Konsultacje - informacje i aktualności

Informacje medyczne z kategorii konsultacje

Jak długo trwa kontrolna wizyta ortodontyczna?

W leczeniu wad zgryzu równie ważne co samo założenie aparatu ortodontycznego są regularne wizyty kontrolne. Pacjenci mogą martwić się, że częste uczęszczanie do ortodonty może zajmować ich cenny czas. Takie osoby można uspokoić - czas trwania kontrolnych wizyt ortodontycznych (o ile leczenie przebiega bez komplikacji) liczony jest zazwyczaj w minutach. więcej »

Konsultacja proktologiczna - jaki jest jej przebieg

Wizyta u proktologa przebiega analogicznie jak wizyta u innych medycznych specjalistów: proktolog najpierw zbiera od pacjenta wywiad, a później przystępuje do badania przedmiotowego pacjenta. Konsultacja proktologiczna u wielu osób budzi nieprzyjemne skojarzenia, jednak rzeczywiście jest się czego obawiać? więcej »

Nowy lek na łysienie plackowate

Łysienie plackowate, czyli choroba, polegająca na utracie owłosienia na głowie, twarzy i ciele, występuje prawie u 7 milionów Amerykanów. Obecnie na rynku jest dostępnych kilka metod leczenia tego schorzenia, jednak żaden lek nie daje pewności całkowitego pozbycia się problemu. Naukowcy z Columbia University Medical Center opublikowali wyniki badania nowego leku, który daje nadzieję na skuteczną terapię choroby. więcej »

Z jakimi schorzeniami warto udać się do flebologa

Specjaliści flebologii zajmują się leczeniem schorzeń naczyń żylnych. Większość problemów zdrowotnych, które diagnozują i leczą, jak owrzodzenia, obrzęki oraz żylaki, są chorobami przewlekłymi, które znacznie pogarszają jakość życia. Z jakimi schorzeniami należy udać się do flebologa? więcej »

Z jakimi objawami warto udać się do chirurga naczyniowego

Jedną ze specjalności zabiegowych jest chirurgia naczyniowa. Wśród chorób, leczonych przez specjalistów tej dziedziny, znajdują się m.in. żylaki nóg czy zwężenia tętnic szyjnych. Zanim jednak rozpoczęte zostanie leczenie, najpierw musi dojść do konsultacji - jakie objawy powinny więc skłonić pacjenta do odwiedzenia chirurga naczyniowego? więcej »

Kwalifikacja do operacyjnego leczenia otyłości

Kwalifikacja do operacyjnego leczenia otyłości jest procesem bardzo dokładnym: brać w niej może udział nawet kilku różnych medycznych specjalistów. Szczegółowa ocena pacjentów ma na celu nie tylko ocenę istnienia u nich wskazań do zabiegu, ale i dobór odpowiedniej dla nich procedury bariatrycznej, a także wykluczenie czynników, które stanowiłyby przeciwwskazanie do operacji. więcej »

Konsultacja ginekologiczna - z jakimi objawami warto zgłosić się do lekarza?

Schorzeniami narządów rozrodczych żeńskich, ale i kontrolowaniem przebiegu ciąży zajmują się specjaliści ginekologii. Zgłaszać się do nich powinny wszystkie pacjentki mające wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, są jednak pewne dolegliwości, które szczególnie budzą niepokój i powinny zostać skonsultowane z lekarzem w możliwie niedługim czasie. więcej »

Konsultacja laryngologiczna - jaki jest jej przebieg?

Otolaryngolodzy to specjaliści od chorób m.in. uszu, gardła i krtani. Przeprowadzane przez nich badanie laryngologiczne wyróżnia się wśród innych badań lekarskich m.in. używanymi do tego celu narzędziami. Choć mogą one wzbudzać niepokój u pacjentów, konsultacji laryngologicznej nie trzeba się bać - wszelkie wątpliwości i lęki powinny zostać rozwiane dzięki zapoznaniu się z tym, jak taka konsultacja przebiega. więcej »

Jakie schorzenia leczy dermatolog?

Stan naszej skóry, włosów i paznokci często odzwierciedla stan całego organizmu i trapiących go dolegliwości, dlatego też od dermatologa wymagana jest szeroka wiedza z wielu dziedzin medycyny. Co ciekawe, dermatologia w połączeniu z wenerologią jest jedną z podstawowych lekarskich klinicznych specjalności niezabiegowych. Jakie schorzenia leczy tak zwany lekarz od skóry? więcej »

Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej z zastosowaniem systemu Matrix

Duże i jędrne piersi są marzeniem wielu kobiet. Sposobem na ich uzyskanie jest przeprowadzenie operacji, podczas której wszczepiane są implanty piersi. Dobór kształtu i rozmiaru implantu jest momentem kluczowym, który decyduje o zadowoleniu kobiety z zabiegu. Jest to jednak trudne zadanie, ponieważ każdy biust jest inny, tak samo jak różne są oczekiwania pacjentek. W celu zobiektywizowania efektów zabiegu wynikających z doboru rozmiaru implantów piersi, stworzono system Matrix. więcej »