Artroskopia lecznicza stawu kolanowego Zielona Góra

Synonimy: artroskopia rekonstrukcyjna stawu kolanowego, artroskopia operacyjna stawu kolanowego, operacja artroskopowa stawu kolanowego więcej »

Filtruj wyniki

Artroskopia lecznicza stawu kolanowego Zielona Góra - informacje

Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne

W czasie artroskopii kolana ortopeda w małoinwazyjny sposób może wyleczyć wiele uszkodzonych struktur oraz urazów stawu kolanowego. W zależności od leczonego urazu, zabieg taki trwa od 45 minut do półtorej godziny. W trakcie artroskopii lekarz usuwa uszkodzone części np. łąkotki, błony maziowej czy ciała tłuszczowego. Ponadto naprawić może uszkodzone więzadło krzyżowe przednie i tylne oraz boczne i strzałkowe czy leczy kolano skoczka.

Leczenie schorzeń kolana za pomocą artroskopii w Zielonej Górze

Na zabieg artroskopii operacyjnej stawu kolanowego można udać się do Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze na Kliniczny Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Pacjent może poddać się tutaj również artroskopii diagnostycznej stawu kolanowego z wykonaniem drobnych naprawach na elementach kolana. W przypadkach tego wymagających lekarze wykonują tutaj także endoprotezoplastykę nie tylko stawu kolanowego, ale także biodrowego. Z innych operacji ortopedycznych przeprowadza się tu zabiegi operacyjne na kręgosłupie oraz chirurgię urazową narządu ruchu w zakresie złamań, zwichnięć lub wszelkich innych urazów.

Artroskopia lecznicza stawu kolanowego oferowana jest także przez Dział Urazowo-Ortopedyczny należący do struktur Wielospecjalistycznego Szpitala w Nowej Soli, znajdującego się niedaleko Zielonej Góry (23 km). Za pomocą artroskopii kolana można tu wyleczyć m.in. uszkodzone łąkotki, uszkodzenia chrząstki stawowej, niestabilność rzepki a także rekonstrukcje więzadeł krzyżowych. Lekarze wykonują również synowektomię artroskopową. Przed przystąpieniem do operacji pacjent poddawany jest tutaj kompleksowej diagnostyce m.in. z zakresu USG stawu kolanowego, zdjęć RTG kolana czy artrografii rezonansu magnetycznego struktur stawu kolanowego.

Lekarzem, zajmującym się chirurgią artroskopową kolana, jest lek. med. Andrzej Przybycień, ortopeda i traumatolog (specjalizacja I stopnia w 1994 i II stopnia w 1998 roku), specjalista organizacji ochrony zdrowia (I stopnia od 1997 roku), specjalista organizacji ochrony zdrowia wojsk (II stopnia od 2000 roku) oraz medycyny sportowej (od 2010 roku), który przyjmuje swoich pacjentów na terenie Zielonej Góry. Doświadczenie z zakresu wykonywania artroskopii oraz innych operacji ortopedycznych zdobywał w Szpitalu MSW w Zielonej Górze oraz w Centrum Medycznym Alde Med w Zielonej Górze. Przeprowadza również artroskopię stawu barkowego, artroskopię rekonstrukcyjną oraz artroskopię z użyciem sztucznych wszczepów. 

Ile kosztuje artroskopia operacyjna stawu kolanowego w Zielonej Górze, a ile w Bristolu?

Sala operacyjna w Aldemed Centrum Medyczne Sala operacyjna w Aldemed Centrum Medyczne

4 000 zł trzeba zapłacić za zabieg leczniczej artroskopii kolana w placówkach medycznych na terenie Zielonej Góry, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 5 600 funtów (27 400 zł) w Spire Bristol Hospital.

Artroskopia lecznicza stawu kolanowego - ceny w Zielonej Górze na tle innych miast

 • Zielona Góra od 4 000 zł
 • Wrocław od 2 900 zł do 4 900 zł
 • Warszawa od 4 200 zł do 18 900 zł
 • Poznań od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Łódź od 3 500 zł
 • Katowice od 2 700 zł do 4 500 zł
 • Kraków od 4 300 zł do 7 500 zł
 • Częstochowa od 2 600 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 2 980 zł do 3 000 zł
 • Gdańsk od 5 500 zł
 • Toruń od 5 590 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu artroskopia lecznicza stawu kolanowego także w miastach pobliżu Zielonej Góry, takich jak: Głogów.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.