Tomografia komputerowa Gdańsk

Jedną z najdokładniejszych metod diagnostycznych jest tomografia komputerowa. Badania TK są całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne i zazwyczaj trwają od kilku do kilkunastu minut. Jeśli poszukujesz placówki w Gdańsku, która wykonuje obrazowanie metodą tomografii komputerowej, zapoznaj się z poniższą listą 3 klinik. Wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej i wygodnie zapisz się na wizytę!

Filtruj wyniki:

Badanie tomografem w Gdańsku - informacje

Tomografia komputerowa (TK) jest badaniem radiologicznym, które umożliwia zobrazowanie przekrojów badanych struktur (narządów oraz kości) dowolnej części ciała. Podczas badania pacjent leży na ruchomym stole, który następnie jest wsuwany do wnętrza tomografu. Badanie przeprowadza specjalista diagnostyki obrazowej i trwa ona zwykle około 15-30 minut.

Gabinet zabiegowy w Projekt Uśmiech Centrum Dentystyczne Gabinet zabiegowy w Projekt Uśmiech Centrum Dentystyczne

TK stomatologiczna

Tomografia komputerowa to badanie wykorzystywane m.in. w stomatologii. Dzięki niemu można zobaczyć zmiany, takie jak m.in. próchnica, stany zapalne czy ubytki kostne. TK powszechnie stosuje się także:

 • przed planowanym leczeniem implantologicznym
 • w trudnych przypadkach z zakresu endodoncji
 • w ramach diagnostyki chorób stawu skroniowo-żuchwowego

Dzięki temu, że za pomocą tomografii można uzyskać niezwykle szczegółowe przekrojowe obrazy badanych obszarów, badanie to stanowi również podstawę w planowaniu zabiegów z zakresu chirurgii szczękowej oraz periodontologii.

Gdzie na tomografię w Gdańsku?

Tomografię komputerową szczęki oraz tk żuchwy można wykonać w położonym w dzielnicy Wrzeszcz Centrum Dentystycznym "Projekt Uśmiech". W placówce dostępne jest także RTG pantomograficzne. Co ciekawe, jeśli jest ono wykonywane w ramach leczenia, pozostaje wówczas bezpłatne. Tomografię stomatologiczną może zaproponować również Centrum Stomatologii Estetycznej Aldona Zabielska, także zlokalizowane w dzielnicy Wrzeszcz. Placówka, która dołączyła do nas w 2018 roku, jest wyposażona jest w nowoczesną aparaturę, między innymi w cyfrowy tomograf HYPERION.

Pozostałe gdańskie placówki

Gabinet zabiegowy w Projekt Uśmiech Centrum Dentystyczne Gabinet zabiegowy w Projekt Uśmiech Centrum Dentystyczne

Badania obrazowe, w tym TK, mogą wykonać specjaliści Centrum Medycznego Eter-Med. Pracownia tomografii komputerowej dysponuje nowoczesnym tomokomputerem Activion Toshiba, który podczas badania wykorzystuje minimalną dawkę promieniowania. Można się tu umówić na badania TK głowy, klatki piersiowej czy krtani, jak również jamy brzusznej i kręgosłupa. Ponadto w CM Eter-Med możliwa jest angiografia TK, czyli badanie stosowane w celu zobrazowania naczyń krwionośnych (m.in. angio-TK kończyn dolnych, aorty, tętnic). Placówka jako pierwsza w Polsce posiada sklep internetowy, w którym oferuje m.in. badania diagnostyczne (TK, USG, RTG), badania laboratoryjne czy konsultacje lekarskie. Dzięki temu, usługi medyczne można zakupić tu bez wychodzenia z domu.

Tomografia komputerowa znajduje się także w ofercie Centrum Medycznego Affidea, które ma siedzibę na terenie 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Placówka dysponuje wielorządowym tomografem komputerowym Brightspeed GE Healthcare, który umożliwia obrazowe badanie głowy, klatki piersiowej, kręgosłupa, a także jamy brzusznej i miednicy, naczyń krwionośnych oraz serca.

Tomografia komputerowa. Cena w Gdańsku

Za tomografię stomatologiczną w Gdańsku zapłacimy od 100 do 500 zł. Cena ta jest uzależniona od wielkości badanego obszaru.

Tomografia komputerowa - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Gdańsk od 250 zł do 1000 zł
 • Warszawa od 200 zł do 1000 zł
 • Poznań od 150 zł do 1000 zł
 • Lublin od 180 zł do 520 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 300 zł
 • Kraków od 179 zł do 1000 zł
 • Katowice od 180 zł do 1000 zł
 • Rzeszów od 200 zł do 1000 zł
 • Wrocław od 280 zł do 1000 zł
 • Gdynia od 280 zł do 1000 zł
 • Lubin od 200 zł do 550 zł
 • Białystok od 280 zł do 1000 zł
Tomografia komputerowa cena »

Pacjenci szukali zabiegu tomografia komputerowa w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Wejherowo oraz Starogard Gdański.