. Wówczas obraz USG może być nieczytelny i lekarz wskazuje inną metodę badania.

Czy wystarczy jedna sesja zabiegowa, żeby osiągnąć pożądany efekt?

Tak. W większości przypadków jedna sesja zabiegowa wystarczy. Wszystko zależy od wyjściowych warunków anatomicznych, elastyczności skóry i jej kondycji.najczęściej dawka optymalna to 100-150 ml preparatu w jedną pierś. Przy chęci osiągnięcia efektu powiększenia piersi o 2-3 rozmiary, nie ma ku temu przeciwwskazań, jednakże należy rozłożyć to w czasie. Nie należy jednorazowo podawać w jedną pierś więcej niż 150 ml. Istotne jest, aby pozwolić skórze powoli przystosować się do podanej ilości preparatu, aby jej nie uszkodzić oraz żeby efekt był jak najbardziej naturalny.

Ile czasu potrzebuję na wykonanie zabiegu powiększenia piersi Aquafilling Bodyline?

Zabieg z powodzeniem można zaplanować na w ciągu 3 - 5 dni. Sam zabieg wykonywany jest w ciągu 40 - 60 minut.

Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegiem z aquafiling bodyline ?

Przed  przystąpieniem do zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska i szczegółowa ocena ogólnego stanu zdrowia. Zazwyczaj konieczne jest badanie USG piersi (lub badanie mammograficzne) oraz badania laboratoryjne: morfologia, APTT.

Jaka jest podstawowa rekonwalescencja po zabiegu powiększenia piersi Aquafilling Bodyline?

Po zabiegu, który jest bardzo mało inwazyjny, Pacjent ka może zmieniać opatrunek samodzielnie, stosując codziennie przez 6-7 dni zwykły preparat odkażający i jałowy plaster. Bardzo ważne jest, aby nie myć wodą bieżącą miejsca wkłucia przez 5-7 dni.<br />Dodatkowo Pacjentkom zaleca się: noszenie bielizny modelującej przez 3-4 tygodnie po zabiegu, wykonywanie delikatnego masażu okolic poddanych zabiegowi według zaleceń lekarza, unikanie ucisku na okolice poddane zabiegowi, unikanie ćwiczeń, które są związane z napinaniem partii mięśniowych, unikanie spania na brzuchu (w przypadku powiększenia piersi), niekorzystanie z sauny i solarium przez pierwszy miesiąc od zabiegu.<br />Pacjentka powinna zgłosić się na wizytę kontrolną zgodnie z zaleceniami lekarza.Po zabiegu, który jest bardzo mało inwazyjny, Pacjent ka może zmieniać opatrunek samodzielnie, stosując codziennie przez 6-7 dni zwykły preparat odkażający i jałowy plaster. Bardzo ważne jest, aby nie myć wodą bieżącą miejsca wkłucia przez 5-7 dni.<br />Dodatkowo Pacjentkom zaleca się: noszenie bielizny modelującej przez 3-4 tygodnie po zabiegu, wykonywanie delikatnego masażu okolic poddanych zabiegowi według zaleceń lekarza, unikanie ucisku na okolice poddane zabiegowi, unikanie ćwiczeń, które są związane z napinaniem partii mięśniowych, unikanie spania na brzuchu (w przypadku powiększenia piersi), niekorzystanie z sauny i solarium przez pierwszy miesiąc od zabiegu.<br />Pacjentka powinna zgłosić się na wizytę kontrolną zgodnie z zaleceniami lekarza.

Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać zabieg powiększenia piersi Aquafilling Bodyline?

Dla bezpieczeństwa i komfortu Pacjentki przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala zakres zabiegu, warunki i termin zabiegu. Niemniej niektóre Kliniki na specjalne życzenie Pacjentki wyrażają zgodę na tzw. procedurę skróconą. (zapytaj naszego Doradcy) Wówczas na  pierwszą wizytę konsultacyjną Pacjentka przybywa z wynikami wskazanych badań i jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań natury medycznej, zabieg jest wykonywany podczas pierwszej wizyty.Dla bezpieczeństwa i komfortu Pacjentki przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala zakres zabiegu, warunki i termin zabiegu. Niemniej niektóre Kliniki na specjalne życzenie Pacjentki wyrażają zgodę na tzw. procedurę skróconą. (zapytaj naszego Doradcy) Wówczas na  pierwszą wizytę konsultacyjną Pacjentka przybywa z wynikami wskazanych badań i jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań natury medycznej, zabieg jest wykonywany podczas pierwszej wizyty.

Czy zabieg powiększanie piersi metodą aquafiling bodyline można wykonać w ramach NFZ?

Nie. Tourmedica oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

Jaka jest ostateczna cena zabiegu powiększenia piersi Aquafilling Bodyline?

Ostateczną cenę zabiegu można określić dopiero podczas wizyty kwalifikacyjnej. Zależy ona m.in. od zakresu, techniki, metody znieczulenia, które omawia lekarz podczas wizyty.

Powiększanie piersi od 2 790 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć ile kosztuje powiększanie piersi w Polsce prosimy o kontakt telefoniczny z Tourmedica pod nr tel. 22 417pokaż numer lub korzystając z formularza kontaktowego. Współpracujemy z wieloma klinikami i lekarzami wykonującymi powiększanie piersi. Nasi specjaliści pomogą w umówieniu wizyty oraz przygotowaniu do zabiegu.

Więcej informacji na ten temat

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska