SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Jednoczasowy lifting i pomniejszenie piersi - dla kogo przeznaczony jest zabieg

Jednoczasowy lifting i pomniejszenie piersi - dla kogo przeznaczony jest zabieg

Pacjenci zgłaszający się do lekarzy, zajmujących się poprawieniem urody, nierzadko mają kilka różnych problemów, dotyczących swojego wyglądu. Przykładowo, u kobiet może występować zarówno opadanie piersi, jak i nadmierny rozmiar biustu. Szczęśliwie pacjentki nie muszą wybierać, który problem będą najpierw korygować - w pewnych sytuacjach możliwe jest jednoczesne przeprowadzenie liftingu piersi i redukcja ich wielkości.

Zabiegi wykonywane w obrębie biustu to wbrew pozorom, nie tylko powiększanie piersi implantami. Chirurdzy plastyczni, zajmujący się kobiecymi klatkami piersiowymi, przeprowadzają również szereg innych procedur, takich jak chociażby redukcja wielkości biustu, podnoszenie piersi czy zabiegi rekonstrukcyjne (wykonywane np. u pacjentek, które utraciły pierś na skutek choroby nowotworowej). 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Zwykle u jednej pacjentki przeprowadzana jest tylko jedna procedura, czasami jednak zdarza się, że podczas jednej operacji podejmuje się ingerencje, służące więcej niż jednemu celowi. W takiej sytuacji jednoczasowo wykonywane mogą być teoretycznie odrębne zabiegi - tak bywa np. w przypadku liftingu piersi i ich pomniejszania.

Kiedy wykonuje się lifting piersi razem z pomniejszeniem biustu?

Lifting piersi to inaczej ich podniesienie. Zabieg ten może przynieść korzystne efekty przede wszystkim u tych pacjentek, u których doszło do nadmiernego obniżenia się biustu. Podłożem takiego stanu mogą być zarówno efekty procesów starzenia się organizmu i związane z nimi zwiotczenie tkanek, jak i znaczna masa biustu (wynikająca np. z uwarunkowań genetycznych) czy stan po kilku ciążach.

Odmiennym zabiegiem jest z kolei zmniejszenie biustu. Przyczynami przeprowadzania tej operacji są przede wszystkim dolegliwości zdrowotne, do których doprowadzają nadmiernie rozrośnięte piersi. Takowymi mogą być np. objawy bólowe dotyczące ramion czy kręgosłupa, ale i pojawianie się pod piersiami zmian skórnych (takich jak np. otarcia naskórka). Powodem wykonywania zabiegu, redukującego wielkość biustu, bywają też odczucia emocjonalne pacjentki - może ona być skrępowana z powodu rozmiaru swoich piersi.

Obie opisane procedury mogą być wykonywane osobno, u niektórych pacjentek korzystne może być jednak jednoczesne przeprowadzenie liftingu i zmniejszenia piersi. Dosyć zrozumiałe wydają się przyczyny takiej możliwości. Na nadmierne obniżenie się piersi wpływa m.in. ich masa - w sytuacji, kiedy biust pacjentki jest wyjątkowo duży, będzie on miał tendencję do opadania. Przeprowadzenie wyłącznie liftingu u takiej kobiety prawdopodobnie pozwoliłoby uzyskać oczekiwane efekty, jednakże nie utrzymałaby się one długo. Masa piersi i siły grawitacji mogłoby niekorzystnie wpływać na uzyskany efekt operacji i w ostateczności problem pacjentki mógłby powrócić.

Zgodnie z opisanym wyżej mechanizmem można stwierdzić, że łączne przeprowadzenie podniesienia i zmniejszenia piersi podczas jednej operacji jest przeznaczone przede wszystkim dla pacjentek, które posiadają wyjątkowo duży biust. O skorzystaniu z takiej możliwości mogą jednak pomyśleć również i inne pacjentki. Zmniejszać piersi można zarówno poprzez liposukcję, jak i na drodze chirurgicznego resekowania nadmiernej ilości tkanek. W drugim z wymienionych przypadków do przeprowadzenia zabiegu konieczne jest wykonanie nacięć w obrębie piersi. Jeżeli w chwili operacji u pacjentki zauważalne są tendencje do opadania piersi, to wtedy można niejako wykorzystać sytuację i od razu dokonać ingerencji, służących liftingowi biustu. Dzięki takiemu postępowaniu u pacjentki pojawiają się dwa efekty, a jednocześnie znajduje się ona tylko raz na stole operacyjnym.

Tak jak operacja zmniejszenia piersi może być refundowana przez NFZ, tak już połączenie tego zabiegu z liftingiem niekoniecznie. Ceny jednoczesnego podniesienia piersi z ich pomniejszeniem w różnych miastach Polski różnią się od siebie, przykładowo w Warszawie połączone procedury można przebyć za 7 tysięcy złotych, z kolei we Wrocławiu ceny rozpoczynają się od 13 tysięcy złotych.

Podniesienie piersi z pomniejszeniem
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródło: www.americanboardcosmeticsurgery.org; www.emedicine.medscape.com

Dodaj komentarz

Skuteczne leczenie osteoporozy dzięki MBST

Skuteczne leczenie osteoporozy dzięki MBST

W ostatnich miesiącach bardzo często słyszymy na temat osteoporozy. Jest to schorzenie dotykające około 40% kobiet oraz 15% mężczyzn w podeszłym wieku. Czym tak naprawdę jest ten „cichy złodziej kości” i jak sobie z nim radzić? Odpowiedź... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.