SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Transplantacja włosów u kobiet

Transplantacja włosów u kobiet

Piękne, gęste i błyszczące włosy stanowią prawdziwą ozdobę kobiety. Co jednak w sytuacji, gdy owe włosy zaczynają się gwałtownie przerzedzać, gdy na głowie pojawiają się prześwity? To traumatyczne przeżycie, ponieważ dla większości przedstawicielek płci żeńskiej włosy są jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości. Kiedy nie pomagają suplementy ani specjalistyczne maści, ratunkiem może okazać się zabieg transplantacji włosów. W Polsce takie usługi oferuje kilka renomowanych klinik.

Przeszczep włosów to dla wielu kobiet jedyna szansa na odzyskanie bujnej fryzury, pozbycie się kompleksów i podniesienie zaniżonej samooceny. To możliwość naprawienia szkód, jakie na ich głowach poczyniło łysienie androgenowe. Styka się z nim 20-60% kobiet, które nie ukończyły 60 roku życia. Nieco rzadsze, ale równie dokuczliwe jest łysienie typu żeńskiego, objawiające się przerzedzeniem włosów w obszarze ciemieniowym oraz przednio-czołowym.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »
Przed przystąpieniem do transplantacji należy wykluczyć zdrowotne powody nadmiernego wypadania włosów. Należą do nich, między innymi: guzy jajników, nadczynność tarczycy, przedwczesne dojrzewanie płciowe, a także uwarunkowania genetyczne. Kolejnym etapem jest rzetelna diagnostyka stanu włosów. Pacjentka przechodzi szereg badań, w tym testy sprawdzające poziom hormonów (testosteronu, tarczycy, prolaktyny itp.), a także badania wykluczające choroby onkologiczne, endokrynologiczne oraz dermatologiczne. Lekarz ocenia stan zdrowia włosów, ich budowę, po czym dobiera najlepszą dla pacjentki metodę przeszczepu.

Metody transplantacji włosów u kobiet

Współcześnie istnieje kilka technik zabiegowych transplantacji. Najpopularniejszą z nich jest klasyczna metoda FUT lub inaczej STRIP (od angielskiego słowa „pasek”). Polega na pobraniu paska włosów z tyłu lub boku głowy i wydzieleniu z nich pojedynczych mieszków włosowych (graftów). Zespoły złożone z kilku włosków są następnie wszczepiane w miejsca przerzedzenia owłosienia. Metoda FUT jest dedykowana osobom, które pragną mieć gęstą fryzurę i są w stanie zaakceptować pozostałą po zabiegu linijną bliznę – jest odpowiednia dla kobiet noszących długie włosy, którymi mogą zakryć ślad po zabiegu.

Kolejne metody różnią się od klasycznej sposobem pobrania włosów do przeszczepu. Przeszczep włosów metodą FUE u kobiet polega na pozyskiwaniu pojedynczych zespołów mieszkowych, pobieranych przy pomocy specjalnych mikropunchów. Zabieg wykonany tą techniką trwa o wiele dłużej niż FUT, jest również droższy, ale za to powstające w jego trakcie blizny są praktycznie niewidoczne. Wariantem FUE jest BHT, odróżniająca się od niej nie metodą pobrania włosów, lecz miejscem biorczym – przeszczepy pozyskuje się w niej z rejonów innych niż głowa, np. z ramion, pleców bądź pach. Z tego powodu jest częściej wybierana przez mężczyzn z mocnym owłosieniem.

Jedną z najnowszych technik transplantacji jest metoda S.A.F.E.R. Stosuje się w niej urządzenie o tej samej nazwie, znacznie przyspieszające czas zabiegu dzięki technologii głowic pneumatycznych wykorzystywanych do pobierania i wszczepiania graftów.

Problem nadmiernego wypadania włosów

Problem łysienia u kobiet jest bardziej powszechny niż może się wydawać. Według badań ok. 25% wszystkich przypadków utraty włosów dotyczy właśnie ich – w samych Stanach z nadmiernym wypadaniem włosów zmaga się ok. 20 mln kobiet. Traumatyczność procesu łysienia potwierdzają naukowcy, w tym dr Bessam Farjo z londyńskiego Institute of Trichologists. W wywiadzie udzielonym w 2013 roku portalowi Mail Online stwierdził, że utrata włosów rodzi u kobiet ogromne cierpienie. Pomocą w takich sytuacjach służy transplantacja.

Przeszczep włosów FUE u kobiet
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródło: przeszczepwlosow.org.pl

Komentarze (3)

Sebastian 3 lata temu

Witam. Aktualnie poszukuję kliniki przeszczepu włosów, rozważam rożne opcje. Czy ktoś korzystał juz z usług jakiejś placówki może coś napisac? Odpowiedz

Darek do Sebastian 2 lata temu

Mogę polecić przeszczep włosów Odpowiedz

Dawid do Darek 2 lata temu

Znajoma jest po zabiegu, ogólnie nie ma zastrzeżeń

Przeszczep włosów FUE u kobiet

Przeszczep włosów FUE u kobiet

Łysienie dotyka nie tylko mężczyzn - zdarza się również u kobiet. Dla pań jest to problem o wiele bardziej dotkliwy niż dla panów, gdyż bujne loki są elementem kobiecej urody. Utrata włosów jest więc nie tylko problemem medycznym, ale... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.