SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Transplantacja włosów FUE u mężczyzn

Transplantacja włosów FUE u mężczyzn

Utrata włosów dotyka przede wszystkim mężczyzn, co ma głównie podłoże genetyczne. ISHRS szacuje, że blisko 85% zabiegów transplantacji włosów na świecie wykonuje się właśnie na pacjentach płci męskiej, a coraz popularniejszą metodą jest FUE.

Wypadanie włosów to proces fizjologiczny, na który największy wpływ mają męskie hormony płciowe, a szczególnie pochodna testosteronu - dihydrotestosteron (DHT), oddziałujący na mieszki włosowe. Mówi się wtedy o łysieniu androgenowym. Według danych międzynarodowego stowarzyszenia medycznego International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS), 85,4% mężczyzn dokonujących transplantacji włosów, wcześniej zaczęło je tracić z przyczyn genetycznych. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »


Najczęściej na przeszczep włosów decydują się Panowie w wieku około 40 lat – 54% według danych ISHR, natomiast najstarszych pacjentów, powyżej 69 roku życia, jest tylko 8%. Według tych samych badań ISHRS, na świecie rocznie wykonuje się około 360 tys. transplantacji włosów, z czego najwięcej w krajach azjatyckich – 132 tys. W Europie liczba przeszczepów włosów kształtuje się na poziomie około 43 tys. rocznie. Panowie przeszczepiają przede wszystkim włosy na głowie (89,1%), co w 49% jest wykonywane metodą FUE.

Przeszczepianie włosów u mężczyzn - metoda FUE

FUE (Follicular Unit Extraction) to jedna z najnowocześniejszych metod przeprowadzania transplantacji włosów, charakteryzująca się mniejsza inwazyjnością, niż powszechnie stosowana wcześniej metoda FUT (zwana także paskową – STRIP), umożliwiająca szybsze gojenie się ran, a także pozostawiająca mniej widoczne blizny.

W zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE używa się bardzo cienkich punkcyjnych igieł o średnicy od 0,75 mm do 1 mm, które posiadają specjalny kształt oraz konstrukcję, pozwalające na pobranie tzw. unitów – zespołów mieszkowych (od 1 do 4 włosów z tyłu lub boku głowy) przy bardzo niewielkim uszkodzeniu skóry. Następnie każdy unit jest analizowany pod mikroskopem, gdzie oceniana jest jego jakość (sprawdza się ilość zdrowych, nieuszkodzonych włosów w danym zespole mieszkowym). Po zakończeniu ekstrakcji włosów, przeprowadzana jest ich implantacja w miejsce biorcze (najczęściej okolice czoła). Również za pomocą cienkich igieł wykonywane są niewielkie otworki w skórze, do których następnie wprowadza się pobrane wcześniej włosy. W ten sposób w czasie jednego zabiegu przeszczepia się nawet 3 tys. włosów.

Transplantacja włosów metodą FUE to zabieg, który zajmuje od 5 do 8 godzin, w zależności od ilości włosów, jaka jest przeszczepiana i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym – za pomocą cienkiej igły wprowadzany jest punktowo roztwór znieczulający obszar biorczy. Najczęściej ekstrakcja dokonywana jest w pozycji leżącej, a implantacja – w pozycji siedzącej (niektóre kliniki w tym czasie pozwalają pacjentom oglądać telewizję lub czytać gazetę dla poprawienia komfortu zabiegu). Natomiast rekonwalescencja pacjenta trwa 3-5 dni. Po tym okresie najczęściej ustępuje zaczerwienienie w miejscu pobrania włosów i w miejscu implantacji.

Zabieg transplantacji włosów FUE oferuje wiele polskich klinik w różnych miastach, na przykład we Wrocławiu cena takiego przeszczepu waha się od 5 000 zł do 16 000 zł, a w Warszawie od 1 750 zł do 21 000 zł.

Źródło: ishrs.org

Dodaj komentarz

Zalety leczenia łysienia metodą FUE

Zalety leczenia łysienia metodą FUE

Jedną z metod leczenia łysienia są zabiegi techniką FUE. Wśród jej zalet można wymienić chociażby znaczną liczbę przeszczepianych podczas jednej procedury włosów, ale i to, że po zabiegu u pacjentów nie pozostają wyraźnie widoczne blizny.... więcej »

Leczenie łysienia męskiego metodą FUE

Leczenie łysienia męskiego metodą FUE

Łysienie to problem większości mężczyzn, jednak nowoczesne metody transplantacji włosów potrafią skutecznie ukryć utratę włosów. Leczenie łysienia metodą FUE jest odpowiednie szczególnie dla tych, którzy preferują krótko ostrzyżone... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.