Powiększanie piersi - konsultacja z wykorzystaniem systemu VECTRA XT

Powiększanie piersi - konsultacja z wykorzystaniem systemu VECTRA XT

Chociaż powiększenie biustu jest najpopularniejszym wśród kobiet zabiegiem chirurgii plastycznej, to jednak u wielu pacjentek silne są obawy i niepewność co do efektu końcowego tej procedury. Nowoczesnym rozwiązaniem tego problemu jest trójwymiarowe obrazowanie za pomocą urządzenia Vectra XT, pozwalające pacjentce zobaczyć efekt zabiegu jeszcze przed jego przeprowadzeniem.

Produkowana przez amerykańską firmę Canfield Imaging Systems Vectra XT to urządzenie pozwalające na uchwycenie anatomicznych kształtów pacjenta w technologii 3D i przedstawienia ich na monitorze komputera. Urządzenie doskonale sprawdza się zarówno przy zabiegach chirurgii twarzy, jak i piersi.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać konsultację
Sprawdź ofertę »

Vectra XT wyposażona jest w sześć cyfrowych aparatów fotograficznych, które w tym samym momencie robią zdjęcia konkretnej okolicy ciała. Obrazy te są następnie składane i poddawane szczegółowej obróbce za pomocą dedykowanego oprogramowania Vectra Analysis Module, które generuje szczegółową mapę sylwetki w technologii 3D (trójwymiarowej). W ten sposób, przez synchronizację kilku obrazów dwuwymiarowych (2D) otrzymuje się trójwymiarowy obraz ciała, który można oglądać z każdej strony oraz analizować wielkość i objętość poszczególnych jego fragmentów. Wszystko to trwa kilka milisekund, więc nawet mimowolne poruszenie się pacjenta nie zakłóca działania systemu.

W przypadku operacji biustu symulacja wyników zabiegu uzyskiwana jest w oparciu o automatyczny pomiar piersi i proporcji twarzy, wizualizację sylwetki pacjenta w ubraniu, czy też wizualny dobór implantów spośród modeli dostępnych w bazie (np. Allergan, Mentor, Nagor) z uwzględnieniem ich kształtu, objętości i profilu. Urządzenie uwzględnia też indywidualne anatomiczne różnice wielkości piersi pozwalając na ich zachowanie po zabiegu lub korektę. Zakładając specjalne okulary pacjentka może zobaczyć samą siebie, tak jak widzą ją inni – całkowicie trójwymiarowo. Gotowy plik 3D przechowywany jest w pamięci komputera a zapisane dane pomiarowe pozwalają na przeprowadzanie szczegółowych analiz oraz porównywanie wielu zestawów danych. Pamiętać należy jednak, że na wynik operacji wypływa wiele zmiennych: zastosowana technika operacyjna, proces gojenia tkanek, reakcja tkanek na szwy i wiele innych, więc ostatecznie rzeczywisty efekt może się nieco różnić od przedstawionego na monitorze komputera, aczkolwiek w większości przypadków uzyskane wizualizacje odwzorowują szczegóły anatomiczne z dużą dokładnością i realizmem.

„Vectra XT jest ważnym urządzeniem z perspektywy bezpieczeństwa i komfortu psychicznego pacjenta. Pozwala na zobrazowanie realnie możliwych do uzyskania wyników operacji. Chroni pacjentów i lekarzy przed dążeniem do uzyskania niemożliwych do osiągnięcia wyników. Dzięki temu wykonujemy operacje precyzyjnie dopasowane do konkretnego pacjenta i możemy uniknąć rozczarowania osób, które zdecydują się na zabieg” – uważa dr n. med. Lubomir Lembas, specjalista chirurgii plastycznej ze Szpitala Lux Med.

Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej z wykorzystaniem Vectra XT
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Vectra XT – gdzie można przeprowadzić obrazowanie?

Koszt skanów oraz wykonania symulacji wynosi ok. 300 zł i zwykle wyceniany jest niezależnie od operacji. Systemem Vectra XT dysponują w Polsce najbardziej renomowane placówki, m.in.

  • Centrum Medyczne Bieńkowski w Bydgoszczy
  • Klinika Ambroziak Estederm w Warszawie
  • Klinika Kolasiński w Swarzędzu
  • Klinika Ars Estetica we Wrocławiu i Warszawie
  • sieć szpitali Lux Med

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.