Kiedy można rozpocząć aktywność seksualną po zabiegu plastyki warg sromowych?

Przerost lub asymetria warg sromowych to problem, z jakim musi zmagać się wiele kobiet. Rozwiązaniem jest przeprowadzenie labioplastyki, która jest w stanie skutecznie wyeliminować niedogodność oraz nadać wargom sromowym pożądaną przez kobietę wielkość i kształt. Niestety, przez pewien okres po zabiegu konieczne jest powstrzymanie się od aktywności seksualnej.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
1 min.

Plastyka warg sromowych jest zabiegiem, wykonywanym w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, a pacjentka jest wypisywana do domu z reguły już drugiego dnia po operacji. Proces gojenia przebiega różnie, w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjentek. W ciągu 7 pierwszych dni po zabiegu lekarze zalecają unikanie długiego siedzenia czy długiej jazdy samochodem lub innym środkiem transportu. Po operacji zabiegi higieny intymnej powinny być wykonywana kilka razy dziennie. Najczęściej należy także chronić miejsce operacji wkładką higieniczną, chociaż jej użycie również powinno zależeć od indywidualnych uwarunkowań, ponieważ niektóre pacjentki szybciej dochodzą do zdrowia bez takiej wkładki. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »


Aktywność seksualną po zabiegu plastyki warg sromowych można rozpocząć po okresie od 4 do 6 tygodni. Jest to uzależnione od szybkości gojenia się ran pooperacyjnych i od utrzymywania się opuchlizny w miejscu zabiegu. W tym okresie pacjentki powinny pozostawać w stałym kontakcie ze swoim chirurgiem.

Źródło: www.nhs.uk

Dodaj komentarz

Labioplastyka: o co w tym chodzi?

Labioplastyka: o co w tym chodzi?

Choć minęły już czasy, kiedy ginekologia estetyczna była nieco wstydliwą nowością, to zabiegi tego rodzaju wciąż nie są bardzo rozpowszechnione. Część kobiet nie ma pojęcia, że ich problemy, dotyczące budowy czy funkcjonowania okolic...

Plastyka warg sromowych - co to za zabieg?

Plastyka warg sromowych - co to za zabieg?

Medycyna klasyczna estetyczna oferują szereg zabiegów odmładzających i upiększających. Zwykle stosowane są na twarz i szyję, ale jak się okazuje wygląd miejsc intymnych również jest ważny dla wielu kobiet. Operacje plastyczne narządów...