Robot da Vinci w Szpitalu Miejskim w Toruniu

Drugi w Polsce, nowoczesny robot chirurgiczny da Vinci zainstalowany został na początku sierpnia w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu. Urządzenie wartości 7 mln zł wykorzystywane będzie przede wszystkim w małoinwazyjnych operacjach urologii onkologicznej.

Robot chirurgiczny da Vinci, zaprojektowany i produkowany przez amerykańską firmę Intuitive Surgical, przeznaczony jest do przeprowadzania skomplikowanych zabiegów operacyjnych w sposób minimalnie inwazyjny dla pacjenta. Na świecie pracuje obecnie około 2000 urządzeń tego typu, wykorzystywanych w różnych dziedzinach medycyny, ze szczególnym uwzględnieniem zabiegów urologicznych, kardiologicznych i ginekologicznych. Da Vinci to jedno najnowocześniejszych dostępnych obecnie na rynku urządzeń, określane przez lekarzy mianem medycznej "Formuły 1". 

Urologia onkologiczna od 1 500 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

System składa się z dwóch odrębnych części – obsługiwanej przez chirurga konsoli sterującej oraz "robota właściwego" z czterema ramionami, z których trzy wyposażone są w narzędzia chirurgiczne, czwarte zaś w endoskopową kamerę, która przekazuje obraz do konsoli. Niewielkie rozmiary ramion pozwalają na przeprowadzanie operacji przy minimalnym nacięciu ciała pacjenta (1-2 cm), co minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek.

Zakupiony przez Specjalistyczny Szpital Miejski robot da Vinci kosztował ponad 7 mln zł. Wykorzystywany będzie na Oddziale Urologii Ogólnej i Onkologicznej, głównie do operowania pacjentów ze schorzeniami onkologicznymi w obrębie układu moczowego.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

Autor:

Dodaj komentarz

Metody leczenia raka prostaty

Metody leczenia raka prostaty

Rak prostaty, a właściwie rak gruczołu sterczowego, plasuje się w ścisłej czołówce statystyk zachorowalności i śmiertelności z przyczyn nowotworowych. W ciągu ostatnich dekad opracowano wiele technik leczenia choroby w różnych stadiach...

Nowoczesne leczenie prostaty NanoKnife

Nowoczesne leczenie prostaty NanoKnife

Wielu dojrzałych mężczyzn boryka się z problemami, związanymi z układem moczowym. Częste oddawanie moczu, konieczność wstawania w nocy czy uczucie niepełnego wypróżnienia pęcherza potrafią całkowicie odebrać radość z życia. Niestety...

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska