Tomografia komputerowa Gdańsk

Jedną z najdokładniejszych metod diagnostycznych, jest tomografia komputerowa. Badania TK są całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne i zazwyczaj trwają od kilku - do kilkunastu minut. Jeśli poszukujesz placówki w Gdańsku, która wykonuje obrazowanie metodą tomografii komputerowej, zapoznaj się z poniższą listą.

Filtruj wyniki

Badanie tomografem w Gdańsku - informacje

Gabinet zabiegowy w Projekt Uśmiech Centrum Dentystyczne Gabinet zabiegowy w Projekt Uśmiech Centrum Dentystyczne

Tomografia komputerowa (TK) jest badaniem radiologicznym, które umożliwia zobrazowanie przekrojów badanych struktur (narządów oraz kości) dowolnej części ciała pacjenta. Podczas badania pacjent leży na ruchomym stole, który następnie jest wsuwany do wnętrza tomografu. Aparat wyposażony jest w lampę wytwarzająca promienie rentgenowskie, a także mikrofon i głośnik, umożliwiające lekarzowi kontakt z pacjentem. Badanie TK wykonywane jest bez kontrastu lub po podaniu środka kontrastującego, który umożliwia dokładniejszą diagnostykę, a także pozwala rozróżnić poszczególne struktury. Badanie wykonuje specjalista diagnostyki obrazowej i jest ono bezbolesne oraz bezpieczne dla pacjenta, a trwa około 15-30 minut.

Tomografia komputerowa w Gdańsku

W Śródmieściu Gdańska badania obrazowe, w tym TK, mogą wykonać specjaliści Centrum Medycznego Eter-Med. Pracownia tomografii komputerowej dysponuje nowoczesnym tomokomputerem Activion Toshiba, który podczas badania wykorzystuje minimalną dawkę promieniowania. Można się tu umówić na badania TK głowy, klatki piersiowej czy krtani, jak również jamy brzusznej i kręgosłupa. Ponadto w CM Eter-Med możliwa jest angiografia TK, czyli badanie stosowane w celu zobrazowania naczyń krwionośnych (m.in. angio-TK kończyn dolnych, aorty, tętnic). Placówka jako pierwsza w Polsce posiada sklep internetowy, w którym oferuje m.in. badania diagnostyczne (TK, USG, RTG), badania laboratoryjne czykonsultacje lekarskie. Usługi medyczne można zakupić bez wychodzenia z domu.

Badania metodą tomografii komputerowej w Gdańsku może przeprowadzić dr n. med. Hanna Podgórczyk, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, a doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku, w Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni (na stanowisku Kierownika Zakładu Radiologii) i w Szpitalu Swissmed w Gdańsku (na stanowisku Kierownika Diagnostyki Obrazowej). Posiada doświadczenie w przeprowadzaniu badań obrazowych takich jak tomografia komputerowa, mammografia, USG i rezonans magnetyczny.

Tomografia komputerowa znajduje się także w ofercie Centrum Medycznego Affidea, która ma siedzibę na terenie 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. Placówka dysponuje wielorządowym tomografem komputerowym Brightspeed GE Healthcare, który umożliwia obrazowe badanie głowy, klatki piersiowej, kręgosłupa, a także jamy brzusznej i miednicy, naczyń krwionośnych oraz serca. Badania mogą być wykonane po uprzednio podanym środku kontrastującym. Affidea oferuje również badania diagnostyczne jak rezonans magnetyczny, scyntografia (badanie izotopowe) czy mammografia.

Do Centrum Stomatologii Estetycznej A.Zabielska mogą udać się pacjenci którzy potrzebują wykonać tomografię komputerową stomatologiczną. Placówka mieści się w dzielnicy Wrzeszcz i oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne. Wyposażona jest w nowoczesną aparaturę, między innymi  w cyfrowy tomograf HYPERION. Z pełną ofertą usług tej placówki, można zapoznać się na portalu medycznym Tourmedica.pl, z którym rozpoczęła  współpracę pod koniec 2018 roku. 

W zakresie tomografii komputerowej szczęki i żuchwy w Gdańsku, specjalizuje się również Projekt Uśmiech Centrum Dentystyczne. Placówka wyposażona jest w aparaturę diagnostyczną i medyczną wysokiej klasy. Oprócz szczegółowej diagnostyki chorób zębów oraz przyzębia można przeprowadzić kompleksowe leczenie.

 

Gabinet zabiegowy w Projekt Uśmiech Centrum Dentystyczne Gabinet zabiegowy w Projekt Uśmiech Centrum Dentystyczne

Tomografia komputerowa - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Gdańsk od 100 zł do 500 zł
 • Warszawa od 200 zł do 600 zł
 • Szczecin od 250 zł do 3 599 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 300 zł
 • Poznań od 150 zł do 800 zł
 • Kraków od 179 zł do 385 zł
 • Rzeszów od 200 zł do 350 zł
 • Lublin od 180 zł do 520 zł
 • Radom od 200 zł do 600 zł
 • Lubin od 200 zł do 550 zł
 • Katowice od 180 zł do 600 zł
 • Wrocław od 300 zł
Pokaż więcej »

Pacjenci szukali zabiegu tomografia komputerowa w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Autor:
Aktualizacja: