SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

SAFER Neograft - nowoczesna metoda przeszczepu włosów

SAFER Neograft - nowoczesna metoda przeszczepu włosów

W czasach mody na idealnie gładkie, pozbawione włosów ciało problem łysienia – paradoksalnie – wzmacnia się zamiast maleć. Nadmierne wypadanie włosów jest dla wielu ludzi źródłem kompleksów i frustracji, a coraz częściej również powodem poddania się transplantacji włosów. Wśród kilku metod przeszczepów włosów rosnącą popularnością cieszy się FUE, przy której wykorzystuje się nowoczesny system Safer Neograft.

Transplantacja włosów to dla coraz większej liczby ludzi jedyna szansa na odzyskanie bujnej fryzury. Na przełomie XX i XXI wieku narodziła się metoda przeszczepów FUE, która miała unowocześnić sposób pobierania unitów (jednostek włosa). Wyeliminowała główną wadę klasycznej techniki STRIP, czyli bliznę powstałą po wycięciu paska skóry. FUE stopniowo ewoluowała, by przybrać obecną formę zabiegu o wiele szybszego niż klasyczna transplantacja, o mniejszej inwazyjności i niewielkich, szybko gojących się śladach po pobieraniu włosów. Te zalety są zasługą wykorzystywanego przy operacji urządzenia Safer.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »
System Safer Neograft (Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation) znacząco unowocześnił transplantację włosów sposobem FUE. Umożliwia małoinwazyjne pobranie pojedynczych unitów z miejsca biorczego, wykorzystując przy tym podciśnienie zasysające włosy do specjalnej tuby. Technika nosi nazwę „no touch” i dzięki niej ingerencja w skórę ma miejsce tylko do głębokości 1 mm (przez zastosowanie „ostrego puncha”). Czas trwania przeszczepu włosów ulega skróceniu, gdyż pozyskane unity są implantowane w miejsca biorcze tą samą techniką, która posłużyła do ich pobrania – pod ciśnieniem.

Urządzenie zostało wyprodukowane przez francuską firmę Medicamat, natomiast w USA jest promowane pod marką NeoGraft. Może być stosowane w przypadku łysienia androgennego (męskiego) oraz łysienia u kobiet. Główną korzyścią dla lekarza posługującego się systemem Safer jest skrócenie czasu operacji o 50%-60% w stosunku do klasycznej metody oraz pozyskanie 100% nieuszkodzonych unitów. Do zalet zalicza się także mała inwazyjność urządzenia, umożliwiająca wykorzystywanie go przy niewielkich zabiegach korekcyjnych typu korekta brwi.

Trzeba mieć na uwadze to, iż zabiegi przeszczepiania włosów przy użyciu systemu Safer powinien przeprowadzać doświadczony lekarz, umiejący umiejętnie operować urządzeniem. Transplanty zasysane do tuby są poddawane działaniu suchego powietrza – ssanie stosowane w aparacie często powoduje uszkodzenie tkanek w dolnej części mieszka włosowego, co przyczynia się do jego zniszczenia. Z tego powodu niezwykle istotne jest, by zabieg wykonywał prawdziwy profesjonalista, który wyeliminuje uszkodzenia do absolutnego minimum.

Komentarze (4)

ciekawy 3 lata temu

Ja mam takie pytanie. Co się dzieje z miejscami poboru włosów? W tym miejscach wyrastają ponownie włosy, czy te miejsca pozostają już bez włosów? Odpowiedz

Tusk D. do ciekawy 3 lata temu

Rosnie Ci w tym miejscu duzy ... :-)) Odpowiedz

Marcziak 4 lata temu

ja bym pewnie nigdy nie zdecydiował sie na inny rodzaj transplantacji, jestem dość mało odprony na ból i sam widok narzędzi spowodowałby pewnie utrate przytomnosci. a tak przeszczepili mi SAFEREM i od tamtej pory przekonałem sie, że to żadna ujma na honorze, jesli facet wybierze sie do kliniki medycyny estetycznej.... Odpowiedz

Ultraslim 4 lata temu

Komentarz dot urządzenia SAFER: mieszki włosowe przebywają w zbiorniku na pobrany materiał (w otoczeniu suchego powietrza) przez około 15-290 minut. Później są segregowane i leżą na wilgotnych gazikach czekając na implantację. Zagrożenie wyschnięciem jest więc niewielkie. Jednocześnie zaznaczyć trzeba, że zastosowana technika pobierania i implantacji za pomocą podciśnienia sprawia, że ZBĘDNE staje się JAKIEKOLWIEK operowanie mieszkiem włosowym szczypcami - nie ma np. potrzeby wyciągania mieszka pęsetą - co z pewnością jest bardziej inwazyjne i groźne od kilkunastominutowego przebywania w suchym otoczeniu! Odpowiedz

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Łysienie to poważny problem i trudno powiedzieć, czy bardziej z powodu utraty włosów cierpią mężczyźni, czy kobiety – problem może się bowiem pojawić u obu płci. Choć wydawałoby się, że u panów łysienie to właściwie norma i nie... więcej »

Zalety leczenia łysienia metodą FUE

Zalety leczenia łysienia metodą FUE

Jedną z metod leczenia łysienia są zabiegi techniką FUE. Wśród jej zalet można wymienić chociażby znaczną liczbę przeszczepianych podczas jednej procedury włosów, ale i to, że po zabiegu u pacjentów nie pozostają wyraźnie widoczne blizny.... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.