Zabieg redukcji napletka łechtaczki

Napletek łechtaczki, podobnie jak wargi sromowe mniejsze, pełni ważną funkcję fizjologiczną osłaniając kobiece zewnętrzne narządy płciowe. Jeśli jednak jest zbyt duży, przerośnięty lub asymetryczny, może być źródłem wielu problemów. W takich przypadkach ginekologia estetyczna oferuje pacjentkom zabieg plastyki napletka łechtaczki.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
2 min.

U kobiet wargi sromowe większe osłaniają wargi sromowe mniejsze zakończone napletkiem łechtaczki, a te osłaniają wejście do pochwy i ujście cewki moczowej. Większość kobiet pragnie, aby wargi sromowe większe przykrywały wargi sromowe mniejsze, a wygląd okolic intymnych przypominał ziarenko kawy (coffee bean desing). Jeśli natura nie obdarzyła kobiety takim wyglądem, medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Mają one na celu nie tylko nadać żeńskim zewnętrznym narządom płciowym atrakcyjny wygląd, ale poprawić ich funkcjonalność.

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Łechtaczka znajduje się poniżej wzgórka łonowego pomiędzy przednimi końcami warg sromowych większych. Koniec łechtaczki określany jest jako żołądź łechtaczki i przykryty, całkowicie lub częściowo fałdem skórnym zwanym napletkiem łechtaczki. Od dolnej powierzchni żołędzi odchodzą po obu stronach wędzidełka łechtaczki, które po połączeniu się z końcami napletka tworzą początek dla warg sromowych mniejszych. Z punktu widzenia anatomii napletek łechtaczki i wargi sromowe mniejsze są ze sobą ściśle połączone, a wady anatomiczne lub uszkodzenia w tej okolicy często obejmują oba te fałdy skórne. Zbyt duży lub asymetryczny napletek łechtaczki idzie w parze z przerośniętymi wargami sromowymi mniejszymi, dlatego korekcję napletka łechtaczki często łączy się labioplastyką.

Plastyka napletka łechtaczki (Clitoroplastyka, ang. clitoris hood reduction) nie jest skomplikowanym zabiegiem. Ze względu na duże unerwienie i wrażliwość tej okolicy procedura ta często wymaga znieczulenia ogólnego, choć może być również przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym. Wykonuje się ją metodą laserową lub za pomocą konwencjonalnej techniki chirurgicznej. Podczas zabiegu wycina się nadmiar tkanek wystających poza wargi sromowe większe nadając tej okolicy estetyczny wygląd. Częściowe usunięcie napletka osłaniającego łechtaczkę poprawia higienę narządów płciowych, wzmacnia doznania seksualne, eliminuje dolegliwości bólowe, a także poprawia estetykę zewnętrznych narządów płciowych kobiety. Cała procedura trwa około 30-60 minut i nie wymaga pobytu w szpitalu.

Do clitoplastyki kwalifikowane są kobiety, które nie są zadowolone z wyglądu strefy intymnej, odczuwają dolegliwości bólowe podczas stosunków, aktywności fizycznej lub noszenia obcisłej bielizny. Plastyka napletka łechtaczki przeprowadzana jest też jako zabieg uzupełniający po labioplastyce typu "wedge", w czasie której nie przeprowadzono redukcji przerośniętego napletka łechtaczki i pacjentki nie są zadowolone z efektu końcowego zabiegu.

Redukcja napletka łechtaczki
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Zabieg redukcji napletka łechtaczki rzadko przeprowadzany jest samodzielnie. Najczęściej łączy się go z labioplastyka warg sromowych mniejszych lub kompleksową plastyką sromu. W Centrum Medycznym Angelius w Katowicach plastyka napletka łechtaczki kosztuje 1500 złotych. Plastyka warg sromowych mniejszych z połączona z plastyką napletka łechtaczki przeprowadzona w Centrum Zdrowia i Urody ORCHID w Sopocie to koszt 4 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Aquafilling - powikłania po powiększaniu biustu

Aquafilling - powikłania po powiększaniu biustu

W listopadzie 2019 roku w emitowanym na kanale TVN24 magazynie "Superwizjer",pokazano reportaż Michała Fuji. Dziennikarz dotarł do kobiet, które zdecydowały się na powiększanie piersi żelem Aquafilling i cierpiały z powodu ciężkich powikłań...

Leczenie łysienia plackowatego

Leczenie łysienia plackowatego

Łysienie plackowate to choroba, która najczęściej dotyka dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych poniżej 30. roku życia. Przyczyny problemu nie są do końca poznane, jednak zwykle włosy zaczynają wypadać wskutek połączenia czynników...

Łysienie telogenowe - przyczyny, objawy i leczenie

Łysienie telogenowe - przyczyny, objawy i leczenie

Człowiek traci codziennie średnio 100 włosów i jest to całkowicie normalny proces. Problem pojawia się, gdy kosmyki wypadają nadmiernie. Jeśli coraz więcej włosów zostaje na szczotce, w odpływie wanny czy na ubraniach, to znak, że możemy...