Nowa metoda wspomaganego rozrodu w Katowicach

Nowa metoda wspomaganego rozrodu w Katowicach

Ze względu na coraz częstsze występowanie, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wpisała niepłodność na listę chorób cywilizacyjnych. Obecnie szacuje się, iż w Polsce co 5-6 para w wieku rozrodczym może mieć trudności z poczęciem. Stąd coraz większe zainteresowanie metodami wspomaganego rozrodu. Od końca czerwca w Polsce dostępna jest innowacyjna metoda – AneVivo.

Klinika Gynocentrum w Katowicach, jako pierwszy i jedyny ośrodek w Polsce, umożliwia leczenie bezpłodności z wykorzystaniem innowacyjnej metody wspomagania rozrodu AneVivo. Co więcej, Fundacja Gynocentrum, działająca przy klinice, uruchamia właśnie specjalny program, umożliwiający 20 parom, dotkniętym problemem niepłodności, bezpłatne skorzystanie z zapłodnienia metodą AneVivo. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Od początku lipca w Katowicach trwają kwalifikacje par do programu, których warunkiem jest  zdiagnozowana i udokumentowana niepłodność oraz spełnienie kryteriów medycznych, określonych w wytycznych twórców metody AneVivo. Będzie to pierwsza grupa pacjentów w Polsce, poddana tej procedurze.

Na czym polega metoda AneVivo?

Metoda AneVivo ze wszystkich dostępnych metod wspomagania rozrodu jest najbardziej zbliżona do naturalnych warunków, w których dochodzi do zapłodnienia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej, silikonowej kapsułki, wypełnionej pobranymi od pary komórkami jajowymi i plemnikami, którą następnie umieszcza się w macicy pacjentki, gdzie w naturalny sposób dochodzi do zapłodnienia. Kapsułka posiada setki mikroskopijnych otworów, umożliwiających swobodny przepływ substancji odżywczych z endometrium do kapsułki, dzięki czemu embrion rozwija się w bardziej naturalnych warunkach niż ma to miejsce w metodzie in vitro,  gdzie stosowane są syntetyczne odżywki laboratoryjne. Po 24 godzinach kapsułka jest wyjmowana. Następnie w laboratorium wybiera się najzdrowszy z embrionów, który w ciągu kilku dni jest reimplantowany do błony śluzowej macicy.

Metoda AneVivo skraca do minimum czas przebywania zarodka poza organizmem matki, a dzięki zapłodnieniu odbywającym się w organizmie matki, błona śluzowa macicy może lepiej przygotować się na późniejszą implantację zarodka. Dzięki metodzie AneVivo do chwili obecnej przyszło na świat 33 dzieci, a kolejne są w drodze. Badania wykazały, iż jest ona równie skuteczna jak klasyczna metoda in vitro.

Leczenie niepłodności metodami in vitro
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.rynekzdrowia.pl; www.gynocentrum.pl

Dodaj komentarz

Zabiegi in vitro nie zwiększają ryzyka raka piersi

Zabiegi in vitro nie zwiększają ryzyka raka piersi

Rak piersi wciąż budzi wiele kontrowersji głównie ze względu na częstość występowania tego schorzenia. W wielu krajach - w tym w Polsce - zajmuje on pierwsze miejsce na niechlubnej liście najczęściej występujących nowotworów u kobiet. Nie... więcej »

Rządowy program in vitro - podsumowanie

Rządowy program in vitro - podsumowanie

Rządowy program refundacji in vitro, a właściwie Program Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego, był pierwszym w historii polskiej medycyny, w którym borykające się z niepłodnością pary mogły liczyć na finansowanie... więcej »

Na czym polega sztuczne zapłodnienie metodą ICSI

Na czym polega sztuczne zapłodnienie metodą ICSI

In vitro w dosłownym tłumaczeniu z języka łacińskiego oznacza "w szkle" i odnosi się do procesów biologicznych mających miejsce poza organizmem, w warunkach laboratoryjnych. Powyższa metoda należy do głównych technik rozrodu wspomaganego i... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska