Laserowa korekcja wad wzroku ReLEx smile

Laserowa korekcja wad wzroku ReLEx smile

Warszawskie Centrum Medyczne MAVIT włączyło do swojej oferty innowacyjny zabieg laserowej korekcji wad wzroku – ReLEx smile. Przeprowadza zabiegi z użyciem tego systemu jako pierwsza klinika okulistyczna w Polsce.

Centrum Medyczne MAVIT w Warszawie poszerzyło ofertę swoich zabiegów o nowatorską technikę ReLEx smile (ReLEx® Smile ang. Refractive Lenticule Extraction – Small Incision Lenticule Extraction). Metoda polega na korekcji wady wzroku przy użyciu lasera femtosekundowego VisuMax, a Centrum zacznie przeprowadzać zabiegi z użyciem tego systemu od czerwca – jako pierwsza klinika w kraju. Placówka słynie z tego, iż oferuje swoim pacjentom wszystkie dostępne na świecie metody laserowej korekcji wad wzroku, począwszy od LASEK, LASIK, EPI-LASIK oraz SBK-LASIK, a skończywszy na technice femtoLASIK. Teraz dołączy do nich kolejna pionierska metoda korekcyjna.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »
ReLEx Smile jest innowacyjną metodą leczenia wad wzroku powodujących nieprawidłowe ogniskowanie obrazu na siatkówce oka, szczególnie krótkowzroczności. Jak twierdzą specjaliści chirurgii refrakcyjnej, w przyszłości technika może zastąpić metodę LASIK, polegającą na modelowaniu głębszych warstw rogówki po wcześniejszym wykonaniu „okienka” lub „klapki” w rogówce. ReLEx smile nie wymaga takich działań, prócz tego poprowadzone podczas zabiegu cięcie jest dużo mniejsze. Po zakończeniu korekty wady wzroku rogówka zachowuje swoją naturalną strukturę, dzięki czemu znaczącemu skróceniu ulega czas potrzebny do odzyskania bystrości wzroku.

Pacjenci będą mogli skorzystać z możliwości poddania się szybkiemu i małoinwazyjnemu zabiegowi korekcyjnemu cechującemu się dużą skutecznością.

Zalety techniki Relex smile

Całą procedurę ReLEx smile przeprowadza się przy zastosowaniu nie dwóch, a jednego urządzenia – systemu laserowego VisuMax firmy Carl Zeiss. To jedna z głównych różnic pomiędzy tą techniką a LASIK. W przeciwieństwie do lasera excimerowego laser femtosekundowy VisuMax nie odparowuje tkanek. Operacja jest mniej inwazyjna, ponieważ wymaga o wiele mniejszego cięcia, przez które usuwa się fragment rogówki będący przyczyną złego widzenia. Oznacza to, że pacjent po zabiegu szybciej powraca do normalnej aktywności. Zabiegowi nie towarzyszą również charakterystyczne dla działania lasera excimerowego hałasy i zapachy, tak męczące niektórych pacjentów. Jest to zasługą krótkiego czasu korekcji wady wzroku – operowanie systemem VisuMax trwa zaledwie kilka sekund.

ReLEx Smile - system laserowej korekcji wzroku VisuMax firmy Carl Zeiss

Pacjenci po zabiegu ReLEx smile nie cierpią na „zespół suchego oka”, występujący niekiedy po laseroterapii, w której laser excimerowy podczas tworzenia płatka (klapki) przecina wiązki nerwowe rogówki. Laseroterapia techniką ReLEx smile jest bezbolesna i nie wymaga hospitalizacji. Cały zabieg trwa kilka minut, a przed rozpoczęciem procedury pacjent zostaje znieczulony miejscowo przy użyciu kropli. W pierwszym tygodniu po zabiegu nie wolno pocierać oczu ani używać makijażu.


Źródło: zeiss.com, refractiveeyecare.com, healthxchange.com.sg, eyeworld.org

Komentarze (1)

3 lata temu

Firma Zeiss jest niemiecka firma z Jeny. Odpowiedz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska