Polska – kraj w centrum Europy, o którym coraz częściej i więcej słychać poza jego granicami. Znani jesteśmy przede wszystkim jako ojczyzna papieża Jana Pawła II, obcokrajowcy doskonale kojarzą też polskiego prezydenta-noblisty Lecha Wałęsy (obaj znaleźli się zresztą na liście stu najważniejszych ludzi stulecia według rankingu tygodnika „Time"), a ostatnio ogromną popularność przyniosła nam współorganizacja Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie rozgrywane były mecze UEFA Euro2012

Znaczenie Polski w Europie wzrasta systematycznie od 2004 roku, kiedy nasz kraj przyjęty został w poczet państw członkowskich Unii Europejskiej, a w 2008 roku przystąpił do strefy Schengen. Otwarcie granic wpłynęło korzystnie na liczbę zagranicznych turystów, odwiedzających Polskę – tym bardziej, że w kraju nad Wisłą naprawdę jest co oglądać. Zachwycające krajobrazy, doskonałe warunki do uprawiania sportu i rekreacji oraz monumentalne zabytki w połączeniu z intensywnie rozwijającą się infrastrukturą i bogatym zapleczem noclegowym sprawiają, że Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie państw.

Zapraszamy do Polski - nowoczesnego kraju w sercu Europy

Warszawa to centrum biznesowo-finansowe Polski

Polska jest krajem nowoczesnym, który przyciąga dynamicznym rozwojem i coraz silniej zaznacza swoją obecnośc na gospodarczej mapie Europy. Polskie miasta to prawdziwe centra handlu i kultury, których potencjał doceniają zagraniczni inwestorzy. Nowoczesne budynki i wielkie centra handlowe (wśród których warto wymienić warszawskie Złote Tarasy z ich awangardowym designem) w niczym nie ustępują innym europejskim miastom, wdłuż warszawskich, krakowskich czy łódzkich deptaków swoje butiki otwierają najbardziej luksusowe światowe marki.

Zagraniczni turyści coraz chętniej odwiedzają nasz kraj także z uwagi na doskonałą infrastrukturę oraz bazę noclegową. Polska posiada bardzo dogodne połączenia drogowe i kolejowe z dużą liczbą europejskich stolic, turyści chętnie korzystają też z doskonałych ofert przewoźników lotniczych, obsługujących trzynaście polskich międzynarodowych portów lotniczych. Na miejscu na przyjezdnych czeka mnóstwo hoteli, kurortów i gospodarstw agroturystycznych, a także rozbudowane zaplecze gastronomiczne. Doskonałe warunki relaksu i odpoczynku oferują pięciogwiazdkowe hotele w centrach polskich miast oraz przytulne hoteliki i kwatery o wysokim standardzie w miejscowościach turystycznych.

W góry, nad morze, na jeziora

Polska to kraj ogromnych możliwości turystycznych i rekreacyjnych. Ze względu na znaczne zróżnicowanie terenu każdy miłośnik przyrody znajdzie tu coś dla siebie. Na terytorium kraju znajdują się zarówno tereny nadmorskie, jak i górzyste, wzgórza, jeziora i doliny. Można więc wylegiwać się na piaszczystych, nadbałtyckich plażach, spacerować po zboczach Tatr czy Sudetów, wędrować nizinnymi szlakami turystycznymi – wszystko w otoczeniu wspaniałej polskiej przyrody.

Żubry w Białowieskim Parku Narodowym

Polska to także jeden z najbardziej zalesionych europejskich krajów – lasy pokrywają niemal 30% powierzchni kraju nad Wisłą. To właśnie dzięki lasom nasz kraj może poszczycić się tak wspaniałym klimatem, i to właśnie ich żywiczne olejki w znacznej mierze wpływają na prozdrowotne właściwości polskich uzdrowisk. Polskie lasy i puszcze to także nie lada gratka dla turystów: wiekowe, monumentalne i tajemnicze gęstwiny pozwalają zmierzyć się z potęgą przyrody, a ślady dzikich zwierząt: wilków, żubrów, łosi czy rysiów – uatrakcyjniają wędrówkę. Co ważne, wiele polskich terenów leśnych (m.in. Białowieski Park Narodowy, Kampinoski Park Narodowy) wpisane zostały na listę rezerwatów biosfery UNESCO.

Unikaty na skalę światową

Polskie miasta przyciągają turystów równie silnie jak piękno krajobrazu. Prężnie rozwijające się i tętniące życiem, tworzą obraz Polski jako miasta prawdziwie europejskiego. Stanowią idealne połączenie nowoczesności i historii, a awangardowe budynki centrów handlowo-usługowych harmonijnie wkomponowane są w historyczne centra miast, zachwycające zabytkową zabudową. Zagraniczni goście chętnie zwiedzają pamiątki architektoniczne polskich miast, będące świadectwem naszej bogatej historii.

Piękno i unikalność polskich zabytków doceniła także UNESCO, wciągając 12 obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Tym prestiżowym wyróżnieniem mogą poszczycić się między innymi Historyczne Centrum Krakowa, Kopalnia Soli w Wieliczce, największy obóz zagłady hitlerowskiej III Rzeszy Auschwitz-Birkenau, Historyczne Centrum Warszawy czy Zamek Krzyżacki w Malborku.

Sport i rekreacja w Polsce

Bieszczady

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu również nie będą się w Polsce nudzić. Bieszczady, Sudety i przede wszystkim Tatry ze swoimi wyciągami i trasami narciarskimi to doskonałe miejsce na śnieżne szaleństwa i raj dla miłośników wspinaczki, na terenie Polski znajduje się także kilka mniejszych miejscowości wypoczynkowych, które zimą zmieniają się w tętniące życiem centra sportu i rejkreacji.

Województwa nizinne także dostarczają turystom wiele sportowych atrakcji, kusząc różnorodną ofertą i bogactwem możliwości. Sporty wodne, połączone z wdychaniem leczniczego jodu można uprawiać nad Bałtykiem, z kolei Mazury to prawdziwa gratka dla kajakarzy i wielbicieli żeglugi. Zróżnicowane trasy spływów Czarną Hańczą, Krutynią, Biebrzą czy Wdą umożliwiają zarówno leniwe rodzinne wycieczki kajakowe wśród łąk i pól, jak i pełne przygód przeprawy wśród trzcinowisk, gęstych dywanów wodorostów i wystających z wody pni. Piękno polskiej przyrody można też odkrywać podczas wędrówek licznymi atrakcyjnie wytyczonymi szlakami turystyki pieszej, konnej i rowerowej.

Turystyka medyczna - na leczenie do Polski

Stale rośnie znaczenie polski na medycznej mapie świata. Przedstawiciele polskich placówek medycznych coraz częściej pojawiają się na międzynarodowych szkoleniach, wystawach branżowych i konferencjach, biorąc w nich czynny udział. Z Polski pochodzi wielu lekarzy światowej sławy – wystarczy wymienić choćby kardiochirurga profesora Zbigniewa Religę. Na terytorium naszego kraju stale rośnie też liczba doskonale wyposażonych, profesjonalnych i nowoczesnych ośrodków medycznych, przystosowanych do świadczenia usług na światowym poziomie.

Turystyka medyczna w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie

Doceniają to zagraniczni turyści, którzy coraz chętniej przyjeżdżają leczyć się właśnie do nas, zapoznając się przy okazji z turystycznymi atrakcjami naszego kraju. Wybierają przede wszystkim renomowane polskie ośrodki stomatologiczne oraz kliniki chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Ceny usług w Polsce – przy zachowaniu najwyższych światowych standardów leczenia – są niekiedy nawet o 50-60% niższe. A więc jeśli planujesz leczyć się za granicą - nie czekaj, przyjeżdżaj do Polski!