Ginekologia plastyczna czy estetyczna

Ginekologia plastyczna czy estetyczna

Nowe dziedziny medycyny charakteryzują się wprowadzaniem wielu nowych terminów nie tylko do słownictwa specjalistycznego, ale również tego używanego potocznie. Ponadto część z nich zostaje zapożyczona z języków obcych, co zwykle utrudnia prawidłowe zrozumienie i zdefiniowanie nowych świadczeń.

Do niedawna w polskich klinikach zabiegi korekcji kobiecych stref intymnych wykonywane były jedynie ze względów medycznych. Jeśli kobieta chciała poprawić komfort życia i funkcji seksualnych korzystała z prywatnych gabinetów. Ginekologia plastyczna nie była objęta standardami żadnego z towarzystw lekarskich.

Ginekologia estetyczna oferta specjalna!
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Obecnie sytuacja znacznie się zmieniła, a rozwój tej dziedziny medycyny wpiera Polskie Towarzystwo Ginekologii Plastycznej. Jego celem jest usystematyzowanie wiedzy z zakresu ginekologii plastycznej w Polsce oraz wyznaczenie standardów przeprowadzania zabiegów operacyjnych. Ponadto jest platformą organizującą szkolenia i konferencje z zakresu ginekologii plastycznej, a także ułatwiającą wymianę wiedzy na temat najlepszych praktyk medycznych z lekarzami z innych krajów.

Zabiegi ginekologii plastycznej są bardzo różnorodne. Mogą być wykonywane ze wskazań medycznych lub na prośbę pacjentki. Plastyka pochwy, przedsionka pochwy i krocza, która ma na celu przywrócenie warunków anatomicznych sprzed pierwszego porodu jest zabiegiem skomplikowanym wymagającym sporego doświadczenia chirurgicznego. Korekcja warg sromowych (labioplastyka) może być wykonywana przy wykorzystaniu kilku technik operacyjnych i jest zabiegiem mało obciążającym. Zabiegi korekcji błony dziewiczej, napletka łechtaczki, powiększenie punktu G, czy implantacja nici liftingujących należą do drobnych zabiegów, jednak mają znaczny wpływ na poprawę komfortu współżycia seksualnego. Podobnie jest z zabiegiem rewitalizacji warg sromowych za pomocą kwasu hialuronowego. Do zabiegów ginekologii plastycznej zaliczane jest również usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej ze wzgórka łonowego i wewnętrznej powierzchni ud. Zabieg labioredukcji przeprowadzany jest technikami dedykowanymi dla liposukcji. Ginekologia plastyczna obejmuje również nowoczesne zabiegi laserowe stosowane w leczeniu nietrzymania moczu. Zabiegi z tej dziedziny mogą być wykonywane przez lekarzy różnych specjalizacji, w tym przez ginekologów, urologów, chirurgów plastycznych czy dermatologów.

Nazwa ginekologia plastyczna używana jest zamiennie z nazwą ginekologia estetyczna, a wydaje się nawet, że ta druga wersja jest bardziej popularna. Podobnie jest w przypadku chirurgii plastycznej i estetycznej, choć tutaj dominuje termin chirurgia plastyczna. Za granicą nazwy te używane są również zamiennie. Co ciekawe, nie ma tam stowarzyszeń medycznych koncentrujących się jedynie na ginekologii plastycznej, bo ta dziedzina medycyny znajduje się po opieką towarzystw ginekologicznych. Na przykład Kanadyjskie Stowarzyszenie Ginekologów i Położników (Society of Obstetricians and Gynaecologists of Canada) corocznie wydaje raport i rekomendacje dotyczące wykonywania zabiegów chirurgii plastycznej kobiecych narządów płciowych.

Ginekologia estetyczna
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Ginekologia plastyczna jest dziedziną, która charakteryzuje się dynamicznym rozwojem. Wprowadzanie nowych technologii oraz preparatów umożliwia wykonywanie bardziej skutecznych zabiegów oferujących kobietom dodatkowe korzyści. Dzięki dobremu funkcjonowaniu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej lekarze nabywają wiedzę i umiejętności, które gwarantują pacjentkom zabiegi o wysokim standardzie i bezpieczeństwie.

Komentarze (1)

wera 3 lata temu

Ja się bardzo cieszę, że teraz możemy wykonywać zabiegi w celach medycznych jak było kiedyś i estetycznych. Przecież chodzi o to by każda z nas czuła się wyjątkowo w swoim ciele. Ja korzystałam po porodzie z nici liftingujacych Odpowiedz

Plastyka warg sromowych większych i mniejszych.

Plastyka warg sromowych większych i mniejszych.

W ostatnim czasie obserwuje się wzrost zapotrzebowania na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Coraz więcej kobiet zgłasza się na zabiegi kosmetyczne i naprawcze pochwy oraz krocza. Panie przywiązują duże znaczenie do intymnego piękna, ale,... więcej »

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Zmniejszanie warg sromowych nożem RF

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych, to zabieg mający na celu estetyczne i funkcjonalne skorygowanie warg sromowych, nadanie im właściwego kształtu oraz wielkości. Procedurze mogą się poddać kobiety w każdym wieku, zwłaszcza cierpiące... więcej »

Zastosowanie HIFU w ginekologii estetycznej

Zastosowanie HIFU w ginekologii estetycznej

Problemy intymne dotyczą kobiet w każdym wieku. Należą do nich dolegliwości bólowe w trakcie stosunku (tzw. dyspareunia), obniżenie poziomu libido, kłopoty z osiągnięciem orgazmu czy suchość oraz atrofia (zanikanie) pochwy. Wszystkie... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska