Leczenie nietrzymania moczu (NTM) - blog Tourmedica.pl - strona 5

NeoControl – nowa metoda leczenia nietrzymania moczu

Mimowolne oddawanie moczu to bardzo krępująca dolegliwość, z którą wielu chorych wstydzi się pójść do lekarza. Metody leczenia obejmują zmianę stylu życia, farmakoterapię i zabiegi chirurgiczne. Do arsenału nieinwazyjnych środków dołączyła niedawno metoda NeoControl, polegająca na tarapii z wykorzystaniem pola magnetycznego. więcej »

Laserowe leczenie inkontynencji

Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu, jest problemem powszechnym. Borykają się z nim głównie kobiety. Zastosowanie lasera stwarza nowe możliwości terapii oferując bezpieczny i nieinwazyjny zabieg uwalniający od tego wstydliwego problemu. więcej »

Laserowe obkurczanie pochwy przy nietrzymaniu moczu

Zabieg laserowego obkurczania pochwy to jedna z najnowszych metod leczenia kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu. Niweluje wiotkość ścianek pochwy, przywracając im sprężystość i dawną elastyczność. Nie wymaga znieczulenia, a pacjentka opuszcza gabinet lekarza zaraz po zakończeniu procedury. Laseroterapia jest alternatywą chirurgicznego leczenia i zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością wśród kobiety borykających się z inkontynencją. więcej »

Zabieg Mona Lisa Touch - laserowe zwężanie pochwy

Współcześnie kobiety mogą zgłaszać się do lekarza ginekologa z problemami, z którymi parę lat temu musiałyby się borykać samodzielnie, ponieważ brakowało skutecznych technik zabiegowych. Dziś ginekologia estetyczna oferuje im szereg usług, których zakres wciąż się poszerza. Jednym z nich jest laserowe zwężanie pochwy, wykonywane podczas tzw. MonaLisa Touch. więcej »

Botoks likwiduje problemy z pęcherzem moczowym?

Toksyna botulinowa już od ponad 25 lat święci triumfy w medycynie, począwszy od neurologii, a skończywszy na medycynie estetycznej. Niedawno do dziedzin, w których się ją wykorzystuje, dołączyła urologia. Ostrzykiwanie preparatem mięśni pęcherza moczowego może okazać się alternatywą dla farmakoterapii osób z nadczynnością pęcherza. Metoda wciąż jest w fazie badań, ale lekarze coraz bardziej przekonują się o jej skuteczności. więcej »

Co to jest NTM?

NTM, czyli problem nietrzymania moczu, jest dobrze znany wielu kobietom. Przysparza im bólu i kompleksów, jest również przyczyną wycofywania się z życia społecznego i obniżenia samooceny. Mimo przeprowadzanych badań trudno dokładnie określić, jak liczna jest grupa dotkniętych tym schorzeniem, ponieważ zmagające się z nim kobiety często wstydzą się przyznać do problemu i cierpią w milczeniu. więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska