Angiografia MR naczyń głowy

Synonimy: rezonans magnetyczny głowy z angiografią, angio MR naczyń głowy, angiografia MR naczyń mózgowych więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz angiografia mr naczyń głowy? Dołącz do nas! »

Angiografia MR naczyń głowy - informacje

Sprzęt medyczny w Radiologica Choroszcz Sprzęt medyczny w Radiologica Choroszcz

Angiografia połączona z rezonansem magnetycznym to technika obrazowania tętnic i żył mózgowych, przed którą pacjentowi podaje się dożylnie środek kontrastowy (badanie można też przeprowadzić bez kontrastu - w zależności od aparatu MR) w celu wizualizacji wnętrza naczyń krwionośnych mózgu. W trakcie tego badania możliwa jest ocena struktur mózgu. Wykonuje się ją z powodu podejrzenia nieprawidłowości w naczyniach głowy, które powodują dolegliwości u pacjenta. Badanie angio MR przeprowadzane jest u chorych z podejrzeniem tętniaka w naczyniu mózgowym (obrazowanie tętnic zewnątrz- i wewnątrzmózgowych), niezbędne jest także w diagnostyce krwawienia podpajęczynówkowego, w przypadku podejrzenia tzw. malformacji (zniekształceń) w obrębie naczyń mózgowych czy do uwidocznienia rozwarstwień tętnic mózgowych. Ponadto angiografia MR mózgu przydatna jest przy podejrzeniu guza mózgu czy ocenie stanu naczyń po udarze. Jest badaniem nieinwazyjnym i bezpiecznym dla pacjenta.

Rezonans magnetyczny głowy z angiografią w polskich ośrodkach diagnostycznych

Na diagnostykę angio MR mózgu można udać się do placówki Top Medical, mieszczącej się w Lublinie. Badania takie przeprowadzane są tutaj za pomocą nowoczesnego aparatu MR Optima MR450w z opcją GEM firmy GE, który posiada oprogramowanie, dzięki któremu możliwa jest bezkontrastowa angiografia 3D (Inhance). Ponadto w badaniach głowy w pracowni Top Medical stosowany jest bezgłośny skan (silent scan) - zredukowanie dźwięku aparatu, które sprawia, że badanie jest przyjemniejsze dla pacjenta. Oprócz naczyń mózgowych zbadane tutaj mogą być także tętnice jamy brzusznej, tętnice nerkowe i tętnice biodrowe czy udowe.

Angiografia MR naczyń głowy to także oferta Pracowni Rezonansu Magnetycznego, należącej do Lecznic Citomed znajdujących się na terenie Torunia. Pracownia ta wyposażona jest w nowoczesny rezonans magnetyczny MRI Excelart Vantage XGV  o polu 1,5 tesli firmyToshiba, za pomocą którego lekarz może tutaj przeprowadzić nie tylko badanie tętnic wewnątrzczaszkowych, ale także tętnic płucnych, aorty brzusznej i pnia trzewnego oraz tętnic nerkowych.

Lekarzem, przeprowadzającym w Krakowie badania angio MR naczyń głowy, jest dr hab. n. med. Izabela Herman-Sucharska, specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia od 1988 roku) oraz radiodiagnosta (specjalizacja I stopnia od 1991 i II stopnia od 1994 roku), która w czasie takich badań posługuje się aparatem RM firmy GE o polu 1,5 tesli. Doświadczenie z wykonywania badań obrazowych zdobywała podczas pracy w Pracowni Rezonansu Magnetycznego Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (w latach 1998-2009).

Ile kosztuje badanie MR naczyń mózgowych w Polsce, a ile za granicą?

Kadra w Rex Medica Kadra w Rex Medica

550 zł trzeba zapłacić za rezonans magnetyczny angio głowy (tętnice i żyły) w polskich pracowniach MR, natomiast w Wielkiej Brytanii w pracowni rezonansu magnetycznego BMI The Lincoln Hospital jest to kwota 395 funtów (2 210 zł).

Angiografia MR naczyń głowy - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 350 zł do 650 zł
  • Gdynia od 600 zł do 800 zł
  • Szczecin od 349 zł do 399 zł
  • Poznań od 690 zł do 790 zł
  • Otwock od 550 zł
  • Legnica od 369 zł
  • Augustów od 750 zł
  • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
  • Szczecinek od 550 zł
  • Głogów Małopolski od 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.