Chirurgia szczękowo - twarzowa - informacje i aktualności

Informacje medyczne z kategorii chirurgia szczękowo - twarzowa oraz o lekarzach ze specjalizacją: chirurg twarzowo-szczękowy

Kości z komórek macierzystych? Badania naukowców ze Stanford University

Mogłoby się wydawać, że tworzenie ludzkich kości, mięśni i innych tkanek w warunkach laboratoryjnych to element scenariusza filmu science fiction. Okazuje się jednak, że nie jest to literacka fikcja, a osiągnięcie medycyny regeneracyjnej. więcej »

Komórki macierzyste przyszłością stomatologii?

Mianem komórek macierzystych określa się populacje komórkowe cechujące, się dużym potencjałem do namnażania i możliwością przekształcania się w różne typy komórek. Można powiedzieć, że stanowią one nadzieję współczesnej medycyny: przy ich pomocy podejmuje się m.in. próby regeneracji mięśnia sercowego czy struktur układu nerwowego. Komórki macierzyste coraz więcej zastosowań znajdują również w stomatologii. więcej »

Innowacyjny zabieg rekonstrukcji tkanki kostnej żuchwy z wykorzystaniem komórek macierzystych

Komórki macierzyste już dziś odgrywają dużą rolę w medycynie, a zapewne ich znaczenie będzie nadal stale rosło. Potwierdzać to może pionierski zabieg stomatologiczny, który przeprowadzono w lipcu 2016 roku w pomorskiej Klinice Vivadental. więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska