SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Zabiegi stomatologiczne na raty

Pacjenci przyzwyczaili się, że za usługi stomatologiczne trzeba płacić z własnej kieszeni. NFZ pokrywa koszty niewielu, bardzo podstawowych zabiegów. Jednak, jeśli pacjent chce w pełni zadbać o zdrowe i piękne zęby, musi liczyć się ze sporymi wydatkami, dlatego wiele gabinetów i klinik stomatologicznych oferuje leczenie zębów na raty.

Wraz z wydłużaniem się życia ludzie coraz poważniej myślą o utrzymaniu uzębienia w jak najlepszym stanie. Obecnie usunięcie zęba jest ostatecznością, a lekarze dążą do tego, aby zachować własne zęby jak najdłużej. Jeśli już dojdzie to utraty zębów, ubytki zastępowane są implantami.

Wielu pacjentów pragnie również cieszyć się pięknym uśmiechem, dlatego zainteresowani są usługami poprawiającymi wygląd uzębienia, takimi jak wykonanie licówek, czy korekcja ustawienia zębów za pomocą aparatów ortodontycznych. Wiele osób korzysta z wybielania zębów.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Dla kogo przeznaczone są usługi stomatologiczne na raty?

Kredytem na leczenie zębów zainteresowani są ludzie ceniący sobie wygodę i szybkość uzyskiwania finansowania oraz tacy, którzy nie dysponują oszczędnościami na czarną godzinę. Uzyskanie pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia nie wymaga wielu formalności. Obecnie na raty można kupić praktycznie wszystkie usługi stomatologiczne. Jest to bardzo wygodne, bo niekiedy problemy z zębami pojawiają się nagle.

Ważny jest też fakt, że finansowanie kilku procedur można ze sobą połączyć. Wyleczenie jednego zęba nie jest dużym wydatkiem, ale uzupełnienie trzech ubytków razem z leczeniem kanałowym wykonane w jednym miesiącu może stanowić spore obciążenie dla domowego budżetu. W takich wypadkach firmy finansujące radzą, aby wziąć jeden wspólny kredyt na cele medyczne, dzięki czemu nie trzeba starać się o pieniądze przy każdej następnej wizycie u dentysty.

Kolejnym ułatwieniem jest możliwość otrzymania finansowania na leczenie rodziny. Wspólne leczenie u stomatologa motywuje do dbania o higienę jamy ustnej i zdrowe zęby, a dzieci mają okazję nabierania dobrych nawyków od rodziców.

Jakie usługi stomatologiczne można kupić na raty?

Pacjenci chętnie decydują się kupowanie różnych usług stomatologicznych na raty. Są wśród nich zarówno stosunkowo tanie wypełnienia ubytków, jak również droższe leczenie kanałowe, wszczepianie implantów czy korekcja ustawienia zębów za pomocą aparatów ortodontycznych.

Najbardziej popularne są kredyty na leczenie ortodontyczne. Założenie aparatu ortodontycznego stałego (kryształowego lub ceramicznego) na jeden łuk w Klinice Stomatologicznej Platinum we Wrocławiu kosztuje 2600 złotych. W gabinecie stomatologiczno-ortodontycznym Doktor Wrona w Kartuzach najtańszy aparat metalowy ligaturowy zakładany na jeden łuk kosztuje 1500 złotych, a najdroższy kompozytowy samoligaturujący 3000 złotych. Ponadto, w leczeniu ortodontycznym założenie aparatu, to nie koniec wydatków. Dochodzą jeszcze comiesięczne wizyty kontrolne w cenie 100 lub 150 złotych oraz zdjęcie aparatu w cenie około 500 złotych i wykonanie płytek retencyjnych, które zapobiegają nawrotowi wady zgryzu, kosztujących następne 500 złotych.

Implanty to kolejna bardzo kosztowna inwestycja. W Gabinecie Stomatologicznym Pietrzyccy w Legnicy wszczepienie implantu Dentium to koszt w wysokości 2 tysięcy złotych. Do tego dochodzi korona metalowo-porcelanowa w cenie 2,5 tysiąca złotych. W Gabinecie Stomatologicznym Aldent we Wrocławiu wszczepienie implantu i wykonanie na nim korony kosztuje 5 tysięcy złotych. Koszt wszczepienia kilkunastu implantów może równać się zakupowi samochodu, stąd możliwość skorzystania z systemu ratalnego ułatwia wielu pacjentom podjęcie decyzji o leczeniu.

Za mniejsze zabiegi pacjenci częściej płacą z własnych środków. Wśród takich zabiegów są konsultacje i wypełnienia zębów, których cena waha się w granicach od 100 do 300 złotych. Pomimo, że leczenie kanałowe czy odbudowa zęba za pomocą mostu z włókna szklanego są już droższe, to pacjenci sami pokrywają kwoty nawet powyżej tysiąca złotych. Zainteresowanie finansowaniem z banku rośnie przy większych wydatkach, takich jak np. założenie korony stomatologicznej. Najtaniej wychodzi zrobienie korony porcelanowej na stali stomatologicznej, bo to wydatek rzędu 600zł. Jeśli korona jest pełnoceramiczna lub cyrkonowa cena może wzrosnąć nawet do 1500 złotych.

Procedura programów ratalnych

Z kredytu mogą korzystać osoby pełnoletnie posiadające stałe zarobki. Cała procedura rozpoczyna się od wypełnienia wniosku w rejestracji przychodni lub przez internet. W odpowiednie pola należy wpisać rodzaj leczenia, koszt usługi, wysokość swoich zarobków, miesięczną wartość innych zobowiązań finansowych oraz liczbę osób na utrzymaniu. Po przekazaniu tych wstępnych danych pacjent natychmiast otrzymuje o maksymalnej kwocie kredytu, które może uzyskać bez przedkładania dodatkowych zaświadczeń. Dostaje tej kilka opcji planu spłaty obejmujące różne okresy finansowania. Umowę można otrzymać przez zaakceptowanie jednego z planów, najpierw drogą elektroniczną, a następnie kurierem. Pieniądze przelewane są bezpośrednio na konto kliniki stomatologicznej.

Jeśli kwota kredytu jest wyższa, to banki wymagają dodatkowych zaświadczeń. Pacjent musi wtedy dostarczyć potwierdzenie otrzymywania stałego wynagrodzenia w postać zaświadczenia o zarobkach, odcinka emerytury lub renty, a w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą zaświadczenia z ZUSu i Urzędu Skarbowego.

Weryfikacja zdolności kredytowej jest szybka niezależnie od kwoty, o którą się stara pacjent. W każdym przypadku nie czeka się dłużej niż jeden dzień.

Leczenie na raty i kredyty na usługi medyczne

Usługi stomatologiczne są chętnie kupowane przez pacjentów na raty, gdyż koszt wielu z nich jest dość wysoki. Wiele jest też instytucji, które doradzą w sprawie finansowania usług medycznych oraz udzielą kredytu lub pożyczki. O dodatkowe pieniądze można się starać w instytucji finansujące lub bezpośrednio w klinice stomatologicznej.

Po kredyt na leczenie można udać się do banku lub do gabinetu, w którym prowadzone jest leczenie. Gabinet stomatologiczny Fabdent z Warszawy współpracuje z bankiem, który udziela rat na usługi medyczne w systemie eraty. Dzięki podpisanej umowie pacjenci mogą otrzymać finansowanie w wysokości od jednego tysiąca do 30 tysięcy złotych, a kredyt można rozłożyć maksymalnie na 3 lata. Oprocentowanie kredytu wynosi jedynie 0,8% miesięcznie. Każdy pacjent może wykonać sobie symulację rat już na stronie internetowej gabinetu. Przy usłudze kosztującej 2 tysiące złotych rozłożonej na rok i braku wpłaty własnej pacjent będzie płacił 187,10 zł miesięcznie. Zaciągnięcie kredytu jest szybkie, a formalności zredukowane do minimum.

Prywatna Poliklinika na Grobli we Wrocławiu również współpracuje z bankiem. Bank dla pacjentów tej kliniki przygotował atrakcyjną formę finansowania i możliwość złożenia wniosku o kredyt na usługi stomatologiczne przez Internet. Decyzję o uzyskaniu środków na leczenie można otrzymać w klinice w ciągu kilku minut. Nie potrzeba poręczycieli i zaświadczenia o dochodach. Można natomiast wybrać dowolnie datę spłaty kredytu dopasowując ją na przykład do daty otrzymywania wynagrodzenia od pracodawcy. Bank oferuje również dodatkowe ubezpieczenia na wypadek bezrobocia, czasowej niezdolności do pracy i poważnych zachorowań. Oferowany na stronie kliniki kalkulator rat umożliwia szybkie, choć orientacyjne sprawdzenie wysokości raty.

Gabinet Stomatologiczny Dentimed z Białegostoku umożliwia swoim pacjentom korzystanie usługi instytucji parabankowej. Uzyskanie kredytu jest proste dzięki minimum formalności, szybkiej decyzji o udzieleniu kredytu, konkurencyjnym kosztom obsługi i braku wymogu zabezpieczenia przez poręczycieli. Istnieje możliwość wcześniejszej spłaty, swobodny wybór okresu kredytowania do 24 m-cy oraz wartość kredytu do 100% wartości towaru. W przypadku posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego spłata rat jest jeszcze łatwiejsza, bo zajmuje się tym bank.

Pomoc w znalezieniu usług stomatologicznych i finansowania

Portal Tourmedica.pl to optymalne rozwiązanie dla osób poszukujących korzystnych ofert. Pacjenci mogą znaleźć tutaj najlepsze usługi stomatologiczne w przystępnych cenach, a dodatkowo pozyskać na nie środki. Pacjent może dowolnie wybrać placówkę, w której pragnie się leczyć, lekarza, który przeprowadzi terapię oraz rodzaj zabiegu. Obecnie Raty Tourmedica.pl jest największym w Polsce programem finansowania płatnych usług medycznych.

Program ratalny oferowany przez Tourmedikę daje wiele korzyści. Przede wszystkim dostępna jest tutaj ogromna paleta usług stomatologicznych. Kredyt do kwoty 15 tysięcy złotych udzielany jest przy minimum formalności. Ponadto brak opłat wstępnych, elastyczny okres spłat i atrakcyjne oprocentowanie 10% w skali roku powodują, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej pacjentów. Na stronie internetowej można skorzystać z wykonania wstępnej symulacji programu ratalnego. I tak, pożyczając dwa tysiące złotych na rok, koszt miesięcznej raty wyniesie 184,62 zł.

Implanty stomatologiczne
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Leczenie na raty staje się coraz bardziej popularne, a kredyt na usługi medyczne, w tym leczenie zębów, jest znacznie łatwiej uzyskać niż kredyt konsumpcyjny. Pacjent może co prawda pozyskane pieniądze przeznaczyć jedynie na leczenie, jednak szybkie otrzymanie środków może oszczędzić przykrych dolegliwości bólowych oraz problemów natury estetycznej w przypadku utraty zęba. Ponadto szybka interwencja lekarska powoduje, że usługa jest tańsza, bo choroba nie ma szans, aby się rozprzestrzeniać.

Dodaj komentarz

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

Piękny uśmiech dzięki implantom zębowym

Implanty zębowe to nowoczesne uzupełnienia protetyczne, coraz powszechniej stosowane w stomatologii do odtwarzania ubytków zębowych. Pozwalają odzyskać piękny, pełny uśmiech nie tylko osobom, które utraciły jeden ząb: z zastosowaniem... więcej »

Implanty: nowe, lepsze zęby?

Implanty: nowe, lepsze zęby?

Piękny uśmiech to przede wszystkim uśmiech kompletny. Żadne wady uzębienia nie rzutują tak bardzo na nasz wygląd jak braki zębowe: zęby mogą mieć różne odcienie, nie muszą też być idealnie równe i proste, najważniejsze jednak, by podczas... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.