W Lublinie powstała nowoczesna hybrydowa sala operacyjna

Coraz więcej szpitali wychodzi na przeciw potrzebom i oczekiwaniom pacjentów. Nowoczesne hybrydowe sale operacyjne nie tylko podnoszą ich bezpieczeństwo i komfort, ale także znacznie ułatwiają pracę lekarzom. Niedawno przekonali się o tym lekarze ze szpitala klinicznego w Lublinie przy ulicy Jaczewskiego, gdzie oddano do użytku kolejną już w Polsce salę hybrydową.

Sala hybrydowa to nic innego jak nowoczesna sala operacyjna, dostosowana do jednoczasowej pracy nawet kilkunastu osób. Do tej pory podczas zabiegu mógł być obecny tylko jeden zespół specjalistów z konkretnej dziedziny. Sale hybrydowe umożliwiają współpracę wielu specjalistów podczas tej samej operacji. Dzięki temu, w przypadku komplikacji, nie ma konieczności przewożenia pacjenta do innej, często bardzo oddalonej, sali operacyjnej, by zajął się nim inny specjalista. To udogodnienie w znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo osoby operowanej, na które składa się między innymi czas reakcji. 

Gdzie wykonać operacja żylaków?

Na portalu Tourmedica.pl porównasz oferty i ceny w 86 klinikach. Współpracujemy wyłącznie z najbardziej wykwalifikowanymi specjalistami, którzy wykonują operacja żylaków oraz zapewniają najwyższą jakość usług medycznych. Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę i sprawdzić ceny:

Pokaż więcej miast »

Sale hybrydowe wyposażone są w specjalistyczny sprzęt, potrzebny do pracy specjalistów z różnych dziedzin. Znajdują się tam między innymi urządzenia i narzędzia dla chirurgów naczyniowych, kardiologów, kardiochirurgów i anestezjologów. W nowoczesnych salach można przeprowadzać również zabiegi ginekologiczne, a także angiografię i inne testy diagnostyczne. "Hybrydy" są zatem nieporównywalnie większe od tradycyjnego bloku operacyjnego, co z kolei zapewnia komfort pracy personelowi medycznemu.

Koszt budowy takich sal to około sześć milionów złotych, jednak - jak twierdzą pacjenci i lekarze - są one niezbędne i świadczą o wkroczeniu medycyny na nowy etap rozwoju. Zatem z pewnością można powiedzieć, że nie są to pieniądze wyrzucone błoto - warto zapłacić taką cenę za zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Źródła: www.spsk4.lublin.pl; www.kurierlubelski.pl

Autor:

Dodaj komentarz

Jak dbać o nogę po operacji żylaków?

Jak dbać o nogę po operacji żylaków?

Postępowanie po usuwaniu żylaków powinno być odpowiednio dostosowane do charakteru zabiegu. W przypadku klasycznej operacji proces rekonwalescencji będzie znacznie dłuższy niż po procedurze z użyciem lasera. A zatem jak dbać o nogę po operacji...

Kriostrippng jako metoda leczenia żylaków kończyn dolnych

Kriostrippng jako metoda leczenia żylaków kończyn dolnych

Przewlekła choroba żylna (CVI, chronic venous insuficjency) jest problemem społecznym, który dotyczy znaczącego odsetka ludzi na całym świecie (w populacji europejskiej występuje u 40-60% kobiet oraz 15-30% mężczyzn). Za rozwój zmian...

Czym jest i jak powstaje przewlekła niewydolność żylna

Czym jest i jak powstaje przewlekła niewydolność żylna

Nocne skurcze łydek, uczucie „ciężkich nóg” wieczorem, a nawet obrzęki wokół stawów skokowych to koronne objawy niewydolności żylnej. Z czasem na nogach ujawniają się poszerzone, kręte naczynia – najpierw w formie drobnych pajączków,...