Kraje najczęściej odwiedzane przez turystów medycznych

Kraje najczęściej odwiedzane przez turystów medycznych. Turystyka medyczna, czyli łącznie wyjazdów wypoczynkowych z zabiegami leczniczymi lub poprawiającymi urodę staje się trendem ogólnoświatowym, którego istotą jest skorzystanie z oferty specjalistycznych usług medycznych za granicą, w cenie nawet kilkukrotnie niższej niż w kraju zamieszkania pacjenta.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Turystyka medyczna na świecie

Rozwój turystyki medycznej związany jest ze wzrostem świadomości ludzi co do konieczności dbania o własne zdrowie i sylwetkę, a także modą na aktywne spędzanie wolnego czasu. Obecnie jest to zyskujący na znaczeniu obszar gospodarki wielu krajów, w który zaangażowane są biura podróży, firmy farmaceutyczne oraz prywatne szpitale i kliniki medyczne o różnych specjalizacjach.

Według raportu amerykańskiego portalu "Patients Beyond Borders" liczba turystów medycznych w 2012 r. wyniosła ok. 7 mln osób z całego świata, zaś wartość tej gałęzi gospodarki oszacowano na 40 mld dolarów. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków turystyki medycznej znalazły się:

Tajlandia (1,2 mln pacjentów rocznie)
Światowy lider branży, oferujący szeroki zakres profesjonalnych usług medycznych w przystępnych cenach. Od zabiegów stomatologicznych, rehabilitacyjnych, zabiegów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, aż po operacje zmiany płci. Dodatkowe atuty to wysoki poziom dyskrecji miejscowego personelu oraz liczne atrakcje turystyczne.

źródło: visitmexico.com

Meksyk (1 mln pacjentów rocznie)
Popularny głównie wśród mieszkańców USA, popularność zdobywa także w zachodniej Europie. Turyści medyczni zainteresowani są zwłaszcza zabiegami stomatologicznymi oraz operacjami otyłości. Meksykańskie kliniki oferują doskonale wykształconą kadrę medyczną (często po studiach w USA) oraz nowoczesny sprzęt i przystępne ceny zabiegów.

Stany Zjednoczone (800 tys. pacjentów rocznie)
Chociaż ceny zabiegów w tym kraju są jednymi z najwyższych na świecie, Stany Zjednoczone wybierane są przez pacjentów wymagających najbardziej skomplikowanych operacji oraz wysokospecjalistycznych usług.

Singapur (610 tys. pacjentów rocznie)
Jeden ze światowych liderów w dziedzinie diagnostyki i leczenia nowotworów, terapii komórkami macierzystymi oraz medycyny sportowej. Mimo, że jest to jedno z najmniejszych państw świata, aż 22 ośrodki posiadają międzynarodowy certyfikat Joint Commission International, świadczący o wysokiej jakości i bezpieczeństwie usług.

Indie (400 tys. pacjentów rocznie)
Wykwalifikowana kadra biegle władająca językiem angielskim i doskonale wyposażone klinki, oferujące szeroki wachlarz zabiegów w bardzo konkurencyjnych cenach. Skomplikowane zabiegi z zakresu ortopedii bądź kardiologii mogą być nawet o 90% tańsze niż w USA lub Wielkiej Brytanii. Kierunek coraz częściej wybierany przez pacjentów zainteresowanych diagnozą i leczeniem nowotworów.

Malezja (250 tys. pacjentów rocznie)
Koszty leczenia porównywalne są do tych w Indiach, Tajlandii i Singapurze. Malezyjskie ośrodki przodują na świecie w dziedzinie leczenia oparzeń, popularne są równiez operacje kardiochirurgiczne. Z ich usług korzystają obywatele Japonii, Arabii Saudyjskiej, Stanow Zjednoczonych, powoli wzrasta także liczba turystów medycznych z Europy.

Brazylia (180 tys. pacjentów rocznie)
Najpopularniejszy kierunek turystyki medycznej w Ameryce Południowej. Odwiedzany głównie przez osoby zianteresowane zabiegami chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej (4,5 tys. praktykujących specjalistów). Kliniki oferują także leczenie niepłodności oraz zabiegi z zakresu bariatrii, okulistyki i stomatologii.

Turcja (110 tys. pacjentów rocznie)
Większość turystów przyjeżdżających do Turcji chce skorzystać z taniej chirurgii oka oraz badań kontrolnych. Jest tu wiele wysokiej klasy szpitali, zatrudniających lekarzy szkolonych w krajach Unii Europejskiej.

Tajwan (90 tys. pacjentów rocznie)
22 ośrodki medyczne na Tajwanie posiadają akredytację Joint Commission International (tyle samo co w Singapurze a tylko sześć mniej niż w całych Chinach). Tajwańskie szpitale cenione są za wysokie standardy bezpieczeństwa oraz ceny niższe o ok. 50% niż w USA.

Kostaryka (50 tys. pacjentów rocznie)
Zdecydowaną większość zagranicznych pacjentów stanowią Amerykanie i Kandyjczycy, korzystający z niedrogich zabiegów stomatologicznych i chirurgii medycznej. Ceny usług w stolicy kraju San Jose bywają nawet o 80% niższe niż w USA przy porównywalnym standardzie.






Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Hej,
zaczekaj!
Masz szansę wygrać rower!
Zadbaj o zdrowie. Dołącz do akcji Krokodyl!
Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…