Operacje okulistyczne na raty

Operacje okulistyczne na raty

Ratalne finansowanie usług medycznych jest w Polsce możliwe od kilku lat i staje się coraz bardziej popularne. Coraz więcej klinik oraz lekarzy, pracujących w gabinetach prywatnych, ma w swojej ofercie tego typu usługę. Możliwość opłacenia usług medycznych w ratach ma zachęcić pacjentów do decydowania się na leczenie, na które w ramach ubezpieczenia Narodowego Funduszu Zdrowia musieliby czekać czasem nawet wiele miesięcy, bądź też, na które bez kredytu nie byłoby ich stać. Dotyczy to także wielu zabiegów okulistycznych.

Schorzenia narządu wzroku oraz zaburzenia widzenia są bardzo powszechne. Zaćma oraz jaskra to dwie główne przyczyny utraty wzroku bądź znacznego jego upośledzenia. Raport GUS, opublikowany w 2014 roku podaje, że co piąta osoba powyżej 80 roku życia w naszym kraju nie widzi wcale bądź w stopniu znacznie utrudniającym funkcjonowanie. Ponadto, co drugi Polak zmuszony jest korzystać z okularów lub szkieł kontaktowych z powodu posiadani wady wzroku takiej jak krótko- bądź dalekowzroczność czy astygmatyzm. Podobne wady stwierdza się także u niemal połowy dzieci w wieku szkolnym. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Taka sytuacja oznacza, że zapotrzebowanie na usługi okulistyczne w naszym kraju jest ogromne, a dostęp do nich w ramach ubezpieczenia zdrowotnego bywa utrudniony.

Jakie zabiegi okulistyczne można wykonać w ramach kredytu medycznego?

Zaćma jest schorzeniem, które wyleczyć można poprzez chirurgiczne usunięcie zmętniałej soczewki z następczym umieszczeniu w jej miejscu soczewki sztucznej. Obecnie zabieg ten wykonywany jest tzw. metodą fakoemulsyfikacji i polega na rozdrobnieniu mas chorej soczewki oraz ich odessaniu. NFZ refunduje pacjentom zabiegi z wykorzystaniem tzw. soczewek standardowych, co oznacza, że osoby posiadające dodatkowo inną wadę wzroku - np. astygmatyzm - po zabiegu są nadal skazane na noszenie okularów. Tymczasem możliwe jest skorygowanie współistniejących wad wzroku takich jak krótko- i dalekowzroczność czy astygmatyzm za pomocą indywidualnie dobranych soczewek wieloogniskowych, torycznych czy doszczepianych. Cena operacji zaćmy jednostronnej może wówczas sięgać nawet 6-7 tys. złotych, co dla wielu osób może stanowić kwotę zaporową, jednak w kredytowaniu ratalnym, z miesięczną ratą na poziomie kilkuset złotych, staje się opcją zupełnie realną.

Jaskrę można leczyć farmakologicznie tylko w początkowych jej etapach. Później konieczne jest wykonanie zabiegu laserowego, a gdy i ten okaże się nieskuteczny, należy podać się operacji chirurgicznej. Jaskra nieleczona grozi nieodwracalną utratą wzorku. Do nowoczesnych zabiegów leczenia zaćmy należy zaliczyć laserową irydotomię (IRT) czy trabekulopastykę (ALT, SLT MLT - różne techniki wykonania zabiegu), których celem jest zapewnienie swobodnego odpływu dla cieczy wodnistej oka przy użyciu metod minimalnie inwazyjnych. Koszty tego typu zabiegów to zwykle około 300 - 600 zł. Wielokrotnie droższe są natomiast operacje jaskry - w zależności od zastosowanej metody oraz prestiżu wybranej kliniki koszt leczenia może wynieść nawet 6,5 tys. złotych.

Istnieje możliwość korekcji wad wzroku takich jak krótko- i dalekowzroczność za pomocą zabiegów laserowych typu LASEK, LASIK, EBK oraz różnych odmian tych technik. Najogólniej polegają one na odpowiednim wymodelowaniu kształtu rogówki, tak, aby uzyskać ogniskowanie światła na siatkówce. Dzięki temu można raz na zawsze zapomnieć o noszeniu okularów czy soczewek kontaktowych. Ceny korekcji obuocznej wady wzroku wahają się jednak od około 3 do ponad 7 tys. złotych - z tego powodu laserowe leczenie wad wzroku również jest bardzo popularnym zabiegiem okulistycznym w finansowaniu ratalnym.

Warto pamiętać, że ceny zabiegów nie zawsze uwzględniają wizyty kwalifikujące do zabiegu czy późniejsze wizyty kontrolne, zatem koszty leczenia są jeszcze wyższe.  

W trakcie poszukiwania kliniki, w której zdecydujemy się wykonać zabieg, warto od początku zwracać uwagę, czy oferują one możliwość opłaty za usługę w ratach. Wiele klinik ma obecnie podpisane umowy z placówkami, które udzielają kredytów na świadczenia medyczne co skraca i ułatwia proces przyznawania takiej pożyczki. Bardzo często cała procedura odbywa się za pośrednictwem internetu, bez konieczności wychodzenia z domu - ocena zdolności kredytowej oraz wyliczenie optymalnej wysokości rat można ustalić w trakcie rozmowy z konsultantem, a gotowa umowa przywożona jest bezpośrednio do domu przez kuriera. 

Laserowa korekcja wad wzroku
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Bibliografia: www.stat.gov.pl

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.