Totalna korekcja nosa - pytania pacjentów

Przedstawiamy poniżej 22 najczęściej pojawiających się pytań pacjentów o totalna korekcja nosa. Przeczytaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące kwestie na ten temat:

W jakim znieczuleniu przeprowadzane są operacje nosa?

Zabieg korekcji nosa przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym (narkozie). Pacjent po podaniu środka znieczulającego zasypia, a odzyskuje przytomność po zakończeniu zabiegu operacyjnego. W trakcie procedury pacjent jest nieświadomy i nie odczuwa żadnego bólu. Znieczulenie ogólne wymaga co najmniej jednodniowej hospitalizacji Pacjenta. Wszelkie szczegóły dotyczące znieczulenia omawiane są podczas wizyty z lekarzem anestezjologiem, która ma miejsce przed zabiegiem.

W jakim wieku najwcześniej można poddać się zabiegowi korekcji nosa?

Jest to możliwe w czasie, kiedy nos osiągnie swój dojrzały / dorosły kształt, czyli zwykle około 15 - 16 roku życia u dziewcząt i 17-18 lat u chłopców. W przypadku zabiegów po urazie / wypadku lub ze wskazań medycznych u dziecka lub osoby poniżej w/w wieku np. krzywa przegroda uniemożliwiająca prawidłowe oddychanie - decyduje lekarz.

Po jakim czasie widać ostateczne efekty zabiegu plastyki nosa?

Ostateczny efekt widoczny po 4-6 miesiącach, kiedy obrzęk, opuchlizna ustępują, skóra nosa naturalnie się układa.

Co ma wpływ na końcowy efekt zabiegu korekcji nosa?

Na końcowy wynik korekcji nosa ma wpływ wiele czynników:<br />- grubość i spoistość skóry,<br />- grubość, wytrzymałość, kształt i symetria kości i chrząstek nosa,<br />- sposób w jaki tkanki ciała goją się po zabiegu,<br />- doświadczenie i sprawność techniczna chirurga.

Czy jest możliwość rozłożenia ceny operacji korekcji nosa na dogodne raty?

Tak. Tourmedica.pl współpracuje z wiodącą instytucją finansową, która specjalizuje się w finansowaniu pożyczek dedykowanych medycynie. Procedura badania zdolności kredytowej odbywa się drogą on line lub telefoniczną, w dogodnym czasie dla Pacjenta. Dobra historia kredytowa i stałe dochody dają ogromne możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej, usług klinik urody, gabinetów rehabilitacyjnych itp.

Jaki lekarz wykonuje zabiegi korekcji nosa?

Chirurgicznymi zabiegami plastyki / korekcji nosa zajmuje się lekarz specjalista chirurg plastyczny lub otolaryngolog. Korekcja nosa kostnego lub chrzęstnego jak każdy zabieg z zakresu rhinoplastyki jest procedurą skomplikowaną dlatego powinna zostać przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę, który wykonał wiele takich operacji. W Polsce dostępnych jest wiele klinik cieszących się dużym uznaniem, które oferują zabiegi plastyki nosa w tym korekcję jego części kostnej. (zapytaj naszego Doradcy)

Na czym polega korekcja nosa?

Nos składa się z twardej konstrukcji kostno-chrzęstnej pokrytej skórą. To właśnie od szkieletu, złożonego z kości i chrząstek, zależy rozmiar i kształt nosa, a skóra opina się na tym stelażu. Podczas korekcji nosa chirurg zmienia rozmiar, kształt  i położenie elementów szkieletu nosa. Skóra dostosowuje się do tej nowej architektury nosa i ukazuje zmiany dokonane podczas operacji. Nos musi wyglądać naturalnie i pasować do twarzy. Grubość skóry nosa, rysy twarzy, wzrost, wiek, płeć - to czynniki, które muszą mieć wpływ na decyzję, co do zmian, których można dokonać. O tym lekarz rozmawia z Pacjentem podczas konsultacji.

Jak szybko po urazie (wypadku) można wykonać operację korekty nosa?

Urazy nosa powodują często jego znaczne zniekształcenia, prowadzące nie tylko do oszpecenia, ale również do zaburzeń oddychania. Operacja korekcji nosa przynosi wtedy nie tylko poprawę wyglądu nosa, ale także przywraca lub poprawia jego funkcję.<br />Zabieg korekcji nosa po urazie jest zabiegiem dużo trudniejszym niż zabieg estetyczny. Korekcja nosa po urazie może odbyć się nie wcześniej niż 12 miesięcy od wypadku.

Jaka jest podstawowa rekonwalescencja po zabiegach plastycznych nosa?

Najważniejsze zalecenia to: - Ograniczenie aktywności fizycznej przez 4-6 tygodni po zabiegu operacyjnym.<br />- Zmiana opatrunku pod nosem kilka razy dziennie do chwili usunięcia setonów.<br />- Usunięcie setonów za 2 dni. Natłuszczanie wazeliną 3-4x dziennie przewodów nosowych.<br />- Natłuszczanie wazeliną blizny słupka nosa 3-4x dziennie.<br />- Stosowanie przez 3 tygodnie kropli do nosa „Sulfarinol” 3-4x dziennie oraz „Aescin” 3x2 tabl. przez 2 tygodnie.<br />- Stosowanie kremu „Auriderm” na zasinienia twarzy.<br />- Usunięcie gipsu i szwów ze słupka nosa 7-10 dni po zabiegu (szwy w przewodach nosowych rozpuszczą się same ok. 1 miesiąca po zabiegu pod wpływem natłuszczania).<br />- Masaż blizn słupka nosa rozpocząć około 2 tygodnie po usunięciu szwów poprzez uciskanie opuszką palca rano i wieczorem przez okres 3 miesięcy. Przed przystąpieniem do masażu natłuścić bliznę.<br />- Ochrona przed urazami.<br />Ochrona przed promieniami UV przez 3-6 miesięcy.<br />- Badanie kontrolne za miesiąc i 3 miesiące od daty zabiegu lub w razie potrzeby.<br />- Zalecana seria zabiegów złuszczających (JetPeel) 3-4 tygodnie od daty zabiegu.<br />- W razie wystąpienia pajączków naczyniowych na skórze nosa, zalecana jest laseroterapia.

Do czego służy system Vectra XT przy zabiegach plastycznych operacji nosa?

Vectra XT to urządzenie przeznaczone do dokładnego obrazowania kształtu, konturu oraz barwy wybranych części cała. Daje możliwość uchwycenia anatomicznych szczegółów budowy nosa Pacjenta w technologii 3D i przedstawienia ich na monitorze komputera.<br />Symulacja wyników zabiegu uzyskiwana jest w oparciu o automatyczny pomiar proporcji twarzy. Pacjent może obejrzeć trójwymiarowy obraz, który następnie poddawany jest analizie pomiarowej i objętościowej. Cały proces generowania obrazu trwa zaledwie kilka sekund.

Na jakiej podstawie można być zakwalifikowanym do zabiegu plastyki nosa?

Przed operacyjną korekcją nosa niezbędna jest konsultacja, podczas której Pacjent jest informowany o koniecznych cięciach, bliznach, a także o przewidywanym efekcie. Powinien na konsultację zgłosić się ze zdjęciem profilowym celem ustalenia planowanego kształtu nosa. U osób z krzywą przegrodą, po urazie nosa lub wcześniej operowanych w obrębie nosa, konieczne jest wykonanie tomografii komputerowej zatok obocznych i przegrody nosa.<br />Przed samą operacyjną korekcją nosa należy wykonać także szereg badań.

Czy istnieją jakieś zalecenia dietetyczne przed zabiegiem plastyki nosa?

W celu lepszego przygotowania do zabiegu warto zastosować się również do zaleceń żywieniowych. Dieta przed zabiegiem nie może być restrykcyjna, gdyż niedobór białka utrudnia gojenie się ran pooperacyjnych. Warto jednak wprowadzić pewne modyfikacje. Dieta powinna być lekkostrawna, a produkty tłuste i wzdymające powinny być wyeliminowane. Należy zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. Warto zwrócić uwagę na preparaty, które mogą powodować nadmierne krwawienie np. preparaty z witaminą E, ginkofar oraz leki zawierające kwas acetylosalicylowy (aspiryna i jej pochodne).  Także chili, cayenne, czosnek, imbir, szafran, cebula, seler i chrzan mogą zwiększać ryzyko krwawienia.

Jakie są podstawowe niezbędne badania przed zabiegami plastycznymi korekcji nosa?

Zakres wymaganych badań Pacjent otrzymuje podczas wizyty konsultacyjnej. Pakiet badań dobierany jest indywidualnie w zależności od stanu zdrowia Pacjenta i zakresu zabiegu. Możliwy pakiet badań, zleconych przed zabiegiem korekcji nosa, może obejmować: morfologię, krwi grupę krwi, parametry układu krzepnięcia krwi (APTT, INR), poziom glukozy, badanie poziomu elektrolitów (Na, K), badanie stężenia kreatyniny ogólne badanie moczu, poziom antygenu HBS (obecność wirusowego zapalenia wątroby typu B), poziom anty-HCV (obecność wirusowego zapalenia wątroby typu C), badanie EKG. Dodatkowo lekarz prowadzący może zlecić przeprowadzenie innych badań, takich jak RTG klatki piersiowej, nosa oraz zatok przynosowych. U niektórych Pacjentów potrzebna jest również konsultacja laryngologiczna oraz badanie tomograficzne twarzy.

Na czym polega totalna korekta nosa?

Totalna korekcja nosa jest zabiegiem skomplikowanym. Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Korekcję nosa wykonuje się najczęściej w przypadkach nosa garbatego, długiego, szerokiego, krzywego lub pourazowego. W zależności od wady stosuje się odpowiednią metodę operacyjną (met. zamknięta lub otwarta) pozwalającą na uzyskanie najbardziej zadowalającego efektu.

Jaka jest ostateczna cena zabiegu operacji plastycznej nosa?

Czy dojrzały wiek jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu korekcji nosa?

Oprócz ogólnego, dobrego stanu zdrowia, umożliwiającego bezpieczne przeprowadzenie zabiegu korekcji nosa w znieczuleniu ogólnym, nie ma szczegółowych górnych granic wieku do dokonania tej operacji.

Jaki zakres ma operacja nosa kostnego?

Korekcja części kostnej nosa ma na celu poprawę jego wyglądu. Podobnie, jak przy innych tego typu zabiegach, ważne jest, by zmiany zostały wprowadzone rozważnie, a efekty były jak najbardziej naturalne. Korekcja nosa kostnego jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu ogólnym czyli narkozie. Podanie środka znieczulającego ma miejsce przed rozpoczęciem zabiegu operacyjnego.

Czy po operacji nosa kostnego są widoczne blizny?

Większość zabiegów plastycznych nosa przeprowadzana jest z dostępu zamkniętego. Wówczas cięcia wykonywane są wyłącznie w przedsionkach nosa. Zaletą przeprowadzenia zabiegu taką techniką jest niewątpliwie brak widocznych blizn na nosie zewnętrznym. Wykorzystanie zamkniętej techniki operacyjnej wiąże się jednak z ograniczonym dostępem do pola operacyjnego, co jednocześnie zmniejsza możliwości przeprowadzenia zabiegu w sposób w pełni precyzyjny.

Czy korekcja nosa kostnego daje trwałe rezultaty?

Tak. Operacja plastyczna nosa kostnego jest procedurą nieodwracalną, a osiągnięte w jej trakcie rezultaty dają trwały efekt estetyczny. Warto więc zaznaczyć, że osoby podejmujące decyzję o zmianie kształtu nosa powinny być w pełni świadome i pozbawione jakichkolwiek wątpliwości co do zabiegu operacyjnego. Dotyczy to zwłaszcza osób w średnim i starszym wieku, które są przyzwyczajone do wyglądu swojego nosa i może być im ciężko zaakceptować jego nowy wygląd.

Jakie są przeciwwskazania zdrowotne do korekcji nosa kostnego?

Operacja nosa kostnego nie powinna być przeprowadzona u osób mających zaburzenia układu krzepnięcia. Ponadto tego rodzaju zabieg nie jest wskazany osobom, które chorują na niedokrwistość, cukrzycę, długotrwałe zapalenie zatok i nieuregulowane nadciśnienie tętnicze. Zabiegu nie wykonuje się również u kobiet będących w trakcie miesiączki. Kolejnym przeciwwskazaniem do korekcji nosa kostnego są złe wyniki badań laboratoryjnych. Ponadto zabieg nie zostanie wykonany u pacjenta, u którego jest ryzyko do zastosowania znieczulenia.

Czy zabieg plastyki nosa można wykonać w ramach NFZ?

Nie. Tourmedica oferuje tylko odpłatne konsultacje, badania i zabiegi w prywatnych klinikach.

Czy podczas pierwszej wizyty można wykonać operacje plastyczne nosa?

Nie. Przed każdym zabiegiem niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, w czasie której lekarz ustala z pacjentem zakres, warunki i termin zabiegu.

Totalna korekcja nosa od 1 790 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć ile kosztuje totalna korekcja nosa w Polsce prosimy o kontakt telefoniczny z Tourmedica pod nr tel. 22 417pokaż numer lub korzystając z formularza kontaktowego. Współpracujemy z wieloma klinikami i lekarzami wykonującymi totalna korekcja nosa. Nasi specjaliści pomogą w umówieniu wizyty oraz przygotowaniu do zabiegu.

Więcej informacji na ten temat