Urointima-Med Rehabilitacja Uroginekologiczna Iga Serwińska

Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Urointima-Med Rehabilitacja Uroginekologiczna Iga Serwińska - logo

Opis placówki

Bydgoska klinika Urointima-Med to jedna z niewielu miejsc w kraju, w którym kadra zajmuje się rehabilitacją uroginekologiczną u kobiet, jak i mężczyzn o bardzo szerokim spectrum działania.

W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne konsultacje oraz kompleksowe leczenie jedynie za pomocą bezoperacyjnych, bezinwazyjnych, a zarazem wyjątkowo skutecznych metod.

Rehabilitacja Uroginekologiczna obejmuje diagnostykę i leczenie w zakresie:

Mężczyźni:

– nietrzymanie moczu oraz zaburzenia w oddawaniu moczu, zaburzenia potencji po: prostatektomii radykalnej, przy łagodnym rozroście gruczołu krokowego ( BPH), po zabiegach urologicznych (TURP), po i w trakcie radioterapii (wskazana także przed planowanym leczeniem), po urazach, w chorobach neurologicznych, związanych z wiekiem pacjenta, cukrzycą, SM, przy chorobach współistniejących i o podłożu idiopatycznym.

Kobiety:

– nietrzymanie moczu oraz zaburzenia w oddawaniu moczu (okołoporodowe, poporodowe, po zabiegach uro i ginekologicznych, w okresie menopauzalnych oraz związanych z wiekiem pacjentki, również o podłożu idiopatycznym)

– przed i po planowanym zabiegiem slingów/taśm na nietrzymanie moczu TVT/TOT oraz przy braku efektu zabiegu

– diagnostyka i terapia około i poporodowa, rozejście mięśni prostych brzucha/kresy białej, przepuklina pępkowa – kontrola USG, obniżenie narządów miednicy mniejszej, terapia blizny po CC, SN, miednica zastoinowa, endometrioza, ból miednicy mniejszej, rozejście/ból spojenia łonowego, infekcje dolnych dróg moczowych, bolesne stosunki płciowe, nietrzymanie stolca

 Dodatkowo prowadzona jest rehabilitacja ogólna:

- zespoły bólowe, nerwobóle, zespoły napięciowo-przeciążeniowe, migreny

Liporadiologia : Uzupełnieniem rehabilitacji uroginekologicznej są także przełomowe i nieinwazyjne zabiegi liporadiologii, które pomagają kobietom wrócić do pięknego i zdrowego wyglądu:

- zagęszczenie tkanek/opracowanie wiotkości skóry, likwidacja nagromadzonej tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki, działanie przeciwobrzękowe, antycellulitowe, wygładzające i liftingujące), również modelowanie owalu twarzy i opracowanie okolic oczu. 

Medycyna estetyczna:

Pacjentki mogą skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej wypełniając zmarszczki, bądź modelując usta  kwasem hialuronowym. Oferujemy również zabiegi mezoterapii igłowej na twarz, szyję, dekolt, owłosioną skórę głowy czy wybraną okolicę ciała, w tym jak metodę redukcji rozstępów oraz blizn. 

Najważniejsze jest dla nas zadowolenie osób, które zdecydowały się powierzyć nam swoje zdrowie. Do każdego problemu, z jakim odwiedzają nas pacjenci, podchodzimy indywidualnie. W czasie leczenia przeprowadzamy wizualizację, dzięki czemu pacjent wie jakich rezultatów może się spodziewać i na jakim obecnie poziomie się znajduje. W terapii leczenia nietrzymania moczu stosujemy nowoczesny sprzęt oparty na EMG, EMG biofeedback oraz stymulacji ETS.

W rehabilitacji uroginekologicznej dodatkowo korzystamy z USG oraz liporadiologii.

W trosce o jakość swoich usług systematycznie uczestniczymy w kursach i szkoleniach. Wiedzę na temat innowacyjnych metod leczenia wykorzystujemy w praktyce w trakcie codziennej pracy w naszym gabinecie. Gwarantujemy pełną dyskrecję, intymną atmosferę oraz pomoc wysoko wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim stażem pracy.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W terapii i rehabilitacji narządu moczowo-płciowego i całego organizmu, niezbędny jest wysokiej jakości sprzęt, który gwarantuje skuteczny i bezpieczny zabieg. Staramy się stale nabywać nowe urządzenia, poszerzając tym samym zakres usług. Obecnie dysponujemy m.in.:

 • Urządzeniem do EMG biofeedback, EMG, ETS – sprzętem umożliwiającym „nauczenie” pacjenta panowania nad określonymi zmianami w organizmie za pomocą sprzężenia zwrotnego. Dzięki temu chory uczy się świadomie kontrolować to, co do tej pory wykonywał nieświadomie, w tym napięcie mięśni. Daje to doskonałe rezultaty w przypadku m.in. rehabilitacji narządu moczowo-płciowego.

 • Elektrodami dopochwowymi oraz doodbytniczymi – nowoczesnymi elektrodami, które mają za zadanie odbierać impulsy oraz stymulować mięśnie dna miednicy odpowiedzialne za trzymanie moczu. Elektrody te umożliwiają precyzyjną pracę na mięśniach, dokładne określenie ich siły, wytrzymałości i elastyczności względem wymaganych skurczy i poddanej terapii. Ponadto dodatkowe połączenie elektrodami powierzchniowymi na innych partiach mięśniowych takich jak: mięśnie brzucha, pośladków czy ud, pozwala na zmniejszenie niekorzystnej kompensacji tych mięśni podczas właściwego skurczu mięśni dna miednicy.

 • Aparatem do Liporadiologii

 • Aparatem USG

Ponadto posiadamy nowoczesne, atestowane urządzenia do elektrostymulacji prądami średniej i niskiej częstotliwości oraz punktowy laser BTL. Odpowiednią metodę leczenia dobieramy zależnie od stopnia nasilenia schorzenia i preferencji pacjenta.

Udogodnienia dla pacjentów

W trosce o Państwa komfort przygotowaliśmy liczne udogodnienia. Wśród nich znajduje się m.in.:

 • Nowoczesny budynek – gabinet mieści się w nowocześnie zaaranżowanym budynku, pozbawionym barier architektonicznych, dzięki czemu z naszych usług mogą bez problemu korzystać również osoby niepełnosprawne.

 • Intymna i dyskretna atmosfera – dbamy o to, aby zapewnić naszym pacjentom intymność, kameralną atmosferę i poczucie pełnego komfortu i bezpieczeństwa. Nietrzymanie moczu jest dla wielu osób dolegliwością krępującą, dlatego każdy pacjent może u nas liczyć na dyskrecję.

 • Anglojęzyczny personel – nasi specjaliści posługują się biegle językiem obcym, dzięki czemu leczący się u nas pacjenci z zagranicy mogą czuć się swobodnie.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Urointima-Med Rehabilitacja Uroginekologiczna Iga Serwińska w Bydgoszczy.

Konsultacje

Leczenie nietrzymania moczu (NTM)

Medycyna estetyczna

Rehabilitacja medyczna, fizjoterapia

Ważna informacja

Prezentowany cennik Urointima-Med Rehabilitacja Uroginekologiczna Iga Serwińska jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka,

Więcej o usługach w Urointima-Med Rehabilitacja Uroginekologiczna Iga Serwińska

Zajmujemy się leczeniem nietrzymania moczu u kobiet i mężczyzn oraz rehabilitacją urologinekologiczną, a jednocześnie sukcesywnie poszerzamy ofertę o nowe usługi. Nietrzymanie moczu leczymy poprzez wzmacnianie mięśni dna miednicy, przywracając kontrolę procesu mikcji, siłę i wytrzymałość mięśni dna miednicy, a także odnawiając bądź wytwarzając nowe  połączenia nerwowe. Dodatkowo stosujemy innowacyjne metody typu elektrostymulacja, elektroterapia i krioterapia oraz zabiegi z użyciem ultradźwięków i urządzeń takich jak lampa Bioptron lub laser BTL.

Przeprowadzamy również zabiegi modelowania sylwetki - liporadiologię.

Prócz tego w naszej ofercie znajdą Państwo konsultacje fizykoterapeutyczne, leczenie impotencji u kobiet, powstałej na skutek urazów bądź porodu, oraz u mężczyzn po operacjach prostatektomii, a także laserową redukcję blizn pooperacyjnych. Pomagamy zlikwidować ból i wyleczyć zmiany w ramach stomatologii, laryngologii, neurologii i dermatologii oraz ortopedii.

Pełną listę naszych usług znajdą Państwo w poniższym cenniku.

Opinie z internetu

Placówka Urointima-Med została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 0.0 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 0 opinii użytkowników z 0 różnych źródeł internetowych.

5,0 / 5  (5 ocen placówki na Facebook.pl)

Zespół

Właścicielką kliniki jest dr n. med Iga Serwińska, która specjalizuje się w rehabilitacji uroginekologicznej. Swoją bogatą wiedzą i dużym doświadczeniem w tym zakresie dodatkowo dzieli się ze studentami kierunków medycznych i na warsztatach specjalizacyjnych dla urologów i ginekologów.

Dr n. med. Iga Serwińska jest absolwentką Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalistą rehabilitacji uroginekologicznej - certyfikacja PTUG (Polskiego towarzystwa Uroginekologicznego).więcej »

Zadzwoń: 52 588pokaż numer

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w Urointima-Med.

Certyfikaty

Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w kraju, jakie specjalizują się w rehabilitacji uroginekologicznej.

Nasz zespół posiada certyfikaty i zaświadczenia dokumentujące udział w kursach oraz szkoleniach z zakresu urologii, rehabilitacji narządów moczowo-płciowych, a także dotyczących obsługi sprzętu. Sukcesywne zgłębianie wiedzy w zakresie innowacyjnych technik zabiegowych jest dla nas priorytetem – mamy świadomość, że dzięki temu możemy oferować pacjentom najlepiej dostosowaną metodę terapii. 

Wykorzystywane przez nas urządzenia posiadają wymagane atesty, a o ich skuteczności świadczy fakt, iż są z powodzeniem  stosowane w gabinetach na całym świecie.

Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med Gabinet Urointima-Med

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

52 588pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 8:00 - 20:00)

Adres placówki

Urointima-Med Rehabilitacja Uroginekologiczna Iga Serwińska
ul. Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 8
85-825 Bydgoszcz

Godziny otwarcia

 • poniedziałek20:00-8:00
 • wtorek20:00-8:00
 • środa20:00-9:00
 • czwartek20:00-8:00
 • piątek20:00-8:00
 • sobotanieczynne
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Nasz gabinet mieści się w Bydgoszczy, przy ul. Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 8. Znajdujemy się w dzielnicy Wyżyny, niedaleko Parku Leśnego na Kapuściskach. Jesteśmy oddaleni ok. 7 km od dworca głównego PKP oraz 6 km od Starego Rynku.

Port lotniczy znajduje się ok. 6 km od kliniki, a dojazd do niego przy standardowym natężeniu ruchu zajmuje niespełna kwadrans.