Liposukcja klasyczna brzucha i talii

Liposukcja klasyczna brzucha i talii

Marzenia o idealnej sylwetce oraz chęć zachwycenia talią osy w pięknym bikini dotyczą zapewne niemal każdej kobiety. Współczesny tryb życia często utrudnia jednak realizację tych marzeń - brak aktywności fizycznej, dieta pozbawiona zdrowych posiłków oraz stres przeżywany niemal codziennie sprawiają, że łatwo stracić chęć do intensywnych treningów. Osobom, które mimo wszystko nie chcą rezygnować z marzeń o szczupłym, jędrnym ciele, naprzeciw wychodzi chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna.

Zabiegiem, który pomaga pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej jest liposukcja. Istnieje wiele odmian tzw. liposukcji klasycznej - wibracyjna, ultradźwiękowa czy laserowa. Liposukcja klasyczna od lat cieszy się powszechnym zainteresowaniem na całym świecie. Jak podaje zarówno Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej jak i Brytyjskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej zainteresowanie tą metodą w stosunku do lat ubiegłych stale rośnie, co przekłada się na rosnącą z roku na rok liczbę wykonywanych zabiegów.  

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Choć tłuszcz można za pomocą liposukcji usunąć niemal z każdego obszaru ciała, najchętniej pozbywamy się niechcianych fałdek  z okolicy brzucha, modelując przy tym talię. 

Na czym polega liposukcja klasyczna brzucha i talii?

Liposukcja brzucha i talii jest zabiegiem, który zasadniczo polega na odessaniu tkanki tłuszczowej poprzez zmniejszenie ilości komórek tłuszczowych w wybranych partiach ciała. Jest to operacja dość rozległa i wiąże się nierozerwalnie z dość długim okresem rehabilitacji. Niezależnie od wybranej odmiany liposukcji, w każdym przypadku tkanka tłuszczowa odsysana jest podciśnieniowo za pomocą specjalnej kaniuli po wcześniejszym rozluźnieniu połączeń pomiędzy komórkami tłuszczowymi wstrzykniętym płynem. Różne odmiany liposukcji udoskonaliły w różny sposób proces rozdrabniania tkanki tłuszczowej wykorzystując do tego celu ultradźwięki, wibracje czy energię wiązki lasera. Powszechnie wiadomo, że im delikatniej rozbijana jest tkanka oraz im mniej uszkodzonych w tym procesie naczyń krwionośnych i nerwów - tym krótszy i łagodniejszy jest postęp rehabilitacji. Takie udoskonalenie techniki liposukcji pozwala na uzyskanie bardziej precyzyjnych efektów. 

Zabieg liposukcji talii i brzucha jest najczęściej wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Przed operacją chirurg oznacza markerem miejsca, z których usunięta zostanie tkanka tłuszczowa. Następnie wykonywane są niewielkie nacięcia, którymi do tkanek podawane są niewielkie ilości płynu. Płyn ten ma ułatwić rozbicie tkanki tłuszczowej, niezależnie od wybranej metody liposukcji. Następnie rozpoczyna się etap odsysania tłuszczu, który usuwany jest na zewnątrz poprzez specjalne kaniule. Jednorazowo usunąć można około 1-1,5 litra tłuszczu - nigdy jednak więcej niż 3 litry. Miejsca nacięć zaszywa się pojedynczymi szwami, a na obszar poddany liposukcji zakładany jest rodzaj specjalnego uciskowego ubranka - jego zadaniem jest minimalizowanie powstawania obrzęków i zasinień. Ubranko to należy nosić przez okres 3 tygodni, ponieważ pomaga ono także uelastycznić skórę w miejscu poddanemu liposukcji. Aby przyspieszyć procesy regeneracyjne specjaliści zalecają zaprzestanie palenia, ponieważ nikotyna zaburza mikrokrążenie przez co utrudnia gojenie się tkanek.

Rehabilitacja po zabiegu liposukcji trwa zwykle około dwa miesiące. Na ocenę ostatecznych efektów należy poczekać około 12 tygodni. Powikłania po liposukcji zdarzają się niezwykle rzadko i najczęściej są wynikiem niestosowania się do zaleceń lekarskich w okresie pooperacyjnym.

Podejmując decyzję o poddaniu się liposukcji brzucha i talii należy pamiętać, że mimo wszystko nie jest ona w stanie całkowicie zastąpić diety i ćwiczeń. Efekty liposukcji uzyskuje się dość szybko, jednak, aby cieszyć się nimi długi czas, konieczny jest zdrowy styl życia. W przeciwnym razie tkanka tłuszczowa zacznie ponownie gromadzić się w organizmie. Warto także pamiętać, że liposukcja nie służy odchudzaniu, a modelowaniu sylwetki u osób, u których nie da usunąć się tkanki tłuszczowej z problematycznych części ciała za pomocą ćwiczeń. 

Liposukcja brzucha i talii
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Bibliografia: www.surgery.org; www.baaps.org.uk; www.plasticsurgery.org

Komentarze (1)

Milena 11 miesięcy temu

Ultraformer III HIFU to nowoczesny sposób na lifting twarzy bez skalpela oraz lifting ciała. To bezinwazyjny, bezpieczny zabieg, który wykonywać można praktycznie na całym obszarze ciała. Nie wymaga specjalnego przygotowania, znieczulenia i bezpośrednio po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych zajęć. Co więcej, zabieg może być wykonywany przez cały rok. Odpowiedz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska