Rezonans magnetyczny Kraków

Potrzebujesz w szybkim terminie wykonać rezonans magnetyczny przed planowaną konsultacją lub zabiegiem? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie klinik z Krakowa, które mają doskonałej jakości sprzęt oraz krótki czas oczekiwania na badanie MR.

Filtruj wyniki

Rezonans w Krakowie - informacje

Rezonans magnetyczny (Magnetic Resonance Imaging, MRI) jest jedną z metod diagnostyki obrazowej, szeroko stosowanej w medycynie. To bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne badanie wykorzystujące naturalne właściwości magnetyczne ludzkiego ciała. Przy jego pomocy uzyskuje się obrazy ośrodkowego układu nerwowego i tkanek miękkich oraz innych narządów wewnętrznych.

Poza możliwością nieinwazyjnego badania wewnętrznych anatomicznych struktur organizmu MRI pozwala na sporządzanie przekrojów we wszystkich płaszczyznach, jak również na analizę różnic pomiędzy tkankami a narządami.

Jak wygląda badanie rezonansem magnetycznym?

Nie wymaga się specjalnego przygotowania do badania MRI. Jeżeli nie jest podawany środek kontrastujący, pacjent nie musi być na czczo, jeśli natomiast badanie rezonansem magnetycznym wymaga podania kontrastu, należy co najmniej 6 godzin wcześniej nie spożywać posiłków oraz nie przyjmować płynów. Bezpośrednio przed badaniem pacjent udaje się do odpowiedniego pomieszczenia, gdzie pozostawia wszystkie przedmioty, jakie mogą wchodzić w reakcję z urządzeniem i zakłócać jego pracę (m.in. biżuterię, zegarek, pasek od spodni etc.). Następnie zostaje ułożony na ruchomym stole, gdzie przybiera wygodną pozycję i pozostaje w niej przez cały czas trwania badania – co ważne, bez ruchu.

Kolejnym etapem jest wsunięcie stołu do tunelu rezonansu magnetycznego. W zależności od obszaru ciała poddawanego badaniu, diagnostyka MRI trwa od kilku-kilkunastu minut do godziny. Przez cały czas pacjent pozostaje w kontakcie z technikiem radiologii wykonującym badanie (poprzez kamerę, słuchawki i mikrofon). Specjalne wygłuszające słuchawki, w jakie jest wyposażona aparatura, służą nie tylko komunikacji na linii technik – pacjent, lecz również tłumią hałasy generowane w trakcie pracy urządzenia, co znacząco zwiększa komfort badanego.

Badanie rezonansem magnetycznym w Krakowie

Pacjenci, którzy poszukują klinik oferujących MRI w Krakowie, mają sporo placówek do wyboru. Badanie rezonansem magnetycznym przeprowadza m.in. Centrum Diagnostyki Obrazowej Centrum Medycznego iMed24, zlokalizowane przy ul. Życzkowskiego 29. Placówka jest wyposażona w pełni cyfrową aparaturę medyczną – poza rezonansem magnetycznym posiada tomograf komputerowy, pantomograf, densytometr oraz mammograf. Zaawansowana technologia zastosowana w urządzeniach kliniki umożliwia zminimalizowanie dawki promieniowania jonizującego, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta, skrócenie czasu badań oraz ograniczenie związanego z nimi stresu.

Kolejnym krakowskim ośrodkiem oferującym rezonans magnetyczny jest Szpital Dworska, mieszczący się przy ul. Dworska 1B/1LU. Placówka również posiada szereg nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, w tym dedykowany ortopedii i diagnostyce kręgosłupa, niskopolowy, otwarty rezonans magnetyczny – MRI – Esaote® najnowszej generacji EVO'17. Badanie z jego zastosowaniem jest dużo bardziej komfortowe dla pacjenta przez wzgląd na otwartą budowę. Oznacza to, że badany nie musi przebywać w środku zamkniętego cylindra. W trakcie badania wokół jego ciała jest wystarczająco dużo przestrzeni, by w pełni swobodnie czuły się nawet osoby dotknięte problemem klaustrofobii. Poczucie bezpieczeństwa pacjenta wzmacnia również stały kontakt z radiologiem (przez interkom).

Badanie rezonansem magnetycznym oferuje także klinika Nowa Ortopedia, stanowiąca część Szpitala Dworska. To nowoczesny ośrodek z oddziałem chirurgii jednego dnia, świadczący usługi będące połączeniem zaawansowanej ortopedii z diagnostyką i leczeniem operacyjnym – wszystko to realizowane w jednym miejscu. Poza badaniami MRI klinika oferuje pełen wachlarz diagnostyki ultrasonograficznej.

Rezonans magnetyczny - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 390 zł do 680 zł
 • Warszawa od 350 zł do 1 650 zł
 • Gdynia od 350 zł do 1 100 zł
 • Szczecin od 349 zł do 1 100 zł
 • Częstochowa od 400 zł
 • Lublin od 420 zł do 540 zł
 • Poznań od 520 zł do 690 zł
 • Lubin od 550 zł
 • Jelenia Góra od 280 zł do 750 zł
 • Augustów od 400 zł do 750 zł
 • Głogów Małopolski od 480 zł do 700 zł
 • Choroszcz od 400 zł do 1 000 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu rezonans magnetyczny w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Autor:
Opublikowano:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska