Zabieg redukcji napletka łechtaczki

Zabieg redukcji napletka łechtaczki

Napletek łechtaczki, podobnie jak wargi sromowe mniejsze, pełni ważną funkcję fizjologiczną osłaniając kobiece zewnętrzne narządy płciowe. Jeśli jednak jest zbyt duży, przerośnięty lub asymetryczny, może być źródłem wielu problemów. W takich przypadkach ginekologia estetyczna oferuje pacjentkom zabieg plastyki napletka łechtaczki.

U kobiet wargi sromowe większe osłaniają wargi sromowe mniejsze zakończone napletkiem łechtaczki, a te osłaniają wejście do pochwy i ujście cewki moczowej. Większość kobiet pragnie, aby wargi sromowe większe przykrywały wargi sromowe mniejsze, a wygląd okolic intymnych przypominał ziarenko kawy (coffee bean desing). Jeśli natura nie obdarzyła kobiety takim wyglądem, medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Mają one na celu nie tylko nadać żeńskim zewnętrznym narządom płciowym atrakcyjny wygląd, ale poprawić ich funkcjonalność.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Łechtaczka znajduje się poniżej wzgórka łonowego pomiędzy przednimi końcami warg sromowych większych. Koniec łechtaczki określany jest jako żołądź łechtaczki i przykryty, całkowicie lub częściowo fałdem skórnym zwanym napletkiem łechtaczki. Od dolnej powierzchni żołędzi odchodzą po obu stronach wędzidełka łechtaczki, które po połączeniu się z końcami napletka tworzą początek dla warg sromowych mniejszych. Z punktu widzenia anatomii napletek łechtaczki i wargi sromowe mniejsze są ze sobą ściśle połączone, a wady anatomiczne lub uszkodzenia w tej okolicy często obejmują oba te fałdy skórne. Zbyt duży lub asymetryczny napletek łechtaczki idzie w parze z przerośniętymi wargami sromowymi mniejszymi, dlatego korekcję napletka łechtaczki często łączy się labioplastyką.

Plastyka napletka łechtaczki (Clitoroplastyka, ang. clitoris hood reduction) nie jest skomplikowanym zabiegiem. Ze względu na duże unerwienie i wrażliwość tej okolicy procedura ta często wymaga znieczulenia ogólnego, choć może być również przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym. Wykonuje się ją metodą laserową lub za pomocą konwencjonalnej techniki chirurgicznej. Podczas zabiegu wycina się nadmiar tkanek wystających poza wargi sromowe większe nadając tej okolicy estetyczny wygląd. Częściowe usunięcie napletka osłaniającego łechtaczkę poprawia higienę narządów płciowych, wzmacnia doznania seksualne, eliminuje dolegliwości bólowe, a także poprawia estetykę zewnętrznych narządów płciowych kobiety. Cała procedura trwa około 30-60 minut i nie wymaga pobytu w szpitalu.

Do clitoplastyki kwalifikowane są kobiety, które nie są zadowolone z wyglądu strefy intymnej, odczuwają dolegliwości bólowe podczas stosunków, aktywności fizycznej lub noszenia obcisłej bielizny. Plastyka napletka łechtaczki przeprowadzana jest też jako zabieg uzupełniający po labioplastyce typu "wedge", w czasie której nie przeprowadzono redukcji przerośniętego napletka łechtaczki i pacjentki nie są zadowolone z efektu końcowego zabiegu.

Redukcja napletka łechtaczki
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Zabieg redukcji napletka łechtaczki rzadko przeprowadzany jest samodzielnie. Najczęściej łączy się go z labioplastyka warg sromowych mniejszych lub kompleksową plastyką sromu. W Centrum Medycznym Angelius w Katowicach plastyka napletka łechtaczki kosztuje 1500 złotych. Plastyka warg sromowych mniejszych z połączona z plastyką napletka łechtaczki przeprowadzona w Centrum Zdrowia i Urody ORCHID w Sopocie to koszt 4 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska