Transplantacja włosów u kobiet

Transplantacja włosów u kobiet

Piękne, gęste i błyszczące włosy stanowią prawdziwą ozdobę kobiety. Co jednak w sytuacji, gdy owe włosy zaczynają się gwałtownie przerzedzać, gdy na głowie pojawiają się prześwity? To traumatyczne przeżycie, ponieważ dla większości przedstawicielek płci żeńskiej włosy są jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości. Kiedy nie pomagają suplementy ani specjalistyczne maści, ratunkiem może okazać się zabieg transplantacji włosów. W Polsce takie usługi oferuje kilka renomowanych klinik.

Przeszczep włosów to dla wielu kobiet jedyna szansa na odzyskanie bujnej fryzury, pozbycie się kompleksów i podniesienie zaniżonej samooceny. To możliwość naprawienia szkód, jakie na ich głowach poczyniło łysienie androgenowe. Styka się z nim 20-60% kobiet, które nie ukończyły 60 roku życia. Nieco rzadsze, ale równie dokuczliwe jest łysienie typu żeńskiego, objawiające się przerzedzeniem włosów w obszarze ciemieniowym oraz przednio-czołowym.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »
Przed przystąpieniem do transplantacji należy wykluczyć zdrowotne powody nadmiernego wypadania włosów. Należą do nich, między innymi: guzy jajników, nadczynność tarczycy, przedwczesne dojrzewanie płciowe, a także uwarunkowania genetyczne. Kolejnym etapem jest rzetelna diagnostyka stanu włosów. Pacjentka przechodzi szereg badań, w tym testy sprawdzające poziom hormonów (testosteronu, tarczycy, prolaktyny itp.), a także badania wykluczające choroby onkologiczne, endokrynologiczne oraz dermatologiczne. Lekarz ocenia stan zdrowia włosów, ich budowę, po czym dobiera najlepszą dla pacjentki metodę przeszczepu.

Metody transplantacji włosów u kobiet

Współcześnie istnieje kilka technik zabiegowych transplantacji. Najpopularniejszą z nich jest klasyczna metoda FUT lub inaczej STRIP (od angielskiego słowa „pasek”). Polega na pobraniu paska włosów z tyłu lub boku głowy i wydzieleniu z nich pojedynczych mieszków włosowych (graftów). Zespoły złożone z kilku włosków są następnie wszczepiane w miejsca przerzedzenia owłosienia. Metoda FUT jest dedykowana osobom, które pragną mieć gęstą fryzurę i są w stanie zaakceptować pozostałą po zabiegu linijną bliznę – jest odpowiednia dla kobiet noszących długie włosy, którymi mogą zakryć ślad po zabiegu.

Kolejne metody różnią się od klasycznej sposobem pobrania włosów do przeszczepu. Przeszczep włosów metodą FUE u kobiet polega na pozyskiwaniu pojedynczych zespołów mieszkowych, pobieranych przy pomocy specjalnych mikropunchów. Zabieg wykonany tą techniką trwa o wiele dłużej niż FUT, jest również droższy, ale za to powstające w jego trakcie blizny są praktycznie niewidoczne. Wariantem FUE jest BHT, odróżniająca się od niej nie metodą pobrania włosów, lecz miejscem biorczym – przeszczepy pozyskuje się w niej z rejonów innych niż głowa, np. z ramion, pleców bądź pach. Z tego powodu jest częściej wybierana przez mężczyzn z mocnym owłosieniem.

Jedną z najnowszych technik transplantacji jest metoda S.A.F.E.R. Stosuje się w niej urządzenie o tej samej nazwie, znacznie przyspieszające czas zabiegu dzięki technologii głowic pneumatycznych wykorzystywanych do pobierania i wszczepiania graftów.

Problem nadmiernego wypadania włosów

Problem łysienia u kobiet jest bardziej powszechny niż może się wydawać. Według badań ok. 25% wszystkich przypadków utraty włosów dotyczy właśnie ich – w samych Stanach z nadmiernym wypadaniem włosów zmaga się ok. 20 mln kobiet. Traumatyczność procesu łysienia potwierdzają naukowcy, w tym dr Bessam Farjo z londyńskiego Institute of Trichologists. W wywiadzie udzielonym w 2013 roku portalowi Mail Online stwierdził, że utrata włosów rodzi u kobiet ogromne cierpienie. Pomocą w takich sytuacjach służy transplantacja.

Przeszczep włosów FUE u kobiet
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródło: przeszczepwlosow.org.pl

Komentarze (3)

Sebastian 3 lata temu

Witam. Aktualnie poszukuję kliniki przeszczepu włosów, rozważam rożne opcje. Czy ktoś korzystał juz z usług jakiejś placówki może coś napisac? Odpowiedz

Darek do Sebastian rok temu

Mogę polecić przeszczep włosów Odpowiedz

Dawid do Darek rok temu

Znajoma jest po zabiegu, ogólnie nie ma zastrzeżeń

Przeszczep włosów FUE u kobiet

Przeszczep włosów FUE u kobiet

Łysienie dotyka nie tylko mężczyzn - zdarza się również u kobiet. Dla pań jest to problem o wiele bardziej dotkliwy niż dla panów, gdyż bujne loki są elementem kobiecej urody. Utrata włosów jest więc nie tylko problemem medycznym, ale... więcej »

Zaćma: co trzeba o niej wiedzieć

Zaćma: co trzeba o niej wiedzieć

Zaćma to jedno z najpoważniejszych schorzeń narządu wzroku: jak wskazują statystyki Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO), to właśnie ta choroba zajmuje pierwsze miejsce wśród przyczyn ślepoty we współczesnym... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.